Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

tablet goclever orion 101 - aplikacja gmail i sklep play została zatrzymana

febe 14 Jul 2013 00:36 10413 8
    febe
    Level 2  
    Witam. Mam tablet goclever orion 101. Wyświetla mi się komunikat, że aplikacja gmail i sklep play została zatrzymana. Na forum znalazłam informację, że po wgraniu określonego poprawionego pliku ze strony goclever, problem ten ustąpi. Tak też chciałam zrobić. Ściągnęłam plik i instrukcję do jego instalacji i natknęłam się na kolejny problem. Zgodnie z instrukcją, po wklejeniu nierozpakowanego pliku na pulpit, powinnam wejść w ustawienia/informacje o tablecie i wybrać uaktualnienie systemu. I tu jest pies pogrzebany, bo nie mam tej opcji w informacjach o tablecie. Czy ktoś mógłby mi wyjaśnić, czemu jej tam nie mogę znaleźć?
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
    GoClever Support
    Level 13  
    Czesć febe,

Spróbujmy po kolei:
    - gmail i sklep play przestały działać nagle same z siebie, czy po instalacji czegoś, jakiejś zmianie, itp?
    - powiedz dokładniej jakie operacje wykonujesz, gdyż piszesz tylko o jakimś forum i okreslonym pliku. Będzie łatwiej zdiagnozować problem gdy np. podasz linka i sprawdzimy tą instrukcję

Niezależnie od tego samodzielnie poszukam jak można temu zaradzić.

Pozdrowienia
    febe
    Level 2  
    GoClever Support wrote:
    Czesć febe,

Spróbujmy po kolei:
    - gmail i sklep play przestały działać nagle same z siebie, czy po instalacji czegoś, jakiejś zmianie, itp?
    - powiedz dokładniej jakie operacje wykonujesz, gdyż piszesz tylko o jakimś forum i okreslonym pliku. Będzie łatwiej zdiagnozować problem gdy np. podasz linka i sprawdzimy tą instrukcję

Niezależnie od tego samodzielnie poszukam jak można temu zaradzić.

Pozdrowienia

Witam. Udało mi się rozwiązac ten problem poprzez zrobienie restartu urządzenia. Najprostsze rozwiązania są chyba najlepsze:)
    Ale mam kolejny problem z tabletem. Nie mogę włączyc tabletu po jego nocnym ładowaniu. Gdy rano podłaczyłam do niego ponownie ładowarkę, na ekranie przez chwilę pojawiła się zielona bateria-jakby się jeszcze ładowała, po czym zmieniła się w czerwoną, a następnie z ostrzegawczym trójkątem w środku. Muszę tutaj zaznaczyc, że tablet mam 2 m-ce, korzystają z niego także moje dzieci, ale pod moją kontrolą. Po restarcie tabletu, urządzenie działało sprawnie, ale od czasu do czasu pojawiały się komunikaty, że aplikacja np.galeria, gdy przeglądałam zdjęcia, została zatrzymana, że aplikacja do wyświetlania filmów, w trakcie oglądania bajek, została zatrzymana. Wychodziłam wtedy do pulpitu i włączałam daną aplikację jeszcze raz i działała dobrze. Od czasu do czasu tablet też zawieszał mi się przy włączaniu - pozostawał na podświetlonym ekranie z nazwą goclever. Na siłę go wtedy wyłączałam długo przytrzymując przycisk i próbowałam włączyc ponownie. I zwykle się to udawało. Az do tego momentu.
    Nadmienię też, skoro już wymieniam wszystkie wady mojego tabletu, że od samego początku orion 101 nie obsługiwał i nie obsługuje czatu na żadnej stronie internetowej (wp.pl, angi.pl itp)-korzystałam z różnych przeglądarek opera mini, firefox i tej,która była juz zainstalowana na tablecie od początku.
    Czy oddac go od razu do reklamacji?
    GoClever Support
    Level 13  
    Witaj,
    najpierw upewnię się co do baterii - jak ładujesz swoje urządzenie? Jest to pytanie o tyle kluczowe, że ładowanie przez ładowarkę jest o wiele efektywniejsze, niż przez USB. Ta druga opcja jest bowiem raczej wspomagająca niż efektywna.
    Może więc ta część problemu się rozwiąże dzięki solidnemu naładowaniu w 100%. :)

Ponadto - faktem jest, że po instalacji oprogramowania innych firm lub po generalnym "tuningowaniu" zdarza się, że system może nie działać właściwie. Należy wtedy wyłączyć urządzenie przytrzymując przycisk zasilania i włącz ponownie.

I jeszcze pytanie odnośnie czatu - nie obsługuje, czyli? w sensie - pomocnym będzie, jeśli napiszesz, czy np. pojawia się jakiś komunikat.

Daj znać, czy coś wyszło z tą baterią :)

Dobrego dnia!
    febe
    Level 2  
    GoClever Support wrote:
    Witaj,
    najpierw upewnię się co do baterii - jak ładujesz swoje urządzenie? Jest to pytanie o tyle kluczowe, że ładowanie przez ładowarkę jest o wiele efektywniejsze, niż przez USB. Ta druga opcja jest bowiem raczej wspomagająca niż efektywna.
    Może więc ta część problemu się rozwiąże dzięki solidnemu naładowaniu w 100%. :)

Ponadto - faktem jest, że po instalacji oprogramowania innych firm lub po generalnym "tuningowaniu" zdarza się, że system może nie działać właściwie. Należy wtedy wyłączyć urządzenie przytrzymując przycisk zasilania i włącz ponownie.

I jeszcze pytanie odnośnie czatu - nie obsługuje, czyli? w sensie - pomocnym będzie, jeśli napiszesz, czy np. pojawia się jakiś komunikat.

Daj znać, czy coś wyszło z tą baterią :)

Dobrego dnia!

Witam.
    Tablet cały czas był ładowany ładowarką i ostatnim razem również, tyle że zostawiłam go podłączonego do ładowarki na całą noc, by solidnie się naładował:) a rano tak jak pisałam już wyżej, nie mogłam go uruchomić, nawet mając go podpiętego do ładowarki. Kilka razy próbował się uruchomić, nawet na 3 sekundy pokazał się pulpit z ikonami , po czym ekran zrobił się czarny, a na nim pojawił się złowieszczy zarys czerwonej baterii. Przy kolejnych próbach tablet zawieszał się i zostawał na podświetlonym napisie goclever. Musiałam wtedy długo trzymać wyłącznik, by tablet łaskawie się wyłączył. A teraz, przy kolejnych próbach włączenia go, nie pojawia się nic poza czerwoną baterią ze znakiem ostrzegawczym.
    Przez moment myślałam, że wszystkiemu jest winna ładowarka. Została sprawdzona przez fachowca, nie przeze mnie :), i okazało się, że jest w pełni sprawna.
    Zmęczona licznymi próbami przywrócenia orion 101 do życia, wykręciłam numer serwisu i poprosiłam o zabranie tabletu do naprawy:)
    A jeśli chodzi o czat - po kliknięciu na ikonkę czatu na angi.pl wracałam do strony głównej, a na wp.pl po wpisaniu nazwy nick przekierowywało mnie, by znowu wpisać nick. (Wiem, że tak się może dziać, gdy nick jest już zajęty przez inną osobę, ale nie w tym przypadku, bo na tablecie nie pojawiła się żadna informacja o tym.)

Udanego weekendu!
    Marychaaudi
    Level 10  
    [quote="febe"]Witam kolezanke
    tez posiadam tablet goclever orion i tak jak u kolegi przestal mi dzialac sklep robilem restart uzaadzenia ale nadal jest to samo prosil bym kolege o podanie linku do tej poprawki sklepu bo nie moge jej znalesc albo zle szukam z góry dziekuje i pozdrawiam

Dodano po 10 [minuty]:

[quote="febe"]Witam kolege tez posiadam tablet goclever orion i tak jak u kolegi przestal mi dzialac sklep robilem restart uzaadzenia ale nadal jest to samo prosil bym kolege o podanie linku do tej poprawki sklepu bo nie moge jej znalesc albo zle szukam z góry dziekuje i pozdrawiam
    febe
    Level 2  
    [quote="Marychaaudi"][quote="febe"]Witam kolezanke
    tez posiadam tablet goclever orion i tak jak u kolegi przestal mi dzialac sklep robilem restart uzaadzenia ale nadal jest to samo prosil bym kolege o podanie linku do tej poprawki sklepu bo nie moge jej znalesc albo zle szukam z góry dziekuje i pozdrawiam

Dodano po 10 [minuty]:

febe wrote:
    Witam kolege tez posiadam tablet goclever orion i tak jak u kolegi przestal mi dzialac sklep robilem restart uzaadzenia ale nadal jest to samo prosil bym kolege o podanie linku do tej poprawki sklepu bo nie moge jej znalesc albo zle szukam z góry dziekuje i pozdrawiam

Witam.
    Mój tablet zawieszał się od samego początku, kiedy go kupiłam. Zwykle, po zresetowaniu urządzenia i powrocie do ustawień fabrycznych, mogłam korzystać ze wszystkich aplikacji. Dziwne,że u Ciebie to nic nie dało.
    Jeśli chodzi o różne aktualizacje do urządzeń goclever, to znalazłam je na stronie producenta w centrum pobrań:http://goclever.pl/pl/pl/pages/download_center.html.
    Ale jeśli aplikacja sklepu jest ciągle zatrzymana, to radziłabym oddać tablet, o ile jest jeszcze na gwarancji, do serwisu. Ja tak zrobiłam, gdy tablet nie chciał mi się włączyć z powodu niewłaściwie działającej baterii, i jestem bardzo zadowolona z obsługi. Tablet wrócił do mnie sprawny w tydzień po oddaniu go do naprawy.
    Pozdrawiam.
    Marychaaudi
    Level 10  
    Witam.
    Dziekuje kolezance za szybka odpowiec moj tablet jezeli chodzi o samo uzadzenie nie moge mu niczego zazucic dziala dobrze bateria przy niezbyt intensywnym uzywaniu potrafi wytrzymac nawet 10 godzin tylko przez te zatrzymywanie aplikacji nie mozna zabardzo poszalec chyba skozystam z rady i oddam go do serwisu .a tak na marginesie jestem ciekawy kiedy dadza aktualizacje do androida 4.2 ma byc podobno jeszcze tym roku zobaczymy? Jeszcze raz dziekuje i pozdrawiam