Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nawigacja GpsMid na komórki i androida

11 Lip 2013 21:36 1512 1
  • Poziom 9  
    OSM2GpsMid to program (w j. angielskim) dzięki któremu możemy sami sobie stworzyć aplikację GpsMid z mapą OpenStreetMap (format map osm.pbf), która używa GPS i nie tylko. Gpsmid to już gotowa aplikacja (nawigacja) z mapą na telefon z javą lub androidem lub bez mapy (mapa jako oddzielny plik). Oba programy udostępniam w archiwum .zip - patrz niżej.

Krótka charakterystyka jest taka, że mapa w GpsMid jest wektorowa, dzięki czemu oszczędzamy na karcie pamięci (całą Polska zajmuje ok. 250 MB), aplikacja posiada bardzo dużo funkcji, jednakże trzeba się oswoić z opcjami. Program jest opensource, więc jest kierowany do ludzi którzy chcą mieć bezpłatny program oparty na OSM Maps, uruchamiany od czasu do czasu, bez ceregieli z crakowaniem. Na obecną chwilę nie mogę udostępnić gotowej mapy całej Polski, mam za mało pamięci RAM aby ją wygenerować :(

Postanowiłem zająć się tłumaczeniem programu GpsMid na polski język. Chciałbym aby ktoś kto używa tego programu przetestował tłumaczenie i wychwycił błędy jeśli się pojawią oraz podda sugestie co można jeszcze ulepszyć, gdyż zła nawigacja może wyprowadzić w manowce :) Nie wszystkie teksty ekranowe są przetłumaczone (ale zddecydowana większość tak) , natomiast dźwięki nawigacji (lektor) są polskie, jak możecie je ocenić będę wdzięczny. Aby uruchomić polski język menu (o ile się sam nie ustawił) trzeba by wejść w menu>>settings>>display options. Aby włączyć polskie dźwięki nawigacji trzeba wejść w menu>>dźwięki i ustawić sound-pl. Mam nadzieję że polskie dźwięki nie okażą się drewniackie.. :)
    Program OSM2gpsmid (tworzący mapy i aplikacje GpsMid z mapami) skompilowałem z najnowszych źródeł więc macie jak najnowszą deweloperską wersję. Program pozwala na stworzenie mapy na javę - aplet .jar jak i na androida czyli instalkę .apk Prośba o sprawdzenie wydajności aplikacji na androida, skompilowałem na razie z obsługą najniższej wersji androida 2.3.3
    Link do aplikacji osm2gpsmid oraz aplikacji GpsMid bez map tutaj
    Kompletne mapy krajów dostępne tutaj Geofabrik lub do samodzielnego wyznaczenia tu bbbike
    W razie pytań pisać to podpowiem. Pozdrawiam.
  • Poziom 9  
    czesc, moglbys podac linka skad pobrac glosy PL na GPSmid ?

bo zadne linki juz nie dzialają