Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

LG M2452 i brak kanałów cyfrowych.

14 Lip 2013 16:29 1449 3
  • Poziom 12  
    Witam.

Posiadam monitor z wbudowanym tunerem telewizyjnym LG M2452D-PU (w systemie pokazuje się jako M2452D-PUN, soft ver: 03.16.03). Według informacji ze strony producenta KLIK monitor posiada "DTV Tuner (MPEG4)". Zaznaczę - monitor jest przywieziony z USA.

Niestety po podłączeniu anteny naziemnej do tegoż monitora i przeszukaniu eteru wyszukuje mi tylko jeden kanał (TVP1), przy czym obraz bardzo śnieży i brak głosu (szum).
    Kabel antenowy sprawdzony na innym telewizorze z dekoderem WIWA HD80 Evo - tutaj wszystko działa idealnie.

W takim razie - czy telewizor wymaga "przestrojenia"? Może zmiana softu monitora?
    Już nie wiem co robić, proszę o pomoc...
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    kaball napisał:
    Posiadam monitor z wbudowanym tunerem telewizyjnym LG M2452D-PU (w systemie pokazuje się jako M2452D-PUN, soft ver: 03.16.03). Według informacji ze strony producenta KLIK monitor posiada "DTV Tuner (MPEG4)". Zaznaczę - monitor jest przywieziony z USA.
    kaball napisał:
    W takim razie - czy telewizor wymaga "przestrojenia"?

Sprzęt ze Stanów z tv cyfrową w Polsce NIE zadziała, żadne przerobienie nie wchodzi w grę.
    W Ameryce Północnej i Meksyku przyjęto system ATSC, w Chinach DMB-T, a w większości krajów Ameryki Południowej i Japonii ISDB-T, w Polsce DVB-T MPEG4.
    kaball napisał:
    Może zmiana softu monitora?

To też nic nie da, soft jeśli w ogóle jest, to będzie pasował TYLKO pod Amerykę, a więc Europejskie, a tym bardziej Polskie standardy TV przekazu cyfrowego go nie dotyczą.
    kaball napisał:
    Już nie wiem co robić, proszę o pomoc...

Zakupić zewnętrzny tuner DVB-T MPEG4 w POLSCE.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 12  
    KOCUREK1970 napisał:
    Sprzęt ze Stanów z tv cyfrową w Polsce NIE zadziała, żadne przerobienie nie wchodzi w grę.
    W Ameryce Północnej i Meksyku przyjęto system ATSC, w Chinach DMB-T, a w większości krajów Ameryki Południowej i Japonii ISDB-T, w Polsce DVB-T MPEG4.
    Zakupić zewnętrzny tuner DVB-T MPEG4 w POLSCE.

Z góry dzięki za wyczerpującą odpowiedź. Nie zdawałem sobie sprawy w różnicach systemu nadawania na tych Kontynentach.

mihal2002 napisał:
    Nie sugerować się cenami z za morza i pomyśleć o wydanych tym razem złoty na dodatkowy sprzęt. W tym wypadku jak już wyżej padło dekoder zewnętrzny.

W tym przypadku nie decydowała cena - po prostu mieszkałem tam troszkę czasu a na czymś musiałem oglądać tv oraz pracować :) Szkoda było go wyrzucać na sam koniec (matryca MVA).

Dzięki jeszcze raz za info. Kupuję w takim razie dekoder.
    Temat do zamknięcia.