Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Niski poziom na wyjściu audio z odtwarzacza MP3

bogiebog 14 Lip 2013 18:15 1212 2
  • #1 14 Lip 2013 18:15
    bogiebog
    Specjalista Sieci, Internet

Odtwarzam MP3 z pendriva poprzez FM transmitter w następujący sposób:

[transmiter fm] ==kabel-audio-jack==> [głośnik komputerowy]

Głośnik poprawnie odtwarza ale sygnał jest za cichy, ale jak podłączę [głośnik komputerowy] pod wyjście słuchawkowe z radia sony to jest znacznie głośniej, tak jak ma być. A przy podłączonym transmiterze nawet jak dam na maxa wzmocnienie na głośniku to sygnał jest za cichy. Jak podłaczę słuchawki zamiast głośników to jest bardzo cicho. Transmiter nie ma regulacji wzmocnienia na wyjściu jack.

Miernik universaly, mam tylko zakres DC, pokazuje
    - na wyjściu transmitera 1.6V (składowa DC ? tak ma być ?)
    - na wyjściu gniazda słuchawkowego z radia 0.01-0.00V (DC chyba 0, to 0.01 to losowe wskazania jakieś przypuszczam)

Dlaczego tak jest ? Czy te wyjścia mają różne standardy ?

docelowe chcę wykonać

[transmiter] ==kabel-audio-jack==[wzmacniacz audio] === [dwa głośniki 4 ohm]

Planuję sklecić wzmacniacz audio z jakiegoś kitu, może na układzie TDA 2003.
    Czy to będzie działać ? czy też sygnał z wyjścia transmitera FM jest za niski/niestandardowy i wzmacniacz nie poradzi sobie tak jak nie radzi sobie wzmacniacz w głośnikach komputerowych ?

0 2
  • #2 14 Lip 2013 18:19
    D214d3k
    Poziom 39  

Może dlatego, że gniazdko jest wejściem sygnału do kodera stereo i nadajnika FM a nie wyjściem?

0
  • #3 14 Lip 2013 18:32
    bogiebog
    Specjalista Sieci, Internet

D214d3k napisał:
    Może dlatego, że gniazdko jest wejściem sygnału do kodera stereo i nadajnika FM a nie wyjściem?

Jak ktoś napisał na forum, może być tak że to wejście działa jak wyjście gdy odtwarza z karty SD lub USB, jak brak USB/SD to wtedy ciągnie sygnal z gniazda jack. https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=10589157#10589157

Nawet jak tak jest, to jako wyjście też działa, co przeczytałem na forum i potwierdziłem doświadczalnie, tylko trochę koślawo działa.

Czy da się z tym 'koślawym' wyjściem coś zrobić aby podało dobry sygnał na wzmacniacz. Na słuchawkach tego nie będę odtwarzał tylko na wzmacniacz audio, i nie chciałbym mieć niespodzianek jak popełnie wzmaciaka i się okaże że wzmacniam szum bo wyjście jest niestandardowe.

0