Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lenovo Y560 - Ograniczony dostęp / czyli nie łączy się z netem od 2 dni ;/

13 Lip 2013 15:06 6645 13
  • Poziom 12  
    Witam
    Od 3 dni mój laptop ma "ograniczony dostęp" do mojego routera. Tzn z routerem łączy sie ale internet nie działa..
    Z routerem wszystko w porzadku - skoro laptop szwagra łączy sie do niego i net śmiga ładnie, totez mogę teraz pisać ten temat z jego laptopa.
    Tak samo mój telefon łaczy się z wi-fi -próbowałem ustawić go jako mobilny hotspot i połączyć mojego laptopa przez wi-fi ale tak samo: ograniczony dostęp.

Więc najwyraźniej coś po stronie mojego laptopa - albo z kartą sieciową, albo po stronie oprogramowania.

We własciwosciach sieci bezprzewodowej są wszystkie punkty pozaznaczane (IPv4, IPv6 itp - uprzedzając takie pytanie)

W ipconfig pokazuje pewne wartości w IPv4 i IPv6, nie ma szeregu zer (0.0.0.0)

Pytanie co może być nie tak?

Pozdrawiam
  • Specjalista Sieci, Internet
    Wklej wynik na forum z ipconfig /all.
    Spróbuj zaktualizować sterowniki do karty WiFi.
    Avenged napisał:
    Od 3 dni mój laptop ma "ograniczony dostęp" do mojego routera. Tzn z routerem łączy sie ale internet nie działa..

tutaj nie jesteś podłączony nawet do routera.

Poszukaj na laptopie jakiegoś przycisku/suwaka lub kombinacji klawiszy Fn + F1-12 możliwe ze tym wyłączyłeś WiFi.
  • Poziom 12  
    Lenovo Y560 - Ograniczony dostęp / czyli nie łączy się z netem od 2 dni ;/

Tak to mniej wiecej wyglada - u mnie jest kombinacja FN + F5 jednak nic się nie dzieje po wciśnięciu. Z przodu laptopa mam przycisk włączający, - ale tak jak na zrzucie powyżej widać jak jest włączony jak to wygląda ten nieszczęsny "ograniczony dostęp" :(
  • Poziom 12  
    Czy jest coś jeszcze co mógłbym sprawdzić żeby znaleźć jakieś rozwiązanie? Akurat internet jest mi dośc niezbędny w pracy na laptopie więc jeśli mógłbym liczyć jeszcze na pomoc byłbym bardzo wdzięczny.

Albo może ktoś by mógł zdalnie przez TeamViewer spróbować na moim laptopie to zrobić?

Pozdrawiam
    Podłącz się do sieci tak aby było ograniczony dostęp i wtedy uruchom cmd i wpisz ipconfig /all
    Serwer DHCP nie wysyła adresów IP.
    Musisz wejść ( przez inny komputer) na stronę konfiguracji routera.
    Sprawdź tam czy Twój MAC karty sieciowej jest nie blokowany lub dodany do listy dozwolonych.
    Szyfrowanie możesz spróbować zmienić z WPA2 na WPA lub tymczasowo je wyłączyć.
  • Poziom 18  
    W moim Dellu mam identyczny problem (ograniczony dostep).To samo mialem na poprzednim HP. Dochodzilo do tego, gdy Windows (xp lub 7) automatycznie laczyl sie z siecia swoim programowym modulem do polaczen wifi . Musze uzywac programu odpowiedniego dla karty sieciowej (w Dellu jest to intelowskie Narzedzie do polaczen wifi)
  • Poziom 12  
    Heinzek - próbuję wejść w konfigurację routera wpisując w przeglądarce ten adres, który jest na spodzie routera 168. . . i tam jest login i hjaslo: admin , jednak tak jakby nie chciało przyjąć tego loginu i hasła i ciągle wyskakuje okienko logowania na nowo..

wamal - czyli że w moim przypadku jakis program od Lenovo muszę poszukać?

Ale dziwne że to tak samo się zmieniło z dnia na dzień...
  • Poziom 12  
    Problem rozwiązany.

Dzisiaj zrobiłem przywracanie systemu do pewnego punktu. Za pierwszy razem niepowiodło się - kazało wyłączyć program antywirusowy - przy okazji zobaczyłem że zapora systemu jest wyłączona i nie dało jej się włączyć..

Odinstalowałem program antywirusowy (Avira..) przywracanie powiodło się - internet śmiga :)

Także dziękuję za pomoc.
    Pozdrawiam
  • Poziom 2  
    Witam, chciałbym odnowić temat.
    Mam podobny problem, zakupiłem nowy laptop Lenowo G580 z Window 8 po połączeniu się z internetem jest ok, ale problem się pojawia jak zaczynam coś pobierać lub grać w grę która potrzebuje połączenia z internetem. Podczas pobierania internet przechodzi w tryb z ograniczoną łącznością, tak samo jest z grami. Nie wiem dlaczego, ani co może być tego przyczyną. Nie bardzo się znam na tym.

Od razu przepraszam jeśli zły temat wybrałem.
  • Poziom 4  
    Jeżeli ktoś ma problem typu ograniczony dostep do sieci wystarczy zastosować jeden patent wejść na sieć wifi po prawej stronie na pasku kliknąć na router prawym przyciskiem wejść właściwości zabezpieczenia ustawienia zaawansowane i tam zaznaczyć włączyć tryb zgodności ze standardami FIPS i problem załatwiony