Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Junkers ZWE 24-4 MFK 2 bez przepływu wody chce się załączyć.

12 Lip 2013 22:03 2046 8
 • Poziom 7  
  Witam posiadam od 9 lat piec Junkers ZWE 24-4 MFK 21 - funkcja CO wyłączona (lato) w CWU włączony comfort. Piec usiłuje załączyć się pomimo że nie ma przepływu wody. Jaka może być przyczyna takiego objawu ?
 • Poziom 36  
  Masz włączoną funkcję komport. Kocioł się zapala by podgrzać CWU w wymienniku płytowym bądź bojlerku, nie wiem co on tam dokładnie ma. Wyłącz te funkcję i przestanie się uruchamiać.
 • Poziom 7  
  Dziękuję za podpowiedź ale mam świadomość jak działa funkcja komfort. Może niejasno zadałem pytanie. Chodzi o to, że jak nie ma przepływu wody bieżącej to piec próbuje zastartować wielokrotnie ale bez powodzenia (ile razy nie wiem bo po prostu resetuję go wyłączając z prądu) chodzi o to, że cykają elektrody zapłonowe pojawia się na sekundę płomień i tak bez przerwy do czasu aż go nie wyłączę. Czy to jest może usterka przepływomierza ?
 • Specjalista - systemy grzewcze
  Może być problem z "pływającymi potencjometrami" na płycie, a konkretnie na pokrętle od CO. Masz podłączony regulator pokojowy?
 • Poziom 7  
  Regulator pokojowy jest podłączony i ustawiony na 0 tak samo ustawiony jest regulator na piecu. Jak ustawiam oba regulatory na 0 to gaśnie kontrolka w regulatorze pokojowym co moim zdaniem oznacza, że CO zostało wyłączone.
 • Specjalista - systemy grzewcze
  I świeci się dioda ECO czy funkcja komfort wyłączona? Jeżeli tak to może być usterka płyty głównej elektroniki
 • Poziom 7  
  Funkcja eko nie jest włączona piec pracuje w trybie komfort. Jak przełączyłem piec na eko to objawy które opisałem znikały. Na razie wymieniłem po 9 latach komplet elektrod, piec włączony na komfort (dla mojej wygody) i jest spokój. Podejrzewam, że kiedy piec pracuje w trybie komfort ma za zadanie co jakiś czas podgrzać wodę w wymienniku a słaba elektroda jonizująca nie pozwala na włączenie gazu (choć gdy odkręcam wodę bieżącą to pracuje normalnie). Druga możliwość to nieprawidłowo pracujący przepływomierz, który wysyła informację o tym, że woda płynie i należy ją podgrzać.
  Na forach piszą, że przepływomierz jest turbinką ale nie bardzo wiem gdzie jest umiejscowiony w moim piecu. A może nie turbina tylko fotokomórka ? Czy może ktoś wskazać mi jego lokalizację i typ?
 • Specjalista - systemy grzewcze
  piechowiak napisał:
  Funkcja eko nie jest włączona piec pracuje w trybie komfort. Jak przełączyłem piec na eko to objawy które opisałem znikały.


  No to kolega odpowiedział Ci na to w 2 poście:

  W0jtek92 napisał:
  Masz włączoną funkcję komport. Kocioł się zapala by podgrzać CWU w wymienniku płytowym bądź bojlerku, nie wiem co on tam dokładnie ma. Wyłącz te funkcję i przestanie się uruchamiać.


  Nic innego złego tam się nie dzieje.
 • Poziom 7  
  Rozumiem, że jak włączę funkcję eko to piec przestanie się załączać co jakiś czas w celu podgrzania wody w zasobniku natomiast mi chodzi o to, że ja chce korzystać z funkcji komfort a piec usiłuje się załączyć, cykają elektrody na 1 sekundę włączy się gaz i ten cykl powtarza się raz za razem wielokrotnie (w ciągu minuty około 40 razy). Jak piec podgrzewał wodę w zasobniku w funkcji komfort to trwało to około 3-5 sekund a następnie po upływie paru godzin włączał się ponownie (w zależności od tego jak szybko stygła woda w wymienniku). Teraz wyglądało to tak jakby usiłował podgrzać wodę i od razu się wyłączał tak jakby otrzymywał sygnał z przepływomierza o tym, że woda w układzie CWU płynie.