Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ochrona przeciwporażeniowa - informacje

14 Lip 2013 09:50 1263 3
  • Poziom 20  
    Witam,

Wykonałem zbiorczą instalację antenową RTV/SAT i jak zwykle dołączyłem dokumentację techniczną, lecz w trakcie odbioru jej przez Zamawiającego (członków Zarządu Wspólnoty - jeden jest elektrykiem) zostałem zobowiązany do odniesienia się w kwestii "ochrony przeciwporażeniowej skrzynek/obudów".
    Nie jestem elektrykiem, więc nie wiem co mam opisać w tej dokumentacji na ten temat, dlatego proszę Was o pomoc.
    W skrzynkach TPR-12/TPR-48 znajdują się urządzenia aktywne RTV/SAT (m.in.: wzmacniacz telewizji naziemnej zasilany bezpośrednio z sieci 230V oraz wzmacniacz telewizji satelitarnej zasilany z zasilacza sieciowego 230V AC/18V DC) oraz gniazdo przenośne 3-wtykowe. Obudowy TPR-12/TPR-48 są to metalowe skrzynki wraz "z plecami" ze sklejki 6mm.
    Za wszelką pomoc bardzo dziękuję.

Pozdrawiam,
    Przemek
    TECH-SAT
  • Poziom 25  
    Musisz zatrudnić elektryka z uprawnieniami pomiarowymi, który wykona oględziny i stosowne pomiary, a następnie wyda Ci protokół z orzeczeniem o stanie instalacji.
  • Poziom 20  
    Witam,

Do dokumentacji dołączyłem rozdział opisujący ogólnie temat ochrony przeciwporażeniowej, a po wręczeniu jej Członkowi Zarządu okazało się że wystarczyło napisać iż "ze względu na umiejscowienie skrzynki (ponad 3m na ziemią - pod sufitem na klatce schodowej) została spełniona ochrona przeciwporażeniowa".

Pozdrawiam,
    Przemek