Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Piaggio Nrg - wymiana simeringa

14 Jul 2013 17:53 1671 2
  • Level 10  
    Witam serdecznie. Mam pytanie czy trzeba wymieniać simeringi jeżeli rozpoławiam silnik drugi raz a zostały założone już nowe? Silnik trzeba jeszcze zraz rozebrać bo źle złożyłem pompę wody.
  • Level 39  
    Jeżeli uszczelniacze nie zostaną uszkodzone podczas demontażu i ponownego montażu, to nie trzeba będzie wymieniać. W zasadzie to uszczelniacze powinno się za każdym razem wymieniać na nowe, jednak Piaggio fabrycznie stosowało specjalnej konstrukcji uszczelniacze vitonowe o bardzo dobrej jakości. Jak pracowałem na serwisie to przy standardowej wymianie łożysk po 20000 km uszczelniacze nigdy nie były wymieniane, a skutery działały prawidłowo.
    Co do uszczelnienia pompy cieczy, w Piaggio mają specjalne przyrządy które umożliwiają wymianę pompy bez rozpołowienia silnika. Niestety w serwisie wygląda to tak, że silnik trzeba rozpołowić aby wyjąć pompę. Zamienniki są trochę inaczej wykonane, a uszczelnienia tak wykonane, że praktycznie ciężko je wbić w kartery.
  • Level 7  
    Witam mam problem z uszczelniaczami w Piaggio Nrg mc2 lc gdyż wymieniałem wał a nie było uszczelniaczy w karterze i nie wiem ile simeringów idzie od strony magneta 2 czy 1 na allegro są komplety 2 więc nie wiem czy wchodzą tam 2 czy 1 w pg tak jest doradźcie ?