Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Klatkowane ekranu i sterowniki od karty graficznej.

14 Lip 2013 13:27 3468 31
  • Poziom 8  
    No więc ostatnio włączyłam komputer i nagle ekran wyglądał inaczej - zupełnie inna rozdzielczość, niewyraźnie. Wszystko się tnie a jak przesuwam folder czy stronę w przeglądarce to się one klatkują.
    Doczytałam, że to wina nieaktualnych sterowników i faktycznie usunęło mi sterowniki od karty graficznej i dźwiękowej. Od Dźwiękowej zainstalowałam nowe i bez problemu dźwięk jest ale od graficznej nie.
    Nie mogę znaleźć jaka mam kartę graficzna ani żaden program jej nie widzi (np. everest, albo po prostu ja nie wiem w którym miejscu to ona jest opisana) ani komputer w menadżerze urządzeń. Jedynie wiem ze może chodzić o Nvidia nForce ale nic więcej. Dziś zdjęłam obudowę i faktycznie coś nie podłączonego leżało na samym spodzie i niepodłączony kabelek, podłączyłam oba i bez zmian. Da się to jakoś naprawić?
  • Poziom 28  
    Pełna specyfikacja komputera z uwzględnieniem marki i modelu zasilacza,zrób zdjęcie tego kabelka i karty graficznej.
  • Poziom 43  
    Acrimavea napisał:
    Dziś zdjęłam obudowę i faktycznie coś nie podłączonego leżało na samym spodzie i niepodłączony kabelek, podłączyłam oba i bez zmian. Da się to jakoś naprawić?

Czy ktoś jeszcze oprócz Pani ma dostęp do komputera?
    Wygląda to na sabotaż lub nawet próbę kradzieży.
    Prosimy o zdjęcie.
  • Poziom 8  
    https://obrazki.elektroda.pl/5386105100_1373803242.jpg
    Zaczne od zdjęcia, widać tam jak już jest podłączone.
    Co do kurzu to już nie ma - wyczyściłam ;)
    Jestem właśnie tuż po wakacjach i ogólnie domem zajmował się sąsiad, wątpię by grzebał w komputerze ale nigdy wcześniej nic na dole nie leżało.

Co do komputera wypisze tyle ile wiem:
    Widows XP, SP 3, AMD Athlon 64 Procesor 3500+, 2GB RAM
    A resztę informacji skąd wziąć?
  • Poziom 43  
    O matko ktoś kiedykolwiek odkurzał w tym komputerze ? Dysku nie można tak za bardzo trzymać na dnie obudowy, elektroniką do blachy...
    Podrzuć screeny z programu CPU-Z może powie coś o sprzęcie jeśli ty nie potrafisz.
  • Poziom 8  
    Wyczyściłam go dziś, zaraz podrzuce screeny.

Dodano po 24 [minuty]:

https://obrazki.elektroda.pl/9637711000_1373805164.jpg
    https://obrazki.elektroda.pl/5164062700_1373805162.jpg
    https://obrazki.elektroda.pl/4306623800_1373805163.jpg
    https://obrazki.elektroda.pl/4646601500_1373805163.jpg
    https://obrazki.elektroda.pl/2894380400_1373805163.jpg

Screeny z programu CPU-Z

Dodano po 1 [minuty]:

Nie znam go tak dobrze bo nie był kupowany ze sklepu tylko składany i co jakiś czas coś było wymieniane na lepsze niż było.
  • Poziom 28  
    Podaj screen z crystal disk info,jaki masz zasilacz?
  • Poziom 8  
    Zasilacz jak zasilacz wiem tylko tyle, że jest, jak sprawdzić jaki?
  • Poziom 43  
    Co ma zasilacz do braku sterowników od grafiki ? Wykonaj to co podałem.
  • Poziom 8  
    Wiem, że sterowniki są złe albo w ogóle tylko nie mogłam znaleźć jakie mam ściagnąć ;)

Dodano po 18 [sekundy]:

Pisałam na początku

Dodano po 2 [minuty]:

Jeśli chodzi o dźwiękowe to wcześniej instalowałam te same co teraz proponujesz, więc są okey.

Dodano po 46 [minuty]:

Zainstalowałam sterowniki i faktycznie wszystko nieco płynniej chodzi i jest wyraźniejsze lecz nadal klatkuje przesuwane foldery czy strony internetowe, po instalacji było napisane:

Sterownik NVIDIA IDE SW
    -----------------------
    Sterownik NVIDIA IDE SW zastępuje sterowniki ATA (stanowiące część Windows) sterownikami zoptymalizowanymi dla komputerów z pulpitami nForce2/nForce3/nForce4.
    Sterownik NVIDIA IDE SW zmniejsza wąskie gardło w podsystemie przechowywania danych, dzięki czemu procesor i inne elementy sprzętowe systemu działają bardziej wydajnie i sprawnie.
    Sterownik NVIDIA IDE SW jest niezbędny do uruchomienia zestawu NVIDIA RAID. Aby umożliwić instalację NVIDIA RAID w NOWYM systemie operacyjnym, trzeba sporządzić dyskietkę ze sterownikami NVIDIA IDE.
    Sterownik NVIDIA IDE SW przeważnie nie jest niezbędny dla właściwej pracy systemu
    operacyjnego.

Da się coś z ty zrobić?
  • Poziom 43  
    A sterownik VGA masz zainstalowany ? Na stronie którą podałem również można go pobrać. Mam nadzieję że w systemie masz również poinstalowane odpowiednie aktualizacje i oprogramowanie (Net Framework 4.0, Adobe Flash Player, Java 7).
  • Poziom 8  
    Podczas instalacji VGA wyskakuje " Program instalacyjny nie może znaleźć sterowników zgodnych z aktualnym sprzętem"

Adobe, Java są aktualne. Net 4 właśnie instaluje.

Dodano po 12 [minuty]:

Nawet z nowym Net 4 bez zmian nadal klatkuje i przycina.
  • Poziom 43  
    Acrimavea napisał:

Prosimy nie instalować nic na ślepo.
    To co leżało tam na dole to jakiś zapasowy dysk twardy - kompletnie poboczna sprawa - można odłączyć - na 1 wtyczce i tak nie zadziała.
    Proszę zainstalować program cpu-z i wkleić screen z pierwszej zakładki, a ja dam Pani sterownik dokładnie od tej karty grafiki.
  • Poziom 8  
    Ehh co na ślepo? Robię jak radzicie, a screen z CPU-Z jest już wyżej nawet z każdej z zakładek ;)
  • Poziom 43  
    Proszę o wybaczenie - literówka - chodzi mi o bliźniaczy program GPU-Z :)
    naprawdę tak się nazywa, czekam na screena...
  • Poziom 8  
    Nic program nie wyświetla a jak chce zrobić test to sie robi błąd i się program wyłącza o.O

Dodano po 4 [sekundy]:

Już nie mam do tego siły.
  • Poziom 43  
    Najlepiej było by odłączyć zasilanie, odkręcić, to coś na samym dole z napisem GIGABYTE i przeczytać tam na nalepce co jest tam napisane.
    Lub dobre foto całości.
    Już wiem skąd komunikat:
    Acrimavea napisał:
    " Program instalacyjny nie może znaleźć sterowników zgodnych z aktualnym sprzętem"

Kolega dał dobry sterownik, ale od karty zintegowanej z płytą główną, która jest wyłączona w BIOSIE.
    Spokojnie, ustalimy najpierw co to za karta ta z napisem GIGABYTE.
    Ma 1 śrubkę i może wymagać delikatnego zruszenia przy wyjmowaniu lub odgięcia tynej części tej podłużnej wtyczki z tyłu.
    Chyba, że da się coś sfotorafować/ odczytać bez wyjmowania.
  • Poziom 31  
    Spokojnie. Ma Pani grafikę zintegrowaną na płycie głównej: NVIDIA GeForce 7025 oraz wpiętą kartę grafiki Radeon HD 2400 (nazwa GPU: RV610 widoczna w jednej z zakładek CPU-Z o tym świadczy) - z tego, co widać, jest to karta marki Gigabyte. Proszę odinstalować wszelkie sterowniki grafiki. Ściągnąć sterowniki Catalyst odpowiednie do kart z rodzin HD 2xxx/ 3xxx/ 4xxx:
    http://www2.ati.com/drivers/legacy/13-1-legacy_xp32_dd_ccc_whql.exe
    Zainstalować je. I dać znać, czy pomogło.
  • Poziom 8  
    Jeny ;) jaki natłok informacji, jak się zabrać za odinstalowanie wszystkich sterowników?

Dodano po 2 [minuty]:

W dodawaniu i usuwaniu programów mam Nvidia Drivers oraz PhysX, to o to chodzi?
  • Poziom 43  
    Tak, usunąć.

Dodano po 33 [minuty]:

Reset i potem sterownik od kolegi Pete_O (idę się przewietrzyć, powodzenia)
  • Poziom 43  
    Mam nadzieję, że już wszystko działa.
    safbot1st napisał:
    Acrimavea napisał:

Prosimy nie instalować nic na ślepo.
    wariato napisał:
    Mam nadzieję że w systemie masz również poinstalowane odpowiednie aktualizacje i oprogramowanie (Net Framework 4.0, Adobe Flash Player, Java 7).

Proszę mi też serdecznie wybaczyć, byłem nieuważny i nie doczytałem, co kolega poradził... biję się w pierś.
  • Poziom 38  
    Znam tę wtyczkę zasilającą Sata. Identyczną wtyczkę z takim napisem wymontowywałem z Tracera 4Life. Trzeba by ten zasilacz też obejrzeć. Bo być może karcie też się coś obrywa od tego.
  • Poziom 8  
    Wiec tak, pisze z laptopa bo udalo mi sie dorwac. Oddalam komputer do naprawy bo po deinstalacji sterownikow przestal dzialac internet. Komputer nie widzial w ogole lacza. Dzwonil informatyk i powiedzial ze popsulo sie cos grubszego bo podobno przegrzewa sie procesor i wylacza sie co 5 min. Nie wiem, nigdy wczesniej nie mialam takich problemow. Czekam na odebranie komputera. Dziekuje wszystkim za odzew ;)
  • Poziom 8  
    Została poinformowana, że miałam dziure w płycie głównej o.O I, że wymienił mi paste chłodzącą oraz przeinstalował system. Mam teraz na dysku D kolejny folder Windows i mam wrażenie, że ogólne 2 systemy operacyjne. Jak włączam komputer mam do wyboru windows XP albo windows XP.

Dodano po 1 [minuty]:

Ogólnie jeśli chodzi o chłodzenie, które rzekomo było zbyt małe to temp. według tych programów, które polecaliście spadła z 42 na 32 stopnie. I chodzi 2 razy głośniej przez dodatkowy wiatrak.
  • Poziom 35  
    Acrimavea napisał:
    Została poinformowana, że miałam dziure w płycie głównej o.O I, że wymienił mi paste chłodzącą oraz przeinstalował system. Mam teraz na dysku D kolejny folder Windows i mam wrażenie, że ogólne 2 systemy operacyjne. Jak włączam komputer mam do wyboru windows XP albo windows XP.

I czym ją zatkał ten pseudoinformatyk ? :D Systemu też widać przeinstalować nie umie bo zrobiły mu się dwa.

Komputer miał prawo się przegrzewać.

Wykonaj zdjęcie nalepki na zasilaczu bo istnieją obawy, że to jakiś badziew i może zaszkodzić.

Czy po przeinstalowaniu systemu problem ustał ?
  • Poziom 31  
    Acrimavea napisał:
    Została poinformowana, że miałam dziure w płycie głównej o.O
    Dj Haker napisał:
    I czym ją zatkał ten pseudoinformatyk ?
    Zgaduję, że tym, co pozostałe "dziury" w płycie głównej: śrubką - gdy przykręcał płytę do obudowy. :lol:
    Acrimavea napisał:
    Mam teraz na dysku D kolejny folder Windows i mam wrażenie, że ogólne 2 systemy operacyjne. Jak włączam komputer mam do wyboru windows XP albo windows XP.
    Wygląda tak, jakby cała partycja C została przeniesiona na D, a na C zainstalowany system od nowa. Ale rozumiem, że klatkowania, ani innych anomalii już nie ma - poinstalował wszystko, co potrzeba, ze sterownikami do HD2400 włącznie?
  • Poziom 8  
    Owszem, wszystkie sterowniki chyba są, nic się nie klatkuje, ekran taki jak zawsze. Przeszkadza mi jednak wybór jednego z systemów bo opóźnia to całe włączanie komputera no i jednak jest o wiele głośniejszy niż był i na noc już go włączonego bym nie zostawiła.
  • Poziom 24  
    Co do tego wybierania systemu to poczytaj o bootloaderze, tam będzie można to ustawić, ja instalując u siebie win xp jakimś cudem też mi się zrobiły dwie kopie, choć mi to za bardzo nie przeszkadza. Spytaj się też tego informatyka, co zrobił z tą dziurą. A ten wiatrak gdzie masz zamontowany ?