Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Ardo - Hałas przy włączeniu

hyoger 14 Lip 2013 08:50 1221 4
  • #1 14 Lip 2013 08:50
    hyoger
    Poziom 1  

Witam,
    Moja pralka po zaraz po włączeniu (jeszcze zanim zacznie pompować wodę) wydaje straszny terkot. Podejrzewam, że to może być pompa, bo woda u nas ma kosmiczny kamień, ale wolałabym potwierdzić tę tezę zanim kupię nową część i wymienię. Pytanie więc brzmi: jaka część zgłasza się pierwsza po włączeniu? (woda jeszcze nie jest pobierana, bęben jeszcze się nie kreci) Czy to pompa może wydawać ten hałas?

Mam tylko nadzieje, ze to nie silnik... :(

Edit: nie wiem, co prócz braku polskich liter mogło być niezrozumiałe w moim poście - proszę o jaśniejsze wskazówki.

Mod. ROBSON33
    Regulamin 3.1.13. (10.9, 15)
    Zabronione jest publikowanie wpisów naruszających zasady pisowni języka polskiego, niedbałych i niezrozumiałych.
    Proszę poprawić post nie usuwając powyższego wpisu .

0 4
  • #2 14 Lip 2013 13:13
    stanislaw1954
    Poziom 41  

Zacznij od lokalizacji hałasu- w którym miejscu, góra dół pralki. Następnie, jeśli znajdziesz ,co hałasuje,sprawdź przyczynę. Podpowiem ,że jeśli to pompka brudnej wody, to mogło coś do niej wpaść np. guzik,który uderzany łopatkami wirnika,potrafi narobić hałasu.

0
  • #3 15 Lip 2013 07:25
    Stefciu_B
    Specjalista AGD

hyoger napisał:
    Pytanie więc brzmi: jaka część zgłasza się pierwsza po włączeniu? (woda jeszcze nie jest pobierana, bęben jeszcze się nie kreci)

Skąd możemy wiedzieć skoro nawet modelu pralki nie podajesz?

0
  • #4 07 Sie 2013 19:52
    hoam
    Poziom 10  

Mam ten sam problem.
    Ardo FL86E.
    Wydaje mi się, że hałas pochodzi z góry. Ale pewien nie jestem, muszę ją rozebrać. No i tu prośba - ma ktoś jakąś instrukcję serwisową jak to cudo rozebrać? Nie chciałbym tego robić metodą "chyba tak"......

1
  • #5 07 Sie 2013 21:08
    stanislaw1954
    Poziom 41  

hoam napisał:
    muszę ją rozebrać.
    Na początek chyba potrafisz zdjąć górną przykrywę. Odkręć 2,lub 3 śrubki z tyłu pod pokrywą, a następnie przesuń ą kilka cm do tyłu i zdejmij.

1