Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HP M1217 nfw MFP - wyświetla błąd skanera 22

serwis.copyart 12 Lip 2013 09:12 5481 5
 • #1 12 Lip 2013 09:12
  serwis.copyart
  Poziom 13  

  drukarka drukuje natomiast nie można kopiować. Po włączeniu na wyświetlaczu pojawia się napis INICJALIZACJA, a następnie BŁĄD SKANERA 22 i świeci żółta lampka ostrzegawcza.
  Mam pytanie czy można tu coś zaradzić ewentualnie o jakich kosztach byłaby mowa , bo może nie jest to warte zachodu.
  pozdrawiam i czekam na odpowiedzi od kolegów.

  0 5
 • #2 12 Lip 2013 16:11
  jmg123
  Poziom 14  

  jest kilka możliwości. Skaner ,silnik skanera,formatter.
  Potrzeba więcej wiadomości czy skaner rusza chociaż kawałeczek ?

  0
 • #3 13 Lip 2013 09:23
  serwis.copyart
  Poziom 13  

  dzięki za zainteresowanie tematem. skaner rusza w prawa stronę , zapala się lampa i świeci do połowy pokonywanej drogi przez skaner, później lampa gaśnie i skaner dochodzi do samego końca i wraca do pozycji początkowej i zaświeca się błąd skanera 22.
  Dowiedziałem się wczoraj, bo ja przejąłem tą naprawę po innym serwisie ,że była stłuczona szyba skanera i wymieniono ją na taka dorobioną na wymiar u szklarza, wymiary zewnętrzna jak i grubość się zgadza. Tak myślę może z ta szybą coś nie tak , albo brakuje na niej jakiegoś znacznika czy czegoś podobnego bo odkręciłem ją i nic na niej nie ma od spodu, jedynie między wąską szybką a dużą szybą jest naklejony od spodu biały pasek - standardowo jak to w kopiarkach cyfrowych.

  0
 • #4 13 Lip 2013 09:46
  jmg123
  Poziom 14  

  szyba raczej nie ja sam często docinam u szklarza i zawsze działa.A patrzyłeś dokładnie pod szyba nie ma resztek szklą czasem.? Kiedyś miałem takiego samsunga ze było tyle drobnych szkiełek po zbiciu szyby ze wpadły miedzy tryby i efekt był podobny.

  0
 • #5 16 Lip 2013 09:46
  serwis.copyart
  Poziom 13  

  przejrzałem jeszcze raz pod szybą ale nie ma tam żadnych szkieł ani innych niepotrzebnych elementów. Nie widać też aby coś było złamane lub niekompletne. Zauważyłem że po włączeniu skaner nie wykonuje takiego charakterystycznego ruch w przód i w tył (chyba że w tym modelu tak nie ma) tylko od razu jak zaświeca się lampa - rusza do przodu i świeci lampą aż do połowy szyby - tak jakby nie odnalazł białego pola lub nie wiedział w którym położeniu się znajdował.
  Zrobiłem kilkanaście prób ustawienia skanera w różnych pozycjach przed jego włączeniem i jeden raz zapalił się błąd 225 (zamiast 22) i 1 raz skaner poprawnie się ustawił , wykonał wtedy te ruchy w przód i w tył i nawet wykonałem kopię z szyby. Po ponownym wyłączeniu i włączeniu znowu świeci błędem 22. (znowu próbowałem ustawić go w różnych pozycjach wyjściowych ale już nie udało się tak jak poprzednio) skaner nie działa - świeci po INICJALIZACJI błędem 22. Pomocy!! bo rzucę o podłogę (nim):-(
  Może coś źle zrobiłem składając - proszę o jakieś sugestie.
  pozdrawiam

  0
 • #6 17 Lip 2013 20:34
  serwis.copyart
  Poziom 13  

  nie odpuściłem tej drukarce. przyjrzałem się jeszcze raz wszystkiemu od nowa i zauważyłem że ten skaner zacina się właśnie pod białym polem, tam własnie kończy się szyba i jest odstęp do wąskiej szybki skanowania z ADF-u. Źle była docięta szyba przez poprzedni serwis , brakowało jej 3 mm i właśnie w ten za duży odstęp wpadał skaner i nie mógł wykonać ruchu do tyłu. wymieniłem szybę i teraz działa poprawnie. Trochę zajęło mi to czasu ale zasugerowałem się że szyba została wymieniona na dokładnie o takim samym wymiarze - posłuchałem się klienta który zlecił wymianę szyby wcześniejszemu serwisowi. Ale dzięki za pomoc. Pozdrawiam. temat rozwiązany.

  0