Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Falownik LG 15 KW - Silnik wentylatora 15 KW pracujący z falownikiem

midi.smf 12 Lip 2013 09:05 2307 2
  • #1 12 Lip 2013 09:05
    midi.smf
    Poziom 19  

Witam Serdecznie . Moje pytanie dziś dotyczy podłączenia dożego silnika elektrycznego trójfazowego wentylatora turbinowego o mocy 15 KW do falownika.
    Silnik do tej pory załączany był przez układ gwiazda trójkąt , chciałbym ten silnik podłączyć pod falownik tak aby regulować obroty wentylatora , czy w tej sytuacji mogę pominąc ukłd gwiazda trójkąt i podłaczyć silnik bezpośrednio pod falownik i w jakim ukladzie pod falownikiem powinien działać gwiazda czy trójkat. Czy jego momentem rozruchu falownik sobie poradzi ?

0 2
  • Sklep HeluKabel
  • #2 12 Lip 2013 09:39
    elpronet
    Poziom 17  

Witam,

Silnik należy podłączyć w układ trójkąta. Co do momentu wybierz w falowniku tryb dla pracy pomp i wentylatorów ( w DTR falownika będzie opisane ). Bez problemu będzie działał.

Pozdrawiam

0
  • Sklep HeluKabel
  • #3 12 Lip 2013 09:55
    pm.001
    Specjalista elektryk

Witam
    Oczywiście układ Y/D jest w nowej konfiguracji zbędny.
    Silnik należy połączyć w D a falownik poradzi sobie z momentem rozruchowym wentylatora.
    Oczywiście pozostaje kwestia izolacji silnika (jeśli jest to starszy model mogą być problemy) ponadto nie należy zapominać o wymianie przewodu zasilającego silnik na ekranowany a także parametryzacji samego przemiennika
    pozdrawiam
    pm001

Gdy zaczynałem edycję nie było jeszcze odpowiedzi kolegi. Kilka otwartych okienek i telefonów zrobiło swoje - za powtórkę przepraszam

1