PeterBernard314 wrote: Tak właśnie zamierzam, z tym że obudowa z poliamidu lub poliestru termoutwardzalnego wzmacnianego włóknem szklanym. Litraż skrzynki 5x obj transformatora 210VA, straty w żelazie 7W, w miedzi dla In =7W, moje obciążenie będzie max 90W po stronie dc.
Przestań niepoważnie bajdurzyyc na temat tego trafo. On ma odpowiadąć normom , i gó.... kogo obchodzą jego konstriukcyjne paramery, zwłaszcza straty w żelazie.
Kolego w ogóle sie nie orientujesz jak do tego podejść !
PeterBernard314 wrote: Właśnie prowadzę test: trafo, prostownik, kondensator filtracji i sztuczne obciążenie 95W. Prąd ładownia kondensatora 22.000uF może przekracza 17A, ale wartość RMS jest podobna do poboru prądu stałego więc trafo będzie obciążone w 45% mocy znamionowej. Dziękuję za pomoc i podpowiedzi. klikam POMÓGŁ.
Piszesz następne bajki. Co to za testy i po co ?
Prąd ładowania kondensatora 22000 uF 17A ? Co to za bajki i fantazje ?
Jak widać nie wiesz nawet jak policzyć prostownik i jakie zjawiska w nim zachodzą.
Chcesz zaprojektować zasilacz do ledów. Nie wiesz jak się do tego zabrać.
Napewno nie tak. 95w /12V to 12V 8A zasilacz transformatorowy DC.
To wysoka poprzeczka.
Kolego, nie zauważasz,że taki zasilacz może popalić LEDY, bo napięcie będzie się zmieniać. Zabezpieczenie zasilacza 95W i LEDÓW to nie taka prosta sprawa.
Powinna być stabilizacja, będą sie wydzielały spore moce. Sam prostownik przy 8A to będzie 12W mocy. Kawał radiatora na sam prostownik.
Kolego ja ciebie nie rozumiem. Dl czego robisz taką partyzantkę ? W obiekcie publicznym ?
Kup zasilacz impulsowy 12V DC odpowiedniej klasy, takich jest wiele na rynku. Mają CE, sprawność 90% rozwiązane chłodzenie. Mają odpowiednie zabezpieczenia termiczne i elektryczne.
Kolego, era zasilaczy analogowych skończyła się w XX wieku.
Pomógł. Tyle można zrobić.