Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Amica ZIA 6628 - Zmywarka Amica ZIA 6628 - Program nie startuje

12 Lip 2013 23:28 5151 1
  • Poziom 2  
    Witam

Moj problem polega na tym, że moją zmywarke zalała woda z zewnątrz. Wody w kuchni bylo prawie 15 cm w związku z czym zalało cały dół...
    Woda stala kilka godzin i z godzine czasu zajelo jej wypompowywanie wiec troche zmywarka w tym postala...
    Po kilku dniach zmywarkę uruchomiono i zrobila mycie normalnie.
    Na następny dzień zmywarka już programu nie puściła choć panel zareagował normalnie. Zmywarka tylko "tykała" co chwilę. Po jakiś 10 minutach została wyłączona bo program nie ruszył.
    Na następny dzień po włączeniu poszedł jakiś "smrodek" i tyle z histori.
    Dzisiaj rozebrałem cały dół i wyczyściłem wszystko bo woda z zewnątrz zostawila sporo szlamu i wszystkie wtyki i części byly zasyfione. Chcialbym aby ktos pomogl mi zlokalizowac bezpiecznik i ewentualnie polecił coś sprawdzić. Zrobilem zdjecia zeby ktos mogł wytlumaczyc mi co jest co, jakby ktos zechcial wskazac co mogloby być przyczyną.

Pozdrawiam,
    Kris

Tak wyglada "dół" bez silnika. Narysowalem strzalki jakby ktos mogl wskazac co to za częsci.
    Ta po lewej znajduje się tez na zdjeciu ponizej w powiększeniu.

Powiększenie:

Tutaj silnik z jakąś częscią. Tez byla zamulona szlamem. Juz oczyszczona:

Aktualnie panel nie włącza się i nic nie wyswietla ale jest wiele tematow w ktorych mowa o wymianie bezpiecznika. Nie wiem gdzie takowy się znajduje....Wszystko jest juz wyczyszczone i wyglada jak z fabryki, wygladalo np tak:

Wtyk glownego zasilania:

Z gory dzieki za pomoc. Pozdr
    UPDATE

Był błąd w temacie. Panel reaguje ale program nie startuje. Panel normalnie się swieci, mozna zmieniac programy ale po kliknieciu startu "tyka" sobie i nic nie następuje.
  • Poziom 2  
    Witam.
    Mam identyczny problem w takiej samej zmywarce. Może komuś udało się go rozwiązać. Zmywarka nie podaje napięcia na zawór do zasilania wody. Program uruchamia się ale na "sucho". Sprawdziłem zawór "na krótko" aqua stop i działa.