Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Projekt Cyklomierze V2.0 - system wspomagający produkcję z tworzyw sztucznych

12 Jul 2013 22:43 12015 11
Altium Designer Computer Controls
  • Can you write similar article? Send message to me and you will get SD card 64GB.
    About Author
    User removed account
    User removed account  
    User removed account wrote 0 posts with rating 0, helped 0 times. Been with us since 1978 year.
  • Altium Designer Computer Controls
    Pablo2015
    Level 18  
    Hmmm.... fajne urządzenie, szczerze mówiąc to nie dziwie się że ginęły magnesy ;-).

Co do hardware to nie ma nic odkrywczego.
    Nie wiem tylko czy RESET wisi w powietrzu ?! Na schemacie nie ma junction. Jeśli wisi to lepiej to zmienić, zasilanie nie jest tez prawidłowo podpięte pod procesor!

PCB pozostawia sporo do życzenia, a szkoda bo projekt fajny i co najważniejsze spełnia swoją funkcję.

Pozdrawiam Paweł
  • Altium Designer Computer Controls
    wojekkk
    Level 17  
    Schemat nie przedstawia tego co jest faktycznie na płytce oraz tak jak przedmówca napisał reset wisi w powietrzu.
    User removed account
    User removed account  
    sylwek_b86

Level 15  
    Polecam obejrzenie filmów instruktażowych pana Mirosława Kardasia na temat używanie programu Eagle, są bardzo dobre. Po 4 godzinach oglądania jego filmów można już robić na prawde profesjonalne schematy i pcb. Pomysł genialny, ciekaw jestem czy jakieś profity z tego projektu są? Czy tylko narażenie się współpracownikom ;] Kiedyś robiłem też projekt dla firmy w której pracowałem, nawet dziękuje nie usłyszałem...
    User removed account
    User removed account  
    Dariusz Goliński
    Level 22  
    A mógłbyś coś bardziej naświetlić jeśli chodzi o połączenie PHP z hardwarem.
    Ja planuje coś takiego robić i chcę to łączyć w taki właśnie sposób.
    Marzy mi się moduły programowane przez 485 i zarządzane centralnie przez PHP z www.
    User removed account
    User removed account  
    User removed account
    User removed account  
    Svir69
    Level 11  
    Bardzo fajny i funkcjonalny projekt.

U mnie w fabryce pod maszyny podpięte są ADAM Module wysyłające dane przez sieć do serwera i wszystko można ładnie przeglądać przez www.
    Ostatnio postawili nam na maszyny stacje wyświetlające wykresy z pracy maszyny. Efekt jest zaskakująco pozytywny. Każdy widzi z jaką prędkością średnio maszyna pracuje.
    Jak często sie zatrzymują. Jak pracowała poprzednia zmiana. I łatwo można wizualnie ocenić czy warto zwolnić prędkość maszyny i uzyskać stabilną pracę bez zatrzymywania w stopniu optymalnym.

Ale robiąc coś takiego zadbaj o własny interes. Mam nadzieje że masz z tego coś więcej niż tylko klepanie po plecach.

Ewentualnie skoro to fabryka produkująca formy plastikowe to niech ci za prace fundnie obudowę do tego i spróbuj to skomercjalizować. No ale to taka luźna myśl.
    miono
    Level 15  
    Svir69 wrote:

Ewentualnie skoro to fabryka produkująca formy plastikowe to niech ci za prace fundnie obudowę do tego i spróbuj to skomercjalizować. No ale to taka luźna myśl.

formy za 20k raczej nikt nie fundnie, prędzej dostanie 500 zł premii. Takie są realia. Swoją drogą jak go zwolnią i nie ma podpisanej żadnej umowy z zakładem na te urządzenia to może żądać kasy za ten projekt lub zaprzestania używania ich bo wszelkie prawa majątkowe będzie on posiadał.
    User removed account
    User removed account