Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Doklejanie taśmy wyświetlacza MID

Shant1 14 Jul 2013 20:04 12489 19
    Shant1
    Level 12  
    Witam,
    Niestety grzanie lutownicą raczej dało taki efekt że klej jeszcze bardziej dał sobie spokój..
    Prosiłbym o instrukcję czy da się to jeszcze skleić? U mnie ewidentnie byl klej, wydaje mi się że należy go zmyć i dokleić jeszcze raz- jednak jakiego kleju użyć?

Doklejanie taśmy wyświetlacza MID Doklejanie taśmy wyświetlacza MID

Krok po kroku:
    1. Zmyć stary klej - czym?
    2. Skleić taśmę z taśmą - czym?
    3. Rozumiem że trzeba idealnie trafić w każde połączenie -taśma-taśma?
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
    Erwin123
    Level 26  
    Są specjalne lakiery zapytaj w sklepie elektronicznym.
    Shant1
    Level 12  
    i rozumiem że smaruję takim lakierem, równiutko przykładam złączki taśma-taśma, zostawiam przyciśnięte np na noc i sprawdzam czy działa?

a co z tą przerwaną ścieżką?
  • Helpful post
    Erwin123
    Level 26  
    Która sciezka jest przerwana? na zdjeciach nie moge dojrzeć .
    Shant1
    Level 12  
    Po lewej stronie pierwsza ścieżka. Oraz można by się doszukiwać tych na taśmie (widać przetopienie od lutownicy) ale 1 czy 2 ścieżki martwe przeżyje, aktualnie było ich ok 65%.
    Erwin123
    Level 26  
    zawsze mozesz spróbować zastapic sciezki cieniutkimi kabelkami :)
    Shant1
    Level 12  
    ops... chirurgiem to ja nie zostanę :P

Cytując kolege z forum:
    "Taką tasiemkę naprawia się lutownicą, zwykłymi klejami, nożem i wyobraźnią, ale jeśli tasiemka ma pracować, zginać się, to jest nie do naprawy.

W parktyce ten klej jest do naprawy podgrzewania szyb i zostawmy go w tej dziedzinie "

Nie wiem jak to się ma do tej sytuacji - co o tym sądzicie? Jednak jakiś klej tam był ale czym jest ten "zwykły klej" ?

EDIT:
    Mam już taśmę anizotropową, teraz muszę zmyć klej nitro bo podobno nic innego tego kleju nie ruszy.
    Czy później przejechać lutownicą?
    fresz33
    Level 11  
    Udało się naprawić? Jestem w podobnej sytuacji przed zakupem taśmy anizotropowej. Moją taśmę chyba uda się odratować jeszcze.
    Shant1
    Level 12  
    Niestety nie, wyświetlacz leży w szafce.. Na e-bayu widziałem nowe taśmy po za śmieszne pieniądze 20-30zł jakoś. Jakbyś zamawiał daj znać.
    fresz33
    Level 11  
    Shant1 u nas na alledrogo też już znajdziesz taką taśmę. Tą starą próbowałeś przykleić taśmą anizotropową? na zdjęciu u Ciebie widzę w jednym miejscu drobne przetopienie wiązki i rozumiem że z tego powodu chcesz wymienić? Ja moją mam zamiar kawałek przyciąć, zdjąć jedną warstwę folii przeczyścić zmywaczem do paznokci i przykleić na nowo. Gdzieś na innym forum widziałem taką naprawę ale innego wyświetlacza z innego modelu opla.
    Shant1
    Level 12  
    Jakie hasło żeby tą taśme znaleźć?
    Próbowałem takim sposobem jak mówisz, również z przycinką itd.. niestety bez zmian.
    fresz33
    Level 11  
    Pod hasłem "TAŚMA NAPRAWCZA WYŚWIETLACZA LICZNIKA OPEL ASTRA". Ja najbardziej obawiał bym się przyklejenia taśmy do wyświetlacza bo nie będzie to raczej łatwe. To po oczyszczeniu taśmy i sklejeniu taśmą anizotropową nic się nie wyświetlało?

EDIT1: Jestem na etapie wyczyszczenia taśmy i styków na płytce, z wielką dokładnością myślę że wyszło mi to bardzo dobrze i chyba taśmę też odratuję. Jutro jak przyjdzie pocztą taśma klejąca to dam znać jaki jest wynik naprawy.

EDIT2: Czekam nadal z niecierpliwością na przesyłkę i dzisiaj już raczej powinna być. Nasuwa mi się pytanie czy tą taśmę anizotropową trzeba jakoś rozgrzewać? czy po prostu ma klej i się przykleja dociskając do ścieżek? Mam fajną lupę i z trafieniem w ścieżki nie będzie najmniejszego problemu.

EDIT3: Niestety poddałem się. Niby ładnie ścieżki skleiłem ale wyświetlacz nadal nie wyświetlał wszystkich pikseli. Kleiłem i na ciepło i na zimno z dociskiem.
    Shant1
    Level 12  
    Ja również dałem spokój i poszedł wyświetlacz do kogoś kto się zna w temacie i daje 12mc gwarancji. 100zł naprawa, o ile nie spartaczyłem taśmy jeszcze bardziej ;)
    fresz33
    Level 11  
    Jeżeli jest to osoba z allegro która naprawia nie profesjonalnie na klin to licz się z tym ze będziesz odsyłał co chwilę na naprawę gwarancyjną. Ja się tak naciąłem bo pisał o wymianie taśmy a w ogóle tego nie zrobił i skasował dużo więcej za coś za co nie zrobił. Klient nadaje się do programu z ukrytą kamerą w stylu USTERKA.

U mnie pewnie jak sam naprawiałem wystarczyło właśnie taki klin wstawić i tez by działało ale tak to jest jak człowiek za bardzo się nie zna. A ja płacąc za wymianę taśmy nie płaciłem za drewniany klin,
    Shant1
    Level 12  
    Czy mówimy o osobie z Warszawy konkretnie z Marek?
    Wstawiałem klin niestety nic nie pomogło, później próbowałem taśmy anizotropowej, również..
    fresz33
    Level 11  
    Tak dokładnie z Marek. Napisz do mnie na maila fresz33(malpa)wp.pl to prześle Ci zdjęcia jak on naprawia. Zdjęcia są od osoby która tez się nacięła na niego, a takich osób jest kilka.

Wyświetlacz niby po naprawie działa a po kilku/kilku nastu godzinach przestaje. A klin może być tylko przyczyną do pęknięcia płytki i wtedy już jest AMEN.
    dafit906
    Level 27  
    Więcej na przesyłkach stracicie niz na kupnie innego...
    fresz33
    Level 11  
    Tylko weź tu kup inny i pod odpowiedni silnik. Ja szukałem i lipa.