Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

opel astra h 1,7 diesel eco flex 2009r montaz dodatkowych czujnikow

prezi77 13 Lip 2013 20:38 1389 2
  • #1 13 Lip 2013 20:38
    prezi77
    Poziom 9  

Opel astra h 1,7 diesel eco flex 2009r
    Cytowanie selektywne - zaznacz tekst wiadomości i kliknij Odpowiedz z cytatem
    Witam

Jak wiadomo Opel zaoszczędza kasę na wskaźnikach manualnych. Dlatego tez postanowiłem trochę doposażyć swoja Astrę w czujnik temperatury cieczy chłodzącej.

Pytanie jest takie; nie chcąc wpinać się w czujniki które są podłączone pod kompa kombinuje włożyć adapter złączkę pod nowy sensor, gdzie najlepiej było by się wpiąć żeby było w miarę na wierzchu i zbytnio nie ingerować w przewody ale aby wskazywało w miarę logicznie później.

Przy okazji myślałem założyć czujnik ciśnienia i temperatury oleju i pytanie analogiczne do tego powyżej.

Z góry dzięki za podpowiedź.

ps.: Aha jak macie jakieś sprawdzone dobre firmy produkujące powyższe akcesoria montażowe to również proszę o podpowiedź.

0 2
  • #2 14 Lip 2013 23:00
    żałosna udręka
    Poziom 32  

Tam jest zamontowany czujnik temperatury silnika. Wystarczy się pod niego podłączyć.

1
  • #3 15 Lip 2013 18:54
    prezi77
    Poziom 9  

jak juz pisalem chcialbym zamontowac swoje czujniki a nie wpinas sie w te uzywane przez komputer. mam bardzo niemile doswiadczenia z wpinaniem sie w obwody sensorow kompa

moge dac zlaczke w przewod tylko zastanawiam sie w ktore miejsce ,

co do czujnikow cisnienia i temeratury oleju to dam podkladke pod filtr oleju --robia takie nawe z 4-rema gniazdami kosztuje niewiele a montaz prosty ----mam nadzieje ze wystarczajaco jest miejsca.

0