Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Epson PX660 - Dziwnie odtwarza kolor

12 Lip 2013 15:47 1416 2
  • Poziom 13  
    Panowie moja drukarka zwariowała, model Epson PX660. Stwierdziła, że brakuje jej tuszu, wymieniłem na nowe wkłady. Dalej się okazało że chce kolejne. Z miesiąc temu wymieniłem czarny.

Np. chciał bym wydrukować czarno białe zdjęcie, lub nadruk w czarno białej graficie. Robię to i mam zonka. Wydruk wychodzi czarno różowy. Jak by jeden z kolorów drukarki dominował. Np. sam tekst w czarnym wychodzi ok. Wydruk np. zdjęcia też nie jest rewelacyjny i kolory są bardzo nie naturalne, dominuje róż.

Zamówię sobie tanie tusze z allegro i zobaczę co się stanie po wymianie wkładów. Może głowica jest zapchana, program pisze mi że nie. Sam wydruk kolorów też tego nie potwierdza.
    Wyjęcie karetki to rozebranie drukarki, różowo nie jest. Tak to bym przeczyścił dyszę.

Jeżeli ktoś miał z tym problem proszę dać znać. Mam wrażenie że kolor Y, wkład robi całe zamieszanie.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 13  
    Tak robiłem test dysz, głowicy z poziomu drukarki. Wydaje mi się, że problem leży po stronie wkładu, podczas testów używa się niczym paliwo w bolidzie F1. Tylko w tym, w żółtym. Inne normalnie.
    Jak się zachowuje, wiesz w tedy gdy pobiera ten żółty zaczyna szaleć. Kupię nowe wkłady, zamienniki nie są drogie. Zobaczę i dam znać ;]. Zdaje mi się, że sprzedawca pomylił się.

Zrobię to co piszesz ;].

Edit:

Wymieniłem tusz Yellow, gdzie w teście był dziwny. Zero poprawy. Wymieniłem tusz light cyan i w tedy drukarka ożyła na nowo. Drukuje normalnie. Coś mnie ruszyło, pierwszy on padł i wołał o wymianę. Temat do zamknięcia.