Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
HELUPOWER
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Komputer od 1500 do 1700zl

13 Lip 2013 13:39 1785 20
  • Poziom 14  
    Witam, czy mógłby mi ktoś pomóc z wybraniem części do komputera który ma służyć 16-latkowi do zwykłych czynności takich jak granie w gry, ogladanie filmow itp. Komputer za cenę 1500-1700 plus - minus. Chciałbym tam zamieścić 8GB ramu, dysk 500-1tb, jakąś mocną grafike 1GB DDR5, bądź 2GB DDR, bo była takowa za 700zł, lecz nie wiem, czy zmieściłbym się wtedy w cenie? Chodzi mi o konkretne podanie nazw podzespołów, z góry dziękuję :) .
  • HELUPOWER
  • Poziom 16  
    http://www.youtube.com/watch?v=PasFLGzX0g4 Moim zdaniem nieźle to ułożył. Jeśli koniecznie 8 gb to dokup ale moim zdaniem nie ma sensu. BF3 zjada 3,25 GB Ramu max.
    Jeśli masz pieniądze to dokup 7770/6850 (z tym że 6850 jest lepsza) - będzie wydajniej.

PS: Z takim budżetem to tylko amd, bo w 2 jajkowego i3 nie ma sensu się pchać.
  • Poziom 28  
    Proszę bardzo. 4Gb ramu wystaryczy, a jeżeli zacznie brakować to dokupisz po prostu druga kość. Komputer od 1500 do 1700zl
  • Poziom 10  
    simon1m napisał:
    Proszę bardzo. 4Gb ramu wystaryczy, a jeżeli zacznie brakować to dokupisz po prostu druga kość. Komputer od 1500 do 1700zl

tak tylko skad takie ceny mi wyszlo na spokojnie 150 wiecej...jak liczylem a sam szukam skrzynki "do wszytskiego" za okolo max 1700 zl, a moja umiejetnosc skladnania komputerow zakonczyla sie w liceum w 2004 roku od tamtej pory jakos wytsraczal mi moj "placek"...

a tak na marginesie jak to jest z tymi plytami msi niektorzy jakas miloscia do nich nie palaja i odradzaja w pod kadym wzgledem...
  • Poziom 28  
    Ja składałem dokładnie 2minuty przed dodaniem postu na portalu morele.net. Ceny muszą się zgadzać.
  • HELUPOWER
  • Poziom 10  
    no masz ...przepraszam...
    a jak to jest z ta plyta MSI opie sa bardzo zmienne...
  • Poziom 14  
    a macie jakies strony bądź firmy ktore trudnią się składaniem komputerów ? badź cos takiego jak morele gdzie mozna złożyć i zobaczyc cene ? :)
  • Poziom 43  
    Na morele montaż 49zł, na techplanet - 1zł.
  • Poziom 14  
    okej dzięki bardzo, jeśli ktoś moze i ma jakies gotowe zestawy w tej cenie to prosze pisać, gdyż chce zakupić jeszcze w te wakacje komputer a każdą propozycje dokładnie rozważę :)
  • Poziom 10  
    wariato napisał:
    Na morele montaż 49zł, na techplanet - 1zł.

zgadza sie jedynie za przykładowy pakiet przedstawiony powyzej przez kolege zaplacimy okoł 44 złotych wiecej...

a mozna sie dogadac z tego co sie juz wywiedzialem z "morale" o montaz za 1 zl...
    lub montaz w sklepie zaprzyjaznionym za srednio 25 zl....

roznica jest takze w koszcie przesylki wiec wszystkie kwoty ze obydwu stron sie praktycznie rownowaza...
  • Poziom 16  
    Są kody które zmieniają montaż komputera w morele na 1 zł. Dawidn20v2 chyba daje linki do tych kodów, albo blackwhite321. Dam znać jak je znajdę.
  • Poziom 22  
    Jeszcze jest Agito.
    Zestaw kolegi simon1m trochę nie przemyślany w tych pieniądzach jak powiedział wert141 nie ma co się pchać w intela.
    Ja bym postawił na AMD + Asrock 970.
    Tak po za tematem co tak ram od Good Rama poszedł w górę ?
  • Poziom 14  
    @wert141 tak w linku do yt co nam podałeś chłopak wyjaśnia o tych kodach w promocji do morele net bodajże. moze sie myle :)
  • Poziom 28  
    Youtuber blackwhite321 podaje takie kody

pozdrawiam :)
  • Poziom 14  
    @simon1m z jakiej strony składałeś powyższy zestaw komputerowy ?;D
  • Poziom 28  
    simon1m napisał:
    Ja składałem dokładnie 2minuty przed dodaniem postu na portalu morele.net. Ceny muszą się zgadzać.
    Czytanie ze zrozumieniem!
  • Poziom 14  
    nie dobra sorry, 3 takie tematy założyłem i juz sie gubie :D dzięki i pozdrawiam
  • Poziom 10  
    a jak sie maja do tego wsyztskiego zestawy z allegro?..
    takie do 1500 zl?..
    przykladowo:

"PŁYTA GŁÓWNA GIGABYTE GA-F2A55M-DS2
    PROCESOR AMD ATHLON 750k, 4 X 3,4GHz (w trybie TURBO 4GHz) , 4MB cache, 64bit, 32nm, odblokowany mnożnik
    CHŁODZENIE ORYGINALNY RADIATOR Z WENTYLATOREM AMD
    PAMIĘĆ 4GB/1333 DDR3
    DYSK TWARDY SATA2 500GB 16MB CACHE
    NAPĘD OPTYCZNY DWUWARSTWOWA NAGRYWARKA DVD X22 +/-
    KARTA GRAFICZNA NVIDIA GeForce GTX 650 1GB DDR5/128bit DVI/HDMI PCI- E (OBSŁUGA DirectX 11, OpenGL 4.1, Shader Model 5.0)
    OBUDOWA DO WYBORU (AUDIO I USB Z PRZODU OBUDOWY) Z ZASILACZEM 500W SILENT 12CM WOLNOOBROTOWY WENTYLATOR, BARDZO CICHA PRACA
    KARTA MUZYCZNA ZINTEGROWANA 7.1 (8-KANAŁOWA)
    KARTA SIECIOWA ZINTEGROWANA 10/100/1000
    DODATKI STEROWNIKI DO XP, VISTY, WINDOWSA 7, KABEL ZASILAJĄCY"
  • Poziom 43  
    Gniot... Połowę mniej wydajny i w dodatku awaryjny.
  • Poziom 10  
    no przynjamniej konkretna opinia ktora mnie satysfakcjonuje :)