Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Acer Aspire One D270 - Nie znalezione karty.(WiFi)

jasio33 11 Lip 2013 20:04 10278 19
  • #1 11 Lip 2013 20:04
    jasio33
    Poziom 5  

Witam mam taki problem, zakupiłem nie dawno Acer Aspire One D270 i postanowiłem zrobić formata ponieważ strasznie mulił posiadam windows 7 Home Premium 32bit.
    Po zainstalowaniu pierwsze co próbowałem zainstalować sterowniki wifi. No ale niestety wszystkie sterowniki które pobrałem nie działają tak że te s strony Acer.
    Po instalacji jedynie co to ukazał się dymek "Nie znaleziono karty." w czym może być problem ?

Proszę o pomoc bo w tych sprawach jestem zielony.

• #2 11 Lip 2013 20:05
    miecho18
    Spec od komputerów

Wrzuć screen z menedżera urządzeń.

• #3 11 Lip 2013 20:05
    steganos
    Poziom 29  

Może wyłączyłeś wi-fi w biosie, albo skrótem na klawiaturze. Daj screena z managera urządzeń.

• #4 11 Lip 2013 20:12
    RADU23
    Moderator - Komputery Serwis

jasio33 napisał:

Po zainstalowaniu pierwsze co próbowałem zainstalować sterowniki wifi.

Pierwsze co to instaluje się sterowniki chipsetu. Następnie karta graficzna,dźwiękowa i dopiero cała reszta.

• #6 11 Lip 2013 21:09
    steganos
    Poziom 29  

Ta karta, którą pokazałeś to nie jest wi-fi podaj identyfikatory tych dwóch urządzeń, które nie są zainstalowane.

• #7 11 Lip 2013 21:22
    jasio33
    Poziom 5  

Chodzi ci o Identyfikator sprzętu ?
    Acer Aspire One D270 - Nie znalezione karty.(WiFi) Acer Aspire One D270 - Nie znalezione karty.(WiFi)

• #10 11 Lip 2013 21:32
    steganos
    Poziom 29  

Atheros AR5B125

A to twoje wi - fi już sobie sterowniki znajdziesz bo nie mam całego wieczoru na szukanie;)

Dodano po 42 [sekundy]:

dt1 napisał:
    Na stronie http://www.acer.co.uk/ac/en/GB/content/drivers są wszystkie sterowniki do niego. Wybierz kolejno Netbook/Aspire One/AOD270.
    Potrzebujesz Card Reader (Realtek) i Wireless LAN (Atheros).

Przecież pisał że ze strony Acer mu nie działają.

• #11 11 Lip 2013 21:41
    dt1
    Moderator - Komputery Serwis

Instalacja przez menedżer urządzeń, albo niech wypisze dokładny komunikat błędu z tych sterowników konkretnie (od Atherosa). Pobrałem je i zawierają identyfikator karty autora, więc powinny pasować.

• #12 11 Lip 2013 21:43
    steganos
    Poziom 29  

No też myślę że próba aktualizacji sterownika i wskazania jego lokalizacji przez menedżera urządzeń może się udać;) że wcześniej o tym nie pomyślałem;)

• #13 11 Lip 2013 21:52
    jasio33
    Poziom 5  

dt1 napisał:
    Na stronie http://www.acer.co.uk/ac/en/GB/content/drivers są wszystkie sterowniki do niego. Wybierz kolejno Netbook/Aspire One/AOD270.
    Potrzebujesz Card Reader (Realtek) i Wireless LAN (Atheros).

Pobierałem już wcześniej wszystkie sterowniki z strony producenta i nie działa.

@steganos
    Pobrałem to co podesłałeś i instalacja przez setup nic nie zmieniła a menadzer nic nie wykrywa lub źle klikam ;p

• #14 11 Lip 2013 21:57
    steganos
    Poziom 29  

Weź użyj tych ze strony acera, oprócz setupa powinien być sterownik , więc wejdź w menedżera urządzeń kliknij na urządzenie prawym, aktualizuj sterownik i pokaż mu lokalizację. Mniej więcej ci napisałem. Jak nie wiesz jak to zrobić poszukaj w sieci.

• #15 11 Lip 2013 22:05
    jasio33
    Poziom 5  

Wiem o co chodzi posiadam te wszystkie sterowniki na komputerze wiec wchodze w Menadzer Urządzeń > kontroler sieci > Aktualizuj Sterownik > Przeglądaj mój ... > naprowadzam na folder atheros > ok > dalej >
    System windows nie może odnaleźć oprogramowania sterownika dla tego urządzenia,

To samo z tym co podałeś

@Edit.
    po zainstalowanie przez setup pojawił się folder
    Program Files > Realtek >Realtek PCIE Card Reader

oraz w folderze Realtek znajduje się folder > NICDRV_8169

Ale w menadżerze nadal jest błąd.

• #16 11 Lip 2013 22:34
    steganos
    Poziom 29  

Przecież ja ci podałem do czytnika kart pamięci. Do wi fi podałem ci tylko nazwę karty i sam miałeś sobie znaleźć. Może po prostu pobrałeś złą wersję że strony asrocka.

• #17 11 Lip 2013 22:38
    jasio33
    Poziom 5  

Nie nie już zainstalowałem wifi (miałem złą wersje atherosa) działa lecz nie moge nadal zainstalować od czytnika karty.

• #18 11 Lip 2013 22:40
    steganos
    Poziom 29  

To wpisz w google realtec card reader i model laptopa.

• #20 16 Lip 2014 22:02
    mati2321
    Poziom 2  

Mam pytanie po zainstalowaniu win 8 wifi działa bez problemu

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME