Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czy Samsung Galaxy ACE moze sluzyc jako modem podlaczony do laptopa ?

14 Lip 2013 10:07 14652 28
  • Poziom 22  
    Witam !

Posiadam (zona) tel Samsung Galaxy ACE GTS S5839i , czy ten telefon moge podlaczyc do laptopa do USB aby tak sluzyl jak modem podlaczony do usb ?
    Poniewaz jestem razej laik to jezeli mozna to zrobic to czy musze miec jakies aplikacje ?
  • Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
  • Poziom 29  
    Nie łatwiej ustawić go w trybie przenośnego hot spotu?
  • Poziom 22  
    Andrzej Gdz napisał:
    czy ten telefon moge podlaczyc do laptopa do USB aby tak sluzyl jak modem podlaczony do usb

Tak
  • Poziom 22  
    elemen_th napisał:

Chodzi o to ze musze korzystac z laptopa ( wiekszy ekran ) a nie chcialbym kupowac oddzielnego modemu.
    Po prostu w poniedzialek wyjezdzam i tam gdzie bede przebywal jest zasieg sieci Tmobile.
    Zona ma tel wlasnie w Tmobile i tak sobie mysle czy da rade podlaczyc ten tel ale tak abym mogl korzystac z internetu na laptopie ?

Dodano po 2 [minuty]:

Nereida4 napisał:
    Andrzej Gdz napisał:
    czy ten telefon moge podlaczyc do laptopa do USB aby tak sluzyl jak modem podlaczony do usb

Tak

A jak moge sprobowac teraz ze to bedzie dzialac ?
    Rozumie ze w tel musze miec karte SIM np moją ale jak sprawdzic ze to dziala ?
  • Poziom 1  
  • Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
  • Poziom 22  
    my41s napisał:
    elemen_th napisał:

Chyba najlepsza opcja.
    Wchodzisz w Ustawienia>Komunikacja bezprzewodowa>Udostępnianie internetu
    Ustawiasz sobie hasło na wi-fi i łączysz się :)

No ale ja chce miec internet na laptopie a nie na telefonie ?
  • Poziom 1  
  • Poziom 22  
    my41s napisał:
    Andrzej Gdz napisał:

No ale ja chce miec internet na laptopie a nie na telefonie ?

No tak :) Masz na laptopie jak się połączysz z wifi

Wlasnie ze nie mam ?
    Ale po kolei ;
    1. Wlozylem moją karte sim do tel i wlaczylem telefon.
    2. Nastepnie komunikacja -> udostepnianie internetu ->Ruter WiFi wlaczam i jest aktywny.
    3.Wchodze na laptop szukam sieci i jest AndroidAP9004 i jak wlacze to wlasnie pisze ze polaczono ale nie mozna wyswietli zadnej strony pomimo ze jakosc znakomita ?

Jak zrobie rozwiąz problemy blad mam komunikat serwer DNS niedostepny.
  • Poziom 35  
    Jesteś pewien, że telefon ma w tym czasie połączenie z internetem?

Podłącz telefon przez USB i wejdź w ustawienia --> komunikacja --> udostępnianie internetu --> zaznacz router USB. Operację trzeba wykonywać przy każdym podłączeniu telefonu. Jeśli masz Windows Vista/7/8 sterowniki same się zainstalują, jeśli masz Windows XP pobierz plik z załącznika, wypakuj go i po włączeniu routera USB:

Cytat:

Gdy zostanie otwarty Kreator dodawania nowego sprzętu systemu Windows XP, zaznacz opcję Nie, nie tym razem i kliknij przycisk Dalej.
    Zaznacz opcję Zainstaluj z listy lub określonej lokalizacji i kliknij przycisk Dalej.
    Kliknij przycisk Przeglądaj, aby przejść do katalogu, w którym został umieszczony plik konfiguracyjny pobrany w kroku 1, i kliknij przycisk Dalej. System Windows XP użyje pliku konfiguracyjnego do skonfigurowania obsługi tetheringu przez USB przy użyciu telefonu z systemem Android.
    Gdy system Windows XP zakończy instalowanie oprogramowania do tetheringu przez USB przy użyciu systemu Android/interfejsu RNDIS, kliknij przycisk Zakończ.
  • Poziom 22  
    Cytat:
    Podłącz telefon przez USB i wejdź w ustawienia --> komunikacja --> udostępnianie internetu --> zaznacz router USB.

Podlaczylem kablem i zaznaczylem ruter USB wylaczylem natomiast WIFI.
    Ale nie moge sie podlaczyc poniewaz w zasobniku na dole po prawej jak klikam jaka siec mam wybrac nie ma tam sieci Androida ?
  • Pomocny post
    Poziom 35  
    Gdzie chcesz wybierać tą sieć? Połączenie powinno zostać ustanowione tak, jakbyś podłączył zwykły kabel sieciowy. Laptop przypadkiem nie jest jednocześnie połączony z inną, konfliktującą siecią?
  • Poziom 22  
    DVDM14 napisał:
    Gdzie chcesz wybierać tą sieć? Połączenie powinno zostać ustanowione automatycznie, tak, jakbyś podłączył zwykły kabel sieciowy. Laptop przypadkiem nie jest jednocześnie połączony z inną, konfliktującą siecią?

Działa !!!
    Dzieki za pomocne informacje.

P.S Dalem pkt pomogl.

Dodano po 55 [minuty]:

Andrzej Gdz napisał:
    DVDM14 napisał:
    Gdzie chcesz wybierać tą sieć? Połączenie powinno zostać ustanowione automatycznie, tak, jakbyś podłączył zwykły kabel sieciowy. Laptop przypadkiem nie jest jednocześnie połączony z inną, konfliktującą siecią?

Działa !!!
    Dzieki za pomocne informacje.

P.S Dalem pkt pomogl.

Chyba za szybko sie cieszylem ale nie wiem czemu wtedy mialem internet a teraz juz nie mam.
    Wszystko robie jak poprzednio czyli tel podlaczony do laptopa przez USB zaznaczam ruter USB.
    W latopie nie mam polaczenia z siecia WIFI i jak chce sie bezposrednio polaczyc z internetem to w zasobniku poprawej mam znaczek jak do polaczenia sieciowego ale caly czas jest żółty trojkącik.
    Jak dam napraw to tak jak poprzednio bląd DNS ?
    Tylko czemu niedawno byl net a teraz nie mam ?
    Restartowalem laptop i tel kilka razy i nic to nie daje caly czas zólty trojkącik.
  • Poziom 35  
    Jaki system? Zobacz, co wypluje polecenie ping onet.pl wpisane w cmd.

EDIT:

Zamiast ping onet.pl daj ping 8.8.8.8 oraz ipconfig /all. Oba przy połączeniu przez telefon. Sprawdź, czy gdy nie możesz się połączyć z komputera na telefonie internet również nie działa.
  • Poziom 22  
    DVDM14 napisał:
    Jaki system? Zobacz, co wypluje polecenie ping onet.pl wpisane w cmd.

EDIT:

Zamiast ping onet.pl daj ping 8.8.8.8 oraz ipconfig /all. Oba przy połączeniu przez telefon. Sprawdź, czy gdy nie możesz się połączyć z komputera na telefonie internet również nie działa.

To nie to było,
    Juz wiem w tel mialem wylaczone przesyl danych pakietowych.

Wlaczylem przesyl danych i mam Internet na laptopie poprzez telefon czy to po WIFI czy tel podlaczony kablem USB.
    Ale kurna mam oddzielna karte doladowalem ja 20 zl i moment chwila a na karcie mam juz tylko 16 zl ?
    Co tu zrobic aby z karty tak nie pożerało kasy na internet ?
    Czyli przesyl danych pakietowych musi byc wlaczone.
  • Poziom 35  
    Musi, skąd chciałeś brać ten internet? :)

Jaki operator telefonii komórkowej, dla karty, której będziesz używał do internetu? Podaj też nazwę oferty, z której korzystasz (np. TakTak, Orange Free, etc.). Większość ma pakiety, kupujesz za kilka złotych (pobranych z karty) i dostajesz za to określoną ilość MB którą możesz przesłać, wychodzi wielokrotnie taniej, niż używanie internetu bez takich pakietów.
  • Poziom 22  
    DVDM14 napisał:
    Musi, skąd chciałeś brać ten internet? :)

Jaki operator telefonii komórkowej, dla karty, której będziesz używał do internetu? Podaj też nazwę oferty, z której korzystasz (np. TakTak, Orange Free, etc.). Większość ma pakiety, kupujesz za kilka złotych (pobranych z karty) i dostajesz za to określoną ilość MB którą możesz przesłać, wychodzi wielokrotnie taniej, niż używanie internetu bez takich pakietów.

Mam karte TAK TAK w TMobile i wlasnie doladowalem 20 zl i moment chwila a mam juz 16 zl.
    Ale chyba majac TAK TAK i jak doladowalem teraz 20 to nie mam mozliwosci zamienic np 15 zl na sam internet ?
  • Poziom 29  
    Chcesz korzystać z internetu to albo kup pakiet danych albo kup inną kartę tylko do internetu, w plusie np. teraz w starterze za 15zł masz 1GB danych.
  • Pomocny post
    Poziom 35  
    Andrzej Gdz napisał:

Ale chyba majac TAK TAK i jak doladowalem teraz 20 to nie mam mozliwosci zamienic np 15 zl na sam internet ?

Możesz.

http://www.t-mobile.pl/pl/indywidualni/oferta/internet_mobilny_w_telefonie_dla_prepaid

Tu masz dostępne pakiety. Wybierasz, aktywujesz SMS-em, jego koszt jest zabierany ze stanu konta, po czym możesz przesłać tyle danych, ile było w pakiecie bez dodatkowych kosztów. Po zużyciu pakietu prędkość internetu spada do kilku kb/s. Po miesiącu od aktywacji się odświeża, pobierając ponownie swoją cenę z karty, możesz też go w dowolnym momencie odświeżyć ręcznie. Jeśli nie chcesz, by pakiet się sam odświeżył dezaktywuj go, gdy skończysz go używać.
  • Poziom 22  
    DVDM14 napisał:
    Andrzej Gdz napisał:

Możesz.

http://www.t-mobile.pl/pl/indywidualni/oferta/internet_mobilny_w_telefonie_dla_prepaid

Tu masz dostępne pakiety. Wybierasz, aktywujesz SMS-em, jego koszt jest zabierany ze stanu konta, po czym możesz przesłać tyle danych, ile było w pakiecie bez dodatkowych kosztów. Po zużyciu pakietu prędkość internetu spada do kilku kb/s. Po miesiącu od aktywacji się odświeża, pobierając ponownie swoją cenę z karty, możesz też go w dowolnym momencie odświeżyć ręcznie. Jeśli nie chcesz, by pakiet się sam odświeżył dezaktywuj go, gdy skończysz go używać.

Odnosnie posta ze w Plusie taniej , niestety ale Plus nie ma tam zasięgu (Głodowo ) http://www.plus.pl/indywidualna/pomoc/MapaZasiegu/
    Zrobie tak,doladuje sobie karte TAK TAk i jak juz bede na miejscu to najpierw sprawdze czy w ogole jest zasięg ( powinien byc bo sprawdzalem).
    Jak bedzie zasieg to po prostu kupie jakis pakiet i wysle SMSa aby aktywowac uslugę.
    To chyba wszystko juz w tym temacie.
    Dzieki za pomocne informacje o uruchomieniu Internetu jak i o tych pakietach w T-Mobile.

Pozdr Andrzej

EDIT

Przepraszam ale chyba PLUS tez tam jest dostepny, zle sprawdzalem.
  • Poziom 9  
    Witam.

Mam internet stacjonarny w laptopie, chciałam spróbować połączyć się poprzez router w Samsung Galaxy Ace 2 tak abym miała ten internet z laptopa w tym właśnie telefonie. Próbowałam na różne sposoby i nic... Czy może to nie działa na tej zasadzie? Bo kiedy udostępniłam internet z telefonu na TV to połączyłam się z siecią. Może przez kabel USB da się?
  • Poziom 35  
  • Poziom 30  
    edytap3001 napisał:
    Witam.

Mam internet stacjonarny w laptopie, chciałam spróbować połączyć się poprzez router w Samsung Galaxy Ace 2 tak abym miała ten internet z laptopa w tym właśnie telefonie. Próbowałam na różne sposoby i nic... Czy może to nie działa na tej zasadzie? Bo kiedy udostępniłam internet z telefonu na TV to połączyłam się z siecią. Może przez kabel USB da się?

Nie wiem czy laptop może działać jako router ale jeżeli nie to się nie da.
    Telefon może działać ale skąd wezmie internet?
    Musi być router.
  • Poziom 9  
    Chodzi o to żeby telefon działał jako router aby podawał internet z laptopa na ten sam telefon. Ok dzięki za porady, będę próbować :)
    Pozdrawiam
  • Poziom 30  
    edytap3001 napisał:
    Chodzi o to żeby telefon działał jako router aby podawał internet z laptopa na ten sam telefon. Ok dzięki za porady, będę próbować :)
    Pozdrawiam

Nie da się. Możesz podawać internet z telefonu na laptopa ale odwrotnie nie. ;)
  • Poziom 35  
    winmap napisał:
    edytap3001 napisał:
    Pozdrawiam

Ależ można i jest na to wiele sposobów, tyle, że nie koniecznie jeśli sieć WiFi jest rozgłaszana przez telefon. ;)
  • Poziom 30  
    DVDM14 napisał:
    winmap napisał:
    edytap3001 napisał:
    Pozdrawiam

Ależ można i jest na to wiele sposobów, tyle, że nie koniecznie jeśli sieć WiFi jest rozgłaszana przez telefon. ;)

Jeżeli tak sądzisz to podaj jakąś metodę. Ja kiedyś tak próbowałem i za żadne skarby każda metoda z sieci nie pomogła.
    Może w tym przypadku się uda. Można próbować się pobawić. Ja próbowałem za równo przez wifi jak i kabel. Zawsze udawało się tylko z telefonu na komputer. ;)
  • Poziom 29  
    Reverse Tethering, Virtual Router, Connectify itp...
  • Poziom 30  
    Tego też próbowałem i nic. Niech autor tematu próbuje. Może u niego zaskoczy.
    Życzę powodzenia i uciekam z tematu. ;)
  • Poziom 9  
    Nie da się. Dzięki każdemu za odpowiedź ;)