Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Płyta główna ASUS LGA775 + dobry zasilacz przynajmniej 500v

13 Lip 2013 04:04 2517 14
  • Poziom 7  
    Witam.
    Chciałbym zamienić płytę główną ASUS P5KPL-AM IN/ROEM/SI na innego ASUSa, który będzie miał możliwość dorzucenia jeszcze 2 kości ram czyli żeby mieć 8gb ram oraz żeby miał 4 sata ponieważ na obecnej płycie głównej mam tylko 2 i muszę na przejściówce ide/sata działać. Piszę bo wolę się upewnić czy to co mam aktualnie (dyski, ram, procesor) będzie na pewno działać na nowej płycie, ale też chciałbym wymienić swój zasilacz na pewniejszy, a na wszystko mam 400zł.

Tutaj wrzucę zdjęcia z SIW tego co mam

Płyta główna ASUS LGA775 + dobry zasilacz przynajmniej 500v Płyta główna ASUS LGA775 + dobry zasilacz przynajmniej 500v Płyta główna ASUS LGA775 + dobry zasilacz przynajmniej 500v Płyta główna ASUS LGA775 + dobry zasilacz przynajmniej 500v Płyta główna ASUS LGA775 + dobry zasilacz przynajmniej 500v Płyta główna ASUS LGA775 + dobry zasilacz przynajmniej 500v Płyta główna ASUS LGA775 + dobry zasilacz przynajmniej 500v

i jeszcze z aida64 (bo nie wiem, który dokładniejsze info podaje)

Płyta główna ASUS LGA775 + dobry zasilacz przynajmniej 500v Płyta główna ASUS LGA775 + dobry zasilacz przynajmniej 500v Płyta główna ASUS LGA775 + dobry zasilacz przynajmniej 500v Płyta główna ASUS LGA775 + dobry zasilacz przynajmniej 500v Płyta główna ASUS LGA775 + dobry zasilacz przynajmniej 500v Płyta główna ASUS LGA775 + dobry zasilacz przynajmniej 500v

Mój zasilacz to 5 letni już Procomp ATX P4/400w czyli ten z czarnej listy, póki co nie miałem z nim problemu, ale wolałbym go jednak na coś sprawdzonego wymienić. Obudowa to ibox lion 604b
    więc tak:
    Posiadam 2 dyski twarde 3,5 sata 1tb + 500gb (jeden na przejściówce z ide) + nagrywarkę dvd sata
    w panelu na fdd mam jeszcze czytnik kart podłączony na złączu USB na płycie głównej (9 pin)
    kartę vga GeForce 9500gt 1gb DDR2 na pciE x16
    procesor pentium dualcore e2200 2,2ghz lga775
    2x 2gb ram OCZ2SI6672G i tutaj mam największy problem bo nie znalazłem żadnych informacji o tym, że będą działać na asusach.
    Płytę chcę wymienić koniecznie na innego ASUSa lga775, najbardziej jestem zainteresowany tymi modelami: P5K-VM [ok.130zł] , P5QPL-VM [ok.190zł] , P5KC [ok.200zł używany], chyba że jest jakiś asus z procesorem do 250zł. Wszystkie mają 4 wejścia na ram i 4 sata i chciałbym wiedzieć czy wszystko co mam będzie ze sobą działać bo w najbliższym czasie nie będę miał pieniędzy na zmianę sprzętu, więc to zostanie z tych 400zł po kupnie płyty przeznaczę na zasilacz. Zasilacz potrzebuję coś podobnego do tego co mam aktualnie z tym, że już lepszej firmy, a nie firmy krzak. Najbardziej bym widział coś 500w ATX np. OCZ CoreXStream 500W ATX 120mm aPCF BOX. Przepraszam z góry za chaos w tym co napisałem. Gdyby jeszcze jakieś informacje były potrzebne lub czegoś nie podałem to proszę pisać.
    Pozdrawiam
  • Poziom 28  
    Zasilacz możesz zmienić na aerocool VP-450,nie lepiej ci się przesiąść na płytę z ddr3 lub na nowy socket?
  • Poziom 39  
    Nie widzę powodu rozbudowy tego zestawu o pamięć RAM do 8GB.
    Proponuję płytę GIGABYTE GA-P35-DS3L rev.2.0 - cena nie powinna przekroczyć 160zł.
    Np.
    http://allegro.pl/gigabyte-ga-p35-ds3l-rev-2-0-od-1zl-bcm-i3371121037.html
    Zasilacz nowy, aby mógł służyć również przy późniejszej zmianie platformy.
    Proponuję Corsair VS Series 450W - 147zł.
    http://techplanet.pl/produkty/zasilacze/corsair-vs-series-450w,35293.html
  • Poziom 7  
    domio33 napisał:
    Zasilacz możesz zmienić na aerocool VP-450,nie lepiej ci się przesiąść na płytę z ddr3 lub na nowy socket?

W przyszłym roku mam w planach kupno nowego komputera, teraz potrzebuję ulepszyć to co mam tanim kosztem

perlit napisał:
    Nie widzę powodu rozbudowy tego zestawu o pamięć RAM do 8GB.
    Proponuję płytę GIGABYTE GA-P35-DS3L rev.2.0 - cena nie powinna przekroczyć 160zł.
    Np.
    http://allegro.pl/gigabyte-ga-p35-ds3l-rev-2-0-od-1zl-bcm-i3371121037.html
    Zasilacz nowy, aby mógł służyć również przy późniejszej zmianie platformy.
    Proponuję Corsair VS Series 450W - 147zł.
    http://techplanet.pl/produkty/zasilacze/corsair-vs-series-450w,35293.html

Ten Corsair wygląda w porządku i drogi nie jest, więc chyba jego wezmę natomiast zależy mi żeby płyta główna była asusa, miałem już płyty od msi i gigabyte i może nie uwierzysz ale jedyną, która mi problemów nie sprawiała to asus :) Tak więc 250zł mam na, któregoś asusa.
    Pozdrawiam
  • Poziom 43  
    marekmarekwp napisał:

W przyszłym roku mam w planach kupno nowego komputera, teraz potrzebuję ulepszyć to co mam tanim kosztem

No to jak masz zamiar kupować płytę LGA775 i 8GB DDR2 to tani koszt to nie będzie. Jedno wyklucza drugie.

Kup tylko zasilacz Corsair VS450 będzie w sam do tego zestawu a i jeszcze przyda się do nowego. 4GB pamięci to aż nadto na taki komputer.
  • Poziom 7  
    wariato napisał:
    marekmarekwp napisał:

No to jak masz zamiar kupować płytę LGA775 i 8GB DDR2 to tani koszt to nie będzie. Jedno wyklucza drugie.

Kup tylko zasilacz Corsair VS450 będzie w sam do tego zestawu a i jeszcze przyda się do nowego. 4GB pamięci to aż nadto na taki komputer.

Najbardziej zależy mi żeby mieć 4 sata, mieć możliwość w razie czego dołożenia sobie ramu to wersja opcjonalna i nie na teraz, bo teraz i tak mam pieniądze tylko na płytę główną i zasilacz.
  • Poziom 39  
    marekmarekkwp napisał:
    Cytat:
    piszą
    O/S Compatibility
    Windows Vista/XP
    będzie działać na win7? i czy płyta mi się zmieści w obudowę ibox lion 604b?

Win7 będzie działał na sterownikach z Visty.
    Niestety, ale ta płyta nie zmieści się do Twojej obudowy. Przepraszam, że nie zwróciłem wcześniej uwagi na model obudowy.
    Musisz kupić płytę mikroATX, lub zmienić obudowę na ATX.
  • Poziom 43  
    Ledwo się zmieści ta buda jest ciasna jak lisia nora. Niby da się w nią wsadzić płyty ATX bo zasilacz ma montowany gdzieś z przodu ale pewnie będzie wszystko na styk. Kiepsko trafiłeś z tą obudową i zasilaczem.

Co do windowsa to możesz i win 8 zainstalować, problem się stworzy jeśli nie będzie sterowników od dźwięku czy chipsetu pod ten system. A z tego co widzę do pobrania nie ma nic pod Win 7/8
  • Poziom 7  
    perlit napisał:
    marekmarekkwp napisał:
    Cytat:
    piszą
    O/S Compatibility
    Windows Vista/XP
    będzie działać na win7? i czy płyta mi się zmieści w obudowę ibox lion 604b?

Win7 będzie działał na sterownikach z Visty.
    Niestety, ale ta płyta nie zmieści się do Twojej obudowy. Przepraszam, że nie zwróciłem wcześniej uwagi na model obudowy.
    Musisz kupić płytę mikroATX, lub zmienić obudowę na ATX.

wariato napisał:
    Ledwo się zmieści ta buda jest ciasna jak lisia nora. Niby da się w nią wsadzić płyty ATX bo zasilacz ma montowany gdzieś z przodu ale pewnie będzie wszystko na styk. Kiepsko trafiłeś z tą obudową i zasilaczem.

Co do windowsa to możesz i win 8 zainstalować, problem się stworzy jeśli nie będzie sterowników od dźwięku czy chipsetu pod ten system. A z tego co widzę do pobrania nie ma nic pod Win 7/8

Właśnie dlatego wolę się upewnić :)

czy ta płyta będzie mi współgrała z tym co mam (ram, proc. itp.) http://www.asus.com/Motherboards/P5KVM/#specifications ?
    Znalazłem ją na allegro w sumie tanio i jest ostatnie 15sztuk, więc prośba o szybką odpowiedź :)
    http://allegro.pl/asus-p5k-ig33-p4-dual-core2d-quad-chlodzenie-gw-fv-i3366190065.html

/edit
    Zmieszczę tak na styk płytę atx do obudowy i tu moje pytanie czy moja pamięć ram będzie się nadawać do tej płyty bo na tych ich vendor list nic nie kumam.
    http://www.asus.com/Motherboards/P5QPLVM/#specifications

• Poziom 39  
    Tak. Płyta Asus P5K-VM będzie współpracować z Twoimi podzespołami.
    Na stronie producenta są sterowniki do Windows7.
  • Poziom 7  
    Mam jeszcze pytanie do tej płyty http://www.asus.com/support/CPU/1/22/P5QPLVM/
    Niby nie ma w obsługiwanych procesorach DualCore E2200, ale google mówią co innego, więc jak? I jeszcze jakby ktoś wyjaśnił o co tu z pamięcią chodzi

w jednym miejscu piszą, że DDR2 667 bez problemu, w innym że nie, a tutaj to w ogóle nie wiem o co chodzi :)
    z góry dzięki
  • Poziom 39  
    Podaj konkretnie, jaką płytę chcesz kupić. Podajesz link na allegro do płyty P5K-VM, a linki do Supportu płyty P5QPL-VM. To są dwie różne płyty.
  • Poziom 7  
    już nie ważne, dziękuję wszystkim za pomoc