Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

HP-710C - dziwne zachowanie po włączeniu zasilania

Dykus 06 Mar 2005 14:47 1641 1
    Dykus
    Level 27  
    Witam,

Posiadam drukarkę HP-710C, dawniej po włączeniu zasilania przyciskiem w drukarce (zasilacz cały czas podłączony) zapalała się dioda i tyle.

Jednak od dłuższego czasu (około roku) po włączeniu zasilania przyciskiem następuje coś w stylu jakieś inicjalizacji - podobnie jak przed drukowaniem: odjeżdża osłona pojemników (przy dyszach), pojemniki (karetka?) jadą w przeciwną stronę, coś tam znowu pobuczy przy osłonie, pojemniki z powrotem wracają na swoje miejsce spoczynku i zostają zakryte osłoną.

Dlaczego tak się dzieje i co może być przyczyną? Za bardzo mi to nie przeszkadza, ale troszkę denerwujące to jest. No i na początku tego nie było...

Na początku używania drukarki była ona cały czas zasilana, ale od dłuższego czasu (więcej niż rok) zasilam ją tylko na czas wydruku. Pojemniki były wymieniane na nowe i napełniane - normalna ekploatacja.

Już się zastanawiałem, czy nie jest to kwestia zapamiętania jakiś ustawień - stąd ta "inicjalizacja" przy włączeniu zasilania, może jakąś pamięć trzeba by wymienić, czy coś?
    Swego czasu chciałem ją nawet otworzyć i przeczyścić, ale nie dałem rady obudowy zdjąć. :) Może jeszcze kiedyś do tego wrócę... :)
    radarek
    Level 16  
    przed wyjęciem wtyczki z gniazdka trzeba ją wyłączyć przyciskiem bo potem po ponownym włączeniu wtyczki do gniazdka maszyna sie inicjalizuje tzn ustawia a jeśli tak sie dzieje wtedy kiedy wtyczka jest cały czas w gniazdku to prawdopodobnie problem z zasilaczem