Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Movano 2.5 CDTI (100KM) 2007r. - Auto nie nie chce odpalić

bestred 12 Jul 2013 23:17 2088 5
    bestred
    Level 2  
    Witam.

Mam problem z odpaleniem po miesiącu postoju. Poniżej rozwinę trochę temat.

Miesiąc temu tj. początek czerwca 2013r. odpalił normalnie bez problemu pojechałem więc na przegląd, pojeździłem po mieście i wróciłem do domu.

Auto nie było mi potrzebne przez ok. 1 miesiąc, a po tym czasie gdy włączyłem zapłon kontrolka grzania świec się nie zapaliła i nie chciał odpalić (oczywiście kręcił normalnie).

Sprawdziłem świece żarowe i faktycznie 3 z 4 nie miało napięcia, więc nie myśląc za długo kupiłem nowe 4 szt. i wymieniłem ale problem nie zniknął jest dalej to samo tj. świece przy zapłonie nie świecą, kręci ale nie odpala. Sprawdziłem nowe świece i są ok. Bezpieczniki sprawdziłem i też ok.

Proszę o pomoc bo nie mam już pomysłów co może być nie tak i dlaczego tak się stało.

Pozdrawiam i czekam na propozycje co mogę jeszcze zrobić i co może być takiego zachowania auta przyczyną.
    opamp
    User under supervision
    Podłącz komputer i będziesz wiedzieć. Paliwo do listwy dochodzi? Na plaku odpala?
    T5
    Admin of Cars group
    opamp wrote:
    Podłącz komputer i będziesz wiedzieć.
    Następ
    bestred wrote:
    gdy włączyłem zapłon kontrolka grzania świec się nie zapaliła
    ne pytanie będzie "nie mogę się połaczyć- dlaczego?"
    Pawel wawa
    VIP Meritorious for electroda.pl
    I znowu wymieni kolejne niepotrzebne części. Żenada. Sterownik nie ma zasilania.
    bestred
    Level 2  
    Pawel wawa wrote:
    I znowu wymieni kolejne niepotrzebne części. Żenada.

I właśnie na tym mi zależy aby nie wymieniać niepotrzebnie części.

Pawel wawa wrote:
    Sterownik nie ma zasilania.

Jak mogę to sprawdzić pomijając oczywiście wymianę na inny bo na to sam wpadłem.

Edycja 15-07-2013

Wymieniłem sterownik świec żarowych i dalej to samo.
    Czy może być tak, że po miesięcznym postoju i nie odpalaniu auta zawiesił się lub coś się stało z immo ?
    damian arl
    Level 10  
    kup plaka sciągnij dolot do kolektora ssącego i psiknij mu niech pochodzi troche na plaku i bedzie gadał