Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nie wiem jaki dobrać zasilacz??

maciejesiu2000 12 Lip 2013 21:55 1050 0
  • #1 12 Lip 2013 21:55
    maciejesiu2000
    Poziom 2  

Witam.
    Jestem początkującym elektronikiem, choć wiem już co nie co ;D . Od 3 lat "bawię" się z elektroniką - głównie audio. Nigdy nie brałem się za wielkie przedsięwzięcia, ale teraz zamierzam zbudować wzmacniacz 2x100w. Otóż wybrałem na allegro potrzebne mi materiały i jedyny mój problem to zasilacz. Nie wiem czy muszę do każdej części kupować osobny zasilacz czy (najwygodniej dla mnie) jeden dla całości? Podaję w spojlerach wklejone opisy bo najczęściej gdy przeglądam tematy, i klikam w linki na allegro to ukazuje się przedemną napis "Strona została przeniesiona do archiwum" czy jakoś tak ;D .

Z góry dzięki ;) .

Wzmacniacz 2x100W

Spoiler:

AVT1492 B Wzmacniacz 2x100W TDA8920
    Zestaw do samodzielnego montażu

Producent: AVT

Układ jest wysokiej klasy stereofonicznym wzmacniaczem mocy, pracującym w klasie D. Jest to klasa, która już na dobre zadomowiła się wśród sprzętu audio i staje się bardzo dużą konkurencją dla systemów innych wzmacniaczy mocy.
    Układ dedykowany jest do nagłośnienia systemu car-audio, oczywiście po zastosowaniu odpowiedniej przetwornicy napięcia. Można go również wykorzystać w innych systemach nagłośniających. Układ dostarcza mocy 2x100W. Niewielkie wymiary modułu osiągnięto dzięki zastosowaniu specjalizowanego układu scalonego, który zawiera w swojej strukturze tranzystory mocy, modulatory PWM, układy wejściowe i zabezpieczające.

Urządzenie szczególnie polecane jako element systemu car audio i podczas konstruowania własnych urządzeń grających.

Wybrane parametry:
    moc wyjściowa 2x100W
    współpraca z głośnikami o rezystancji od 2 omów
    wbudowane zabezpieczenia przeciwzwarciowe i termiczne
    tryby standby i mute sterowane napięciowo
    niewielkie wymiary płytki
    zasilanie – +/-27Vdc
    w zestawie płytka drukowana, komplet elementów i dokumentacja

Filtr do subwoofera
    Spoiler:

STEREOFONICZNY REGULATOR BARWY DŹWIĘKU
    Spoiler:

AVT1670 B STEREOFONICZNY REGULATOR BARWY DŹWIĘKU

Regulator barwy jest układem umożliwiającym dopasowanie dźwięku do własnych upodobań, własności wzmacniacza, zestawu głośnikowego lub cech akustycznych pomieszczenia odsłuchowego. Prezentowany układ jest łatwy w wykonaniu a przy tym dosyć wszechstronny. Opracowano go w oparciu o układ scalony LM1036, który zawiera elektrycznie sterowane torty wzmocnienia. Gwarantuje to wysokie parametry toru audio.

Urządzenie szczególnie polecane elektronikom konstruującym samodzielnie sprzęt audio

Wybrane parametry:
    stereofoniczny tor regulacji barwy dźwięku
    regulacja tonów niskich, wysokich, balansu i wzmocnienia
    zniekształcenia nieliniowe ok.0,06%
    zakres regulacji tonów niskich i wysokich +/-10dB (dla 100Hz i 10kHz)
    napięcie wejściowe Uwe<1Vrms
    napięcie wyjściowe Uwy<1,3Vrms
    rezystancja wejściowa 30kom
    filtr konturu
    elektroniczna regulacja wszystkich parametrów (pojedyncze potencjometry)
    zasilanie – 9-15Vdc

Mikser audio 4-ro kanałowy stereo
    Spoiler:

NE097 Mikser audio 4-ro kanałowy stereo

Producent: Nord Elektronik Plus

PolecaMY proste, lecz tanie i skuteczne narzędzie: 4-kanałowy, stereofoniczny mikser audio. Posiada on cztery niezależne wejścia sygnału oraz jedno wyjście. Może bezpośrednio współpracować z dowolnymi źródłami standardowego sygnału akustycznego takimi, jak: magnetofony, tunery, magnetowidy, odtwarzacze CD; może też współpracować ze źródłami specjalnymi (gitary elektryczne, mikrofony, gramofony z przetwornikiem magnetycznym) po zastosowaniu właściwych dla nich stopni korekcyjnych, czyli odpowiednich przedwzmacniaczy (gitarowych, mikrofonowych etc.).

W każdym kanale znajduje się potencjometr obrotowy umożliwiający dowolne ustawienie poziomu sygnału z danego źródła w sygnale wynikowym (zmiksowanym). Wyjście układu nadaje się do bezpośredniej współpracy z dowolnym wzmacniaczem mocy i (lub) wejściem zapisującym magnetofonu. Do zalet układu należą niewielkie wymiary oraz zasilanie z wygodnego zasilacza wtyczkowego.

Dane techniczne:
    cztery wejścia stereo
    jedno wyjście stereo
    napięcie zasilania od 9Vdo24VDC
    pobór prądu przy napięciu zasilania odpowiednio: 9V-17mA, 12V-18mA, 24V-20mA
    pobór mocy 0,48W przy 24V zasilania

Wskaźnik poziomu sygnału mono
    Spoiler:

Tutaj zapodaje obrazek, nie ma danych technicznych tylko na płytce jest napisane 12V Link

Opóźniacz dołączenia głośników
    Spoiler:

AVT2854 B Opóźniacz dołączenia głośników

Prosty, pożyteczny układ do wzmacniacza mocy audio. Jego rolą jest wyeliminować stuki w głośnikach pojawiające się w momencie włączania i wyłączania zasilania. Realizowane jest to przez opóźnione dołączenie głośników do wyjść wzmacniacza – przetworniki dołączane są po kilku sekundach. Wyłączenie wzmacniacza powoduje natychmiastowe ich odłączenie, zanim rozładują się kondensatory w zasilaczu.
    Układ jest bardzo prosty do zastosowania w dowolnym wzmacniaczu – wymaga jedynie podłączenia do transformatora zasilającego i obwodów wyjściowych (głośnikowych).

Urządzenie szczególnie polecane audiofilom i wszystkim samodzielnie budującym sprzęt nagłośniający

Wybrane parametry:
    zwłoka przy włączeniu ok. 2s
    zwłoka przy wyłączeniu ok. 0,5s
    element wykonawczy - przekaźnik
    dwie pary styków 2 x 8A (2 kanaly)
    możliwość współpracy z wzmacniaczami o mocy do 500W/kanał
    układ podłączany tylko do zasilania i obwodów głośnikowych
    zasilanie 20-30Vac

edit: Postanowiłem zrezygnować z filtra subwoofera :D

0 0
  • Relpol