Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Audi MICRONAS CDC 3217G odczyt XPROG-M

12 Lip 2013 20:47 4716 19
  • Poziom 21  
    Witam mam problem z odczytem takiego micronasa CDC 3217G z licznika od audi czytam go xprog-m podłączyłem według schematu w zakładce dashboard AUDI przy odczycie wywala błąd czytam przez usb, czy mam czytać przez rs232 i czy zasilić go zasilaczem zewnętrznym?Proszę o pomoc.Pozdrawiam
  • Poziom 26  
    Przez usb powinno isc,zasilacz musi byc.
  • Poziom 21  
    a ile v i A mam 18 v 440 ma od willem i stację od 0 do 15 v i 1 A.
  • Poziom 26  
    Około 15v powinno być dobrze.
  • Poziom 21  
    a ile Amper mu zastosowac?
  • Poziom 26  
    Odbiornik sam pobiera prąd jaki mu jest potrzebny.
  • Poziom 21  
    tak to wiem tylko pytam bo załatwię zasilacz zewnętrzny?A mam jeszcze dwie niepewności czy muszę podnieść którąś nogę układu.Druga sprawa jest taka że różni mi się trochę płyta niż na zdjęciu z xprogu?
  • Pomocny post
    Poziom 26  
    W tym temacie musi sie wypowiedziec ktos inny nie uzywam xproga m , wlutuj kable bezposrednio w nóżki procesora.
  • Poziom 21  
    rozumiem no to próbuję.Dzięki kolego za podpowiedzi.
  • Poziom 33  
    A za chwilę będzie kolega szukał nowego licznika.
  • Poziom 21  
    No to kupię następny. Na błędach człowiek się uczy. Jak na razie idzie elegancko.
  • Specjalista grupy V.A.G.
    Na każdym forum widzę twój wpis. Coś ci kiepsko idzie ta nauka.
  • Poziom 21  
    to dobrze kolego że mi kiepsko idzie tobie gdy robiłeś pierwszego micronasa też na pewno tak szło.
  • Specjalista grupy V.A.G.
    Nie, mój X-prog odczytał to co chciałem. Teraz robię to po OBD.
  • Poziom 21  
    ja tez bym to kolego zrobił po obd2 tylko że nie ma auta tylko jest sam licznik na stole ( każdy by wolał zrobić po obd ) a sprzęcik do obd dużo nie kosztuje.
  • Poziom 26  
    A co wlasciwie chcesz zrobic? i co to za auto
  • Pomocny post
    Specjalista grupy V.A.G.
    A jaki problem podłączyć na stole ten licznik?
    To że wyświetlacz się nie zaświeci, to nie znaczy, że CAN nie jest transmitowany.
  • Poziom 21  
    koledzy a może być wina tego że xprog w instrukcji pokazuje że mam użyć adaptera hcs12 bdm taki wżywam, a czy przypadkiem nie powinienem użyć adaptera micronas jtag.
  • Poziom 34  
    Adapter HC(S)12BDM zastosuj, podłącz wg. manuala w DPD i nie zapomnij że trzeba podnieść dwie giry procesora i jedną kwarca. Ale z drugiej strony po co utrudniać sobie robotę, skoro po OBD szybko i bezpiecznie można a micronasa nie wszyskie klony XP ruszają.
  • Poziom 21  
    moja płyta licznika różni się od tej w xprog manual w xprog-m 5.0 wszystkie płyty są pokazane od golfa 5 ja mam najnowszą tt i ta płyta się różni.