Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Livebox 2.0 Wifi - Brak internetu, nie można wejść w panel liveboxa.

13 Lip 2013 23:46 11232 21
  • Poziom 17  
    Witam wszystkich.
    Rodzice mojej kobiety dostali od kuriera pudełko z Orange. Livebox i dekoder do tv. Podłączyłem lifeboxa w pokoju gdzie jest gniazdo telefoniczne i działał tam internet poprzez modem.
    Nie mogę się połączyć z tym lifeboxem. Wpisuje 192.168.1.1 i nic. Przekroczono limit czasu połączenia i tylko tyle. Wszystkie diody w LB święcą się poprawnie. Zakładałem też kartę sieciową do jej PC. Windows XP pobrał sam sterowniki. W menedżerze urządzeń. Czy lifebox może być podłączony pod gniazdo do którego podłączony był i jest modem ? W czym może być problem ?
  • Poziom 26  
    Połączenia sieciowe > połączenie lokalne/bezprzewodowe > właściwości > protokół internetowy > adres IP
  • Poziom 17  
    I mam sprawdzić czy jest na sztywno wklepane i zmienić na dhcp ?
  • Poziom 18  
    [quote="malina998"]I mam sprawdzić czy jest na sztywno wklepane i zmienić na dhcp ?[/quote]

Podłącz się kablem do gniazda liveboxa. Nie używaj kolorowych gniazd. O ile pamiętam są przeznaczone pod dekoder i dodatkowy modem. Sprawdź własne ustawienia ipconfig /all. Najbezpieczniej ustawić na sztywno np. 192.168.1.11
    Z linii komend (cmd.exe) puść ping 192.168.1.1 Jeśli zadziała, to przez przeglądarkę też powinnodziałać. Wtedy w panelu liveboxa sprawdź, czy masz odpalone połączenie wi-fi
  • Poziom 37  
    Rozumiem że masz w tej chwili tylko podpięty livebox żaden inny modem nie jest przed nim wpięty ? W którym porcie w Liveboxie masz podpięty komputer .
  • Poziom 17  
    Wcześniej z gniazda był podpięty modem i przez usb szło na PC. Teraz włożyłem kartę sieciową bo była stara z gniazdami RJ11. Podłączyłem LB po czerwonym gnieździe z PC. Nic innego wpięte nie jest.
    Dowiedziałem się, że od wtorku nie działają u niej w domu telefony stacjonarne. Pytanie czy teraz nie powinny być podłączone pod LB ? Czy może jest jakieś gniazdo główne ? Może powinienem podłączyć LB do gniazda gdzie były podłączone telefony ? Zgłupiałem już... Słabo znam instalacje tepsy.
  • Poziom 18  
    >>>Witam wszystkich.
    Rodzice mojej kobiety dostali od kuriera pudełko z Orange. Livebox i dekoder do tv. Podłączyłem lifeboxa w pokoju gdzie jest gniazdo telefoniczne i działał tam internet poprzez modem.
    <<

Przecież w zestawie była INSTRUKCJA pisemna i obrazkowa.
  • Poziom 37  
    Pokaż screena z menadżera urządzeń ,dokładnie rozwiń karty sieciowe .
    malina998 napisał:
    Dowiedziałem się, że od wtorku nie działają u niej w domu telefony stacjonarne. Pytanie czy teraz nie powinny być podłączone pod LB

Zależy jaka ma usługę wykupioną jeśli ma Funpack HD to sygnał analogowy pewnie już jest wyłączony i wtedy pod LB musi być wpięty tel .
  • Poziom 26  
    Miałem przypadek wady fabrycznej DHCP czasem działał czasem nie zgłaszałem to im wpisz ręcznie adres IP

Dodano po 11 [minuty]:

Facetka od infolinii mówiła, że to jakaś standardowa wada jakiejś "pierwszej serii"
  • Poziom 11  
    W pierwszej kolejności skorzystaj z przycisku RESET, przywracając ustawienia fabryczne. Potrzebna będzie zapałka albo wykałaczka, przytrzymaj przycisk 5 sekund. Po tej czynności adresy powinny zostać przydzielone bez konieczności wpisywania ich na sztywno. Następnie otwórz stronę konfiguracyjną wprowadzając w przeglądarce adres 192.168.1.1. Z lewej strony wybierz zaawansowane, połączenie z Internetem gdzie powinno pojawić się okno zarządzanie modemem Livebox. W tym miejscu login i hasło to admin. Kolejną czynnością jest wprowadzenie nazwy użytkownika i hasła do usługi Neostrada.
    Livebox połączy się z Internetem, następnie powinna zapalić się dioda ze słuchawką. Podłącz aparat telefoniczny, bez filtra do portu nr. 1, oznaczonego zieloną słuchawką.
  • Poziom 17  
    Zrobiłem test na swoim laptopie. U mnie za pierwszym razem dostałem się do LB. Na Pc dalej problem. Wczoraj podłączyłem do LB telefon i do dzisiaj nic. Sygnał jest ale dodzwonić się i zadzwonić z telefonu nie można.
  • Poziom 35  
    Przestaw w aparacie tryb wybierania na 'TONE".
  • Poziom 26  
    Zaraz zaraz wyjaśnijmy sobie coś znaczy nie łączy przez RJ-45 ? Kabel jest 1:1 i diody koło gniazda świecą się ?
  • Poziom 17  
    Fakt... Wcześniej przed zmianą umowy telefon mógł nie chodzić poprzez wybieranie tonowe. Sprawdzę to.
    Wymieniłem patchcordy na inne fabrycznie zalane i jednego też sam zrobiłem i nic. U mnie na laptopie mogę wejść w konfigurację. Wszystko się linkuje, diody świecą. Spróbuje jeszcze inne sieciówki podpiąć.
    Zastanawia mnie to czy dużo wspólnego ma gniazdko w ścianie. Wcześniej podpięty był tylko modem z neostrady. I w tym pokoju telefon nigdy nie działał podobno. W drugim pokoju z kolei telefon działał. No i na dole telefon również działał. Jeszcze przed zmianą umowy. Czy te gniazda mają znaczenie ? Nie wiem jak to wszystko jest spięte. Poczytam jeszcze umowę. Czy ten telefon musi być do liveboxa podłączony jako ten telefon HD czy voip. Gniazdo na telefon w LB mam na rj45 ale rj11 powinna też chyba się łączyć. Być może jeszcze coś trzeba skonfigurować w LB. Głowa aż od tego wszystkiego boli :D
  • Poziom 26  
    Podpisując umowę na VOIP założyłeś sobie wieczystą blokadę łącza analogowego na rzecz łącza cyfrowego
    To dlatego od wtorku nie działają tam telefony stacjonarne, więc zapomnij o nich
    Tu masz problem nr.2, więc póki co postarajmy się rozwiązać problem nr.1 brak połączenia LAN
    Kabel sieciowy nie może być tzw. z przeplotem musi być 1:1
    Po wpięciu kabla sieciowego po obu stronach mają zapalić się diody sygnalizujące połączenie LAN
    Zielona w LB jest od tego, a pomarańczowa od transmisji (albo odwrotnie, bo piszę z pamięci)
  • Poziom 35  
    malina998 napisał:
    Fakt... Wcześniej przed zmianą umowy telefon mógł nie chodzić poprzez wybieranie tonowe. Sprawdzę to.
    Wymieniłem patchcordy na inne fabrycznie zalane i jednego też sam zrobiłem i nic. U mnie na laptopie mogę wejść w konfigurację. Wszystko się linkuje, diody świecą. Spróbuje jeszcze inne sieciówki podpiąć.
    Zastanawia mnie to czy dużo wspólnego ma gniazdko w ścianie. Wcześniej podpięty był tylko modem z neostrady. I w tym pokoju telefon nigdy nie działał podobno. W drugim pokoju z kolei telefon działał. No i na dole telefon również działał. Jeszcze przed zmianą umowy. Czy te gniazda mają znaczenie ? Nie wiem jak to wszystko jest spięte. Poczytam jeszcze umowę. Czy ten telefon musi być do liveboxa podłączony jako ten telefon HD czy voip. Gniazdo na telefon w LB mam na rj45 ale rj11 powinna też chyba się łączyć. Być może jeszcze coś trzeba skonfigurować w LB. Głowa aż od tego wszystkiego boli :D

Ukradli ci instrukcję czy co :D
    Podłącz wszystko tak jak narysowane - jeżeli w gniazdku działał modem to i livebox będzie działać. Jeżeli laptop się łączy to podłącz go przez kabel i wpisz login i hasło - jak w instrukcji. Stacjonarny zostaw sobie na później, jak już wszystko będzie działać.
    Telefon HD to też voip - ale to inna sprawa, trzeba go najpierw kupić; usługa nazywa się Livephone, aparat podłączany do USB w liveboksie.
    Jeżeli będziesz zalogowany do neostrady to zaświeci się na zielono dioda ze słuchawką i w gnieździe identycznie opisanym masz sygnał telefoniczny.
  • Poziom 17  
    Problem jest w tym, że wszystko zrobione jest według instrukcji ;) I nie działa ani jedno ani drugie... Jeszcze trzeba dekoder podłączyć ;) Z kablami już kombinowałem na różne sposoby. U mnie w kablówce jest podobnie ale jednak chyba łatwiej :) Zakładamy bramkę i działa to na podobnej zasadzie jak livebox.
    Nie wiem czy to jest voip bo nie czytałem całej umowy. Ale widocznie tak musi być skoro po podłączeniu do LB sygnał jest ale po wybraniu numeru jest tylko szum. Jutro wszystko opiszę jak się ponownie do tego zabiorę. ;)
  • Poziom 26  
    andk1eltd napisał:
    Jeżeli laptop się łączy to podłącz go przez kabel
    Słuszna uwaga nowoczesne laptopy potrafią krosować sobie kabel sieciowy automatycznie
    Bez znaczenia krosowany, czy 1:1 są też obie kontrolki transmisja i połączenie
  • Poziom 17  
    Nie wiem... poddaje się, zmieniam zawód... :D Albo ja jestem głupi albo naprawdę same problemy z tą tepsą... Próbowałem wszystkiego... Na umowie telefon internetowy czyli do LB. Sygnał jest ale nic poza tym. Internet nie działa. W menu LB niby neostrada aktywna, natomiast telefon na czerwono nieaktywny.
  • Poziom 21  
    malina998 napisał:
    W menu LB niby neostrada aktywna, natomiast telefon na czerwono nieaktywny.

Zarejestrowałeś nową umowę?
    Dopiero po rejestracji VoIP jest aktywny (trzeba ręcznie wpisać nowe dane w ustawienia LB - dla ADSL i telefonii)

Albo może lepiej nie rejestruj?
    Po 30 dniach umowa która nie została zarejestrowana w systemie wygasa, czyli teoretycznie można się ubiegać o przywrócenie telefonicznego łącza analogowego (usługa powszechna ... UKE czuwa).
  • Poziom 17  
    Kurde... Żeby chociaż coś gdzieś na ten temat było napisane na umowie o rejestracji tego wszystkiego... :) Zapytam się czy wyrażają chęć na kontynuację tego ustrojstwa :) Możesz mi przybliżyć w jaką zakładkę w LB trzeba wejść aby to wszystko poprawnie skonfigurować ?
  • Specjalista Sieci, Internet
    Podłącz się do Liveboxa i wejdź na stronę http://rejestracja.orange.pl/
    Postępuj wg wskazówek i jak dostaniesz login(malpa)neostrada.pl i HaSłO to wpisz je na stronę konfiguracji liveboxa ( http://192.168.1.1 ) zakładka Zaawansowane - Połączenie z Internetem.
    Zapisz i w tym momencie dioda @ na Liveboxie powinna pomrugać na pomarańczowo i po chwili zaświecić na zielono. Potem zapali się dioda od telefonu.
    Internet telefon i tv powinien w tym momencie zadziałać.