Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[DVB-T] Antena siatkowa - nie odbiera sygnału

Thornilav 13 Lip 2013 15:17 2955 2
  • #1 13 Lip 2013 15:17
    Thornilav
    Poziom 6  

Cześć.
    Mam problem z anteną, przynajmniej tak mi się zdaje.
    Sprawa wygląda tak.
    Są dwa telewizory i anteny. (wybaczcie, że tak pisze, ale przynajmniej będzie jasność)
    T1 - A1
    T2 - A2
    W T2 w pewnym momencie przestała działać antena A2. Jako, że jest on częściej używany, zamieniliśmy anteny.

Teraz wygląda tak że:
    T1 - A2
    T2 - A1

W T2 program odbiera elegancko, ale zaś w T1 [SAMSUNG LE32B350] (no w zasadzie logiczne) jest tylko napis "brak sygnału".
    No to zaczęło się kombinowanie.
    Przepinałem anteny do przewodu od zasilacza. Nic to nie dało. Podobnie zmiana wzmacniaczy (jeden wzmacniacz bez diody SWA 9701 oraz z diodą SWA 955 5D)
    Przy każdy podpięciu dioda w zasilaczu (a w zasadzie w obu zasilaczach, bo podpinałem jeszcze jeden stary) się świeciła, tak samo jak próbowany SWA 955 5D.

Na ekranie pojawia się komunikat: "słaby sygnał lub brak sygnału".

Możecie mi doradzić co mam zrobić? Jeżeli mam sprawdzić jakieś napięcie to w jaki sposób i jaki zakres dać.

Jeszcze raz przypominam, że przełożona wcześniej antena działała i nadal działa.

Pozdrawiam.

0 2
  • #2 13 Lip 2013 15:57
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

A czy wymieniłeś kabel w tej antenie co nie działa?,
    płytkę wymieniałeś/zamieniałeś, zasilacz też, no to jeszcze tylko wymiana kabla została.
    Na końcu kabla przy antenie powinno być stabilne 12 V prądu stałego.

0
  • #3 13 Lip 2013 17:11
    Thornilav
    Poziom 6  

Sprawa wygląda tak, że dalej to samo.
    Udało mi się skombinować już trzeci kabel (bo wcześniej również sprawdzałem, ale zapomniałem o tym napisać) i nie ma sygnału. Diody na obu zasilaczach się świecą.
    Sprawdzałem napięcie na śrubie od zacisku kabla i różnych punktach na wzmacniaczu.
    Na działającej antenie, tej drugiej, napięcie jest równe 12V.
    Na niedziałającej antenie, czy to zmieniałem zasilacz, antene, kabel czy wzmacniacz, jest 10V, max 11V.

Już nie wiem co z tym fantem zrobić. Może jakaś tajemna energia blokuje sygnał.
    Na telewizorze sprawdzałem w panelu diagnostyki sygnał.
    Przy pomiarze wyświetlają się dwa paski:
    Pierwszy od błędów, drugi od mocy sygnału.
    Zapełniają się one na przemian, najpierw pasek od błędów (czerwony) pokazuje, że jest ich 10, następnie pasek od sygnału, i wynik jest zmienny, od 0 do 25max (skala x/100).
    Może to coś z telewizorem?

0