Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Brother dcpj315w - instalacja w sieci wifi

hudy8 14 Jul 2013 18:17 5067 12
    hudy8
    Level 21  
    Witam.Chciałbym zainstalować drukarkę by można było drukować z kilku komputerów w sieci domowej.W instrukcji pisze że należy podpiąć drukarkę kablem usb pod komputer i zainstalować (wpisać IP,SSID itd.) Proszę mi powiedzieć czy mam drukarkę podłączyć pod każdy komputer który będzie z niej korzystał czy wystarczy tylko pod jeden a na reszcie tylko zainstalować sterownik??Niestety w instrukcji nic o tym nie pisze.
    bodom
    Level 30  
    hudy8 wrote:
    ...czy wystarczy tylko pod jeden a na reszcie tylko zainstalować sterownik??

Tak, drukarka już będzie miała parametry Twojej sieci wpisane i zapamiętane.
    hudy8
    Level 21  
    OK jutro spróbuję.Ogólnie to moim zdaniem jest to dziwnie rozwiązane.Powinno być tak ze w menu drukarki wpisujesz wszystkie parametry sieci a na kompie tylko sterowniki i wszytko powinno działać a nie jakieś łączenie z PC za pomocą kabla i dopiero można ustawić sieć wifi...
    Laelia
    Level 13  
    Można też robić 'ręcznie' (z menu drukarki), ale konfiguracja jest łatwiejsza jak się korzysta z kabla usb (warto też "zablokować" odpowiedni numer ip dla drukarki).
    hudy8
    Level 21  
    Próbowałem ustawić wszytko w menu drukarki ale za chiny nie chciało to ruszyć.Tzn drukarka widziała siec i była połączona ale gdy instalowałem sterowniki na komputerze to podczas instalacji komputer nie widział drukarki.dopiero po podpięciu przez USB i zainstalowaniu drukarki wszytko zaczęło działać.Druga sprawa to nie dopuście do tego by instalować drukarkę dwa lub więcej razy gdyż u mnie w laptopie coś się pochrzaniło i była drukarka brother i dwie jej kopie.Mimo wybrania dobrej drukarki nie chciała drukować.Dopiero zainstalowałem ze strony brothera program do usuwania sterowników i wszytko poszło.A powiedz mi dlaczego zablokować ip dla drukarki?? Gdy ma zmienne ip to nie działa poprawnie?? Aha i gdzie to zrobić w menu drukarki??
    Laelia
    Level 13  
    Trochę niepoprawnie się wyraziłam. Chodzi mi o przypisanie ip statycznego drukarce - żeby zawsze miała takie samo ip oraz w konfiguracji routera, żeby dane ip nie było przypisywane losowo/dynamicznie (nie pamiętam jak to się poprawnie nazywa), do innych urządzeń - żeby nie było konfliktu sprzętu.

/też miałam zabawy z podłączaniem drukarki do sieci domowej... ale za którymś razem okazało się, że u mnie najprościej było podłączenie do sieci przez menu drukarki, ustawienie ip statycznego i nawet jeśli komputer nie widział drukarki, to wpisywałam mu ip pod jakim miał jej szukać, czasami potrzebny był restart - komputera czy drukarki - ale później wszystko śmigało. - choć nie powiem, zęby to był mega szybki proces.

Najpierw proponuję zapisać sobie ustawienia jakie zostały przypisane drukarce (żeby później nie grzebać się w konfiguracji w komputerze) - te informacje powinny były się wydrukować po skończeniu łączenia do sieci.
    na stronie 71 jest opisane jak to zrobić:
    http://www.brother.pl/display.cfm/id/212003

ja co prawda mam inną drukarkę, ale generalnie to wszystkie tego typu brother'y są podobne. Być może inne podłączenie/konfiguracja jest lepsza, ale odkąd ustawiłam drukarkę tak jak napisałam nie mam z nią żadnego problemu na żadnym komputerze, czy też urządzeniu mobilnym.
    hudy8
    Level 21  
    A mam jeszcze jedno pytanie.Za kilka dni będę wymieniał router.Czy po wymianie na nowy znów będę musiał ustawiać drukarkę od nowa?? Nowy router mam zamiar ustawić tak jak stary czyli to samo IP ta sama nazwa SSID...
    Laelia
    Level 13  
    chyba nie - ale nie jestem w 100% pewna - wydaje mi się, że można ręcznie przypisać przez stronę konfiguracji routera, żeby drukarka miała to samo ip, nr mac itd. (wydaje mi się, że to powinno zapewnić sprawne działanie - nie nachodzenie na siebie ip od różnych urządzeń i rozpoznanie przez router drukarki jako tego urządzenia pod tym adresem ip i odwrotnie) - nie zmieniając już niczego w drukarce.
    Jak ja zmieniałam router, to akurat wszystko od początku ustawiałam - ale to dlatego, że musiałam zmienić ip całej sieci/routera no i wszystkie urządzenia też poustawiać, dlatego nie jestem pewna. Przepraszam nie potrafię lepiej pomóc.
    hudy8
    Level 21  
    Kurczę, wszystko zainstalowałem jak powinno być, ale znów coś jest nie tak. Zauważyłem że drukarka raz jest w trybie offline raz w online i tak w kółko co parę minut. Ustawiłem nawet IP drukarki na sztywno ale nadal przeskakuje. Niestety, szukam w necie ale nic o tym nie jest napisane.
    Laelia
    Level 13  
    u mnie było podobnie (z tym offline/online) - ale u mnie to prawdopodobnie była wina rutera lub złych ustawień - w każdym razie po zmianie rutera i ustawieniu całej sieci od początku (łącznie ze zmianą numeru podsieci - co było potrzebne do czegoś innego) - teraz wszystko działa bez komplikacji - owszem czasami potrzebuje chwili, na przetworzenie danych, ale większych komplikacji nie mam.
    hudy8
    Level 21  
    U mnie też może być wina routera.Będę za niedługo zmieniał router to się okaże czy to jego wina była.Myślę tylko czy mogło by się to zmienić jeśli bym ją podłączył do Access pointa...

Dodano po 4 [minuty]:

Myślę też dlaczego drukarka przeskakuje z trybu online do offline lub dlaczego cały czas jest jako offline jeśli jak ją pinguje z komputera to cały czas jest odzew.Tylko kilka razy upłynął czas...
    Laelia
    Level 13  
    a czy drukuje? - w sensie, czy się sama przełącza jak jest offline - na online gdy się uruchomi drukowanie - być może to tylko błędne wskazanie a nie faktyczny stan drukarki?
    hudy8
    Level 21  
    Niestety jak jest offline to mimo że włączę drukowanie to nadal jest offline...