Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

FS Amilo Xa 1526 - Matryca podświetla się, ale to wszystko

REPTILE333 13 Jul 2013 10:36 1212 5
 • #1
  REPTILE333
  Level 12  
  Witam, posiadam takiego laptopa jak w tytule. Niestety jest problem, ponieważ po włączeniu matryca nie daje typowego białego obrazu, ale podświetla się jakby próbowała coś wyświetlić, lecz nie ma nic na screenie. Wieczorem dopiero będę miał przejściówkę dvi-dsub, by sprawdzić, czy daje obraz na zewnętrznym monitorze.

  Jeśli tak będzie, to czy można będzie obstawić, że karta graficzna jest sprawna? matryca fizycznie jest w idealnym stanie. Widziałem na allegro taśmy lcd po 10zł do tego modelu, ale nie wiem czy aby ją wymienić trzeba wyjąć klawiaturę?

  A może to coś z biosem? Istnieje jakiś sposób na reset cmosa bez rozbierania wszystkiego? Co o tym myślicie? Pozdrawiam.
 • #2
  opamp
  User under supervision
  Za 10 ł to nawet pomocy na forum nie dostaniesz.
 • Helpful post
  #3
  foldback
  Level 29  
  W tych laptopach często pada płyta główna przez kiepskie prawie pasywne chłodzenie NB i GPU. Najczęściej awarii ulega mostek północny NF-SPP-100-N-A trochę rzadziej grafika GF7. Jednak oba układy posiadają wadę fabryczną naprawa tylko przez wymianę na nowe bez wady najlepiej kompletu NB i GPU. Zamiast wymieniać w ciemno taśmę LCD podgrzej rdzeń układu SPP do ok 220 jeśli laptop się uruchomi układ do wymiany, jeśli nie analogicznie postąp z GPU.
 • Helpful post
  #5
  miecho18
  IT specialist
  Sam mostek północny kosztuje ~130zł, więc wymiana obu układów wyniesie grubo ponad 300zł.
 • #6
  REPTILE333
  Level 12  
  Witam, komputer normalnie odpala z zewnętrznym monitorem. Zauważyłem, że gdy go włączam nie mogę klawiszem wejść do biosu, ale po chwili gdy wsadzę cd z Windowsem i pojawia się napis "dowolny klawisz spowoduje rozruch", to ten klawisz już działa...