Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

żelazko Tefal 2130 - jak rozebrać

jolet 12 Lip 2013 21:10 4989 6
  • #1 12 Lip 2013 21:10
    jolet
    Poziom 6  

Witam.
    Jak rozebrać żelazko Tefal FV 2130. Śrubkę z tylnej ścianki odkręciłem, ale co dalej? Dzięki za wskazówkę.

1 6
  • #3 12 Lip 2013 21:25
    nioop

Specjalista AGD

No zelażko z powyzego linku jest zupełnie inne.. :)

Zdejmujesz tylnią sciankę, wyciągasz zawór pary.. Podważasz klawisz spryskiwacza i bez problemu odskoczy.. Pod nim będzie śrubka.. Po jej odkręceniu zdejmujemy górną częsc rączki.. Trzyma się na zatraskach.. Potem juz sprawa jest banalna.. Wszystkie śrubki na widoku, także reszta pujdzie juz gładko..

1
  • #4 12 Lip 2013 22:40
    jolet
    Poziom 6  

jaki komplet śrubokrętów /typ / muszę posiadać do tego typu żelazka. Czy istnieje taki komplet którym i inne urządzenia ;suszarki , lokówki ,miksery da się odkręcić.
    jeszcze raz dzięki za pomoc .

0
  • #5 12 Lip 2013 22:44
    nioop

Specjalista AGD

jasne ze tak..
    Są to srubokręty typu "torx" , najpopularniejsze bedą o oznaczeniu T10, T15 i T20
    Te ostatnie o ile dobrze pamiętam występują u Ciebie w zelażku..
    Przy kupnie radzę wybrać te które posiadają na czubku dziurkę.. Ale to juz w sklepie Cię lepiej poinformują i pokażą co i jak gdy wspomnisz o tym..

0
  • #6 13 Lip 2013 15:51
    jolet
    Poziom 6  

witam ponownie
    Po zdjęciu górnej cz.rączki pod dyszą spryskiwacza jest śrubka jak również i przed nią samą - jak zdemontować dyszkę oraz pokrętło . Zamiarem moim jest dostanie się do termostatu . Z wcześniejszych wpisów tutaj jest sugestia że uszkodzony termostat daje objaw zapachu spalenizny przy włączonym żelazku.

dzięki kolego 'noop' właśnie kupiłem komplet Torx MN-54-106 /bo takie były

2
  • #7 13 Lip 2013 16:39
    nioop

Specjalista AGD

Pokrętło podwazasz nozem czy śrubokrętem i samo odskakuje..
    Szczerze mówiąc to nie pamietam jak było z tą dyszą.. Ale napewno nie jest jakoś przymocowana.. Wydaje mi się ze wystarczy ją pociągnąc w góre czy do przodu..

1