Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zwiększenie mocy wzmacniacza...

06 Mar 2005 18:55 1458 5
 • Poziom 13  
  Witam!!
  Poskładałem sobie kiedyś wzmacniacz z jabela J-35 i działa mi bez zarzutu na napięciu 42V. Chciałbym uzyskać od forumowiczów informacje w jaki sposób zwiększyć jego moc?? Wyczytałem już na forum kilka pobieżnie opisanych pomysłów. Np. zwiększenie liczby tranzystorów w stopniu końcowym tylko że tam mają być jakieś opory emiterowe, a nie mam pojęcia jakie bo za bardzo się nie znam. Proszę o propozycje sprawdzone ;) dziękuję i pozdrawiam
 • Poziom 42  
  Witam! Dokładając tranzystorów musisz dołożyć takie same rezystory jak R24 i R25, umożliwi Ci to podejście z mniejszą opornością głośników, co wymusi większy prąd i podniesie moc, oczywiście zasilacz musi temu podołać.
  Pozdrawiam
 • Poziom 13  
  nie będzie to miało wpływu na tranzystory sterujące?? i czy na emitery tranzystoró końcowych dać jakiś opór??

  Dodano po 1 [minuty]:

  aha już widzę R24 R25 sorki :P ale co z tymi sterującemi??
 • Pomocny post
  Poziom 42  
  Witam! Sterujące daj o dobrym współczynniku wzmocnienia, możesz wstawić BD911 i BD912, Zrób tak samo jak tam jest zrobione, jeden w emiterze, a drugi w kolektorze, chyba, że zrezygnujesz z zabezpieczenia przeciw zwarciowego i wstawisz to wszystko w emitery, a najlepszym rozwiązaniem było by, jak byś T11 zamienił na PNP, przystosowując to do pracy w pełni komplementarnej, ale jak masz tak przerabiać i kombinować jak koń pod górę, to może lepiej zbudować coś mocniejszego i lepszego?
  Pozdrawiam
 • Poziom 13  
  no po przemyśleniu też do tego doszedłem :) Masz może jakiś schemat porządnego tranzystorowca??