Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HP 6715b - rundll32.exe - błąd aplikacji

12 Lip 2013 15:32 1416 10
  • Poziom 8  
    Witam.
    Mam spory problem z laptopem, od wczoraj mam błąd typu rundll32.exe - błąd aplikacji. Po włączeniu komputera i zalogowaniu się na administratora nie ma nic, ani explorera ani ikon na pulpicie po prostu sam pulpit. Udało mi się parę razy odpalić menadżera urządzeń i w procesach było wiele procesów rundll32, otwierających się i zamykających. Jasne jest chyba, że to wirus tylko jak się go pozbyć skoro prawie nic nie działa.
    Antywirus: BRAK
    Zapora sys: Chyba wyłączona była ;/
    Sys: WIN XP SP3
    Laptop: HP 6715B
    Może pomożecie mi rozwiązać ten problem?
  • Poziom 35  
    Czepiam się - w managerze urządzeń Kolega widział procesy??

Proponuje zrobić kopię dysku (clonezilla, jakikolwiek linux lub typowym narzędziem do backupu) a następnie zrobić nakładkę na system. Potem, bez chodzenia po dyskach, pobrać antywirusa (dodatkowo polecam MBAM) i przeskanować wszystkie dyski.
  • Poziom 8  
    Widziałem tylko czasami menadżera... Wczoraj znowu udało mi się go odpalić tym razem przez polecenie uruchom odpaliłem explorera, pobrałem antywirusa, włączyłem zaporę sys. Przeskanowałem komputer usunęło mi wirusy(niby). Teraz gdy włączam komputer i loguje się na użytkownika nadal nie ma explorera a na dodatek po 10 sekundach wylogowuje mnie z użytkownika i znów mam okno logowania.
  • Spec od komputerów
    Uzyj AdwCleaner, opcja Delete.
    Daj oba logi z OTL w zalaczniku.
  • Poziom 8  
    Jak mam użyć tego programu, skoro po zalogowaniu na obojętnie jakiego użytkownika od razu mnie wylogowuje.
  • Spec od komputerów
    W trybie awaryjnym rowniez?
  • Poziom 8  
    Tak, w trybie awaryjnym również jest to samo, na ostatnich znanych ustawieniach sys też ten problem występuje. Więc raczej instalacja odpada.
  • Spec od komputerów
    Tryb awaryjny z wierszem polecen rowniez nie dziala?

Co dokladnie usunal antywirus? Plik userinit.exe jest ok?
  • Poziom 8  
    Żaden tryb systemu nie działa, co dokładnie antywirus usunął to nie wiem.
  • Poziom 35  
    Co z nakładką?
  • Spec od komputerów
    Uzyj OTLPE i daj log z niego.