Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

SanDisk SDSDQUA-016G-U46A - Nie da się sformatować

Ari93 14 Lip 2013 14:15 888 2
  • #1 14 Lip 2013 14:15
    Ari93
    Poziom 6  

Wiec po prostu: nie moge sformatowac ww. karty pamieci. Chodzi mi tylko o jej sformatowanie zeby zaczela dzialac, odczytac idzie bez problemu wszystkimi programami do odzyskiwania itp. pomimo partycji RAW. Probowalem chyba wszystkiego, sprawdzalem systemowym formatem, format i diskpartem w cmd, hp usb format, chyba 3 wersjami AlcorMP, h2testw, bootice, umptool, usb flash sorting, repair, SDFormatter...
    Niektore programy pokazywaly ze formatowanie sie powiodlo ale karta dalej nie dziala. Dodam ze mam 2 taka sama karte dzialajaca w telefonie, probowalem jakims programem zrobic obraz tej dzialajacej karty razem z sektorami rozruchowymi itp itd i przywrocic na ta niedzialajaca, pomimo powodzenia oczywiscie wszystko jest bez zmian... Dodam ze rozwalona karta byla zerowana, formatowana itp itd kilkanascie/dziesiat razy a i tak bez problemu da sie z niej odczytac dane z chwili kiedy sie rozwalila.

0 2
  • #2 16 Lip 2013 17:44
    Turboasm
    Poziom 12  

Jeśli karta jest podłączana przez adapter sprawdź czy nie jest przesunięty suwak blokady zapisu.
    Sprawdź czy karta ma prawidłową tablicę partycji i prawidłową pojemność. Próbuj jakimś programem do partycjonowania utworzyć na nowo tablicę partycji, partycje i sformatować.

0
  • #3 18 Lip 2013 22:18
    Ari93
    Poziom 6  

suwak oczywiscie w dobrej pozycji bo bym nic nie mogl z ta karta wtedy zrobic
    pojemnosc ok, tablica partycji... no nie wiem. Jak wspominalem odzyskac dane idzie bez problemu z niej, odczytac stary uklad partycji itp probuje wlasnie cos zdzialac testdiskiem ale nie moze znalesc partycji zadnej
    chyba ze jakis inny polecasz?

0