Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Seat toledo ii zbita żarówka podświetlania nawiewu

userar 14 Lip 2013 20:05 2178 9
  • #1 14 Lip 2013 20:05
    userar
    Poziom 7  

Witam.
    Podczas wymiany żarówki pod środkowym pokrętłem panelu sterowania nawiewu, zbiłem ją i nie mogę jej teraz wyciągnąć. Ma ktoś jakiś pomysł albo doświadczenie jak tego dokonać?

0 9
  • #2 14 Lip 2013 20:36
    Strumien swiadomosci swia
    Poziom 43  

Czym zbiłeś , kombinerkami , jeśli tak to ją wydłub.

0
  • #3 14 Lip 2013 21:45
    zubel
    Warunkowo odblokowany

userar napisał:
    Witam.
    Podczas wymiany żarówki pod środkowym pokrętłem panelu sterowania nawiewu, zbiłem ją i nie mogę jej teraz wyciągnąć. Ma ktoś jakiś pomysł albo doświadczenie jak tego dokonać?

Pesetą panie,pesetą.

0
  • #4 14 Lip 2013 21:56
    userar
    Poziom 7  

zbiłem takimi szczypcami do pierścieni segera, problem polega na tym że szkło tej żarówki jest zbite a ta metalowa jej część jest tak wpasowana w obudową że nie widzę raczej szans żeby ją pęsetą wyciągnąć, ma ktoś inny pomysł?

0
  • #5 14 Lip 2013 22:03
    zubel
    Warunkowo odblokowany

[quote="userar"]zbiłem takimi szczypcami do pierścieni segera, problem polega na tym że szkło tej żarówki jest zbite a ta metalowa jej część jest tak wpasowana w obudową że nie widzę raczej szans żeby ją pęsetą wyciągnąć, ma ktoś inny pomysł?[/quote
    Nie ściskaj a rozszerz pęsetę. Mocno wciśnij, rozsuń i przekręć.

0
  • #6 14 Lip 2013 22:29
    userar
    Poziom 7  

ale co w ten sposób mam wyjąć? ten fragment żarówki, jej obudowe czy cały ten czerwony plastik?

0
  • #7 14 Lip 2013 22:57
    zubel
    Warunkowo odblokowany

Końcową część żarówki która została w oprawce.(Wyłącz zasilanie i wciśnij pęsetę z wyczuciem).rozsuń przekręć i wysuń

0
  • #8 15 Lip 2013 08:29
    grala1
    Specjalista grupy V.A.G.

Nie wiem o jakie przekręcanie wam chodzi.
    Tam powinna być żarówka W1,2W więc nie ma żadnego trzonka metalowego.
    Ona jest wciskana w uchwyt więc trzeba ją teraz wydłubać.

0
  • #9 15 Lip 2013 09:37
    Strumien swiadomosci swia
    Poziom 43  

Kolego przecież szczypce segara mają okrągłe ramiona , więc jak żarówka miałą wyjść.
    Ppo drugie zostały druciki po żarówce to złap za nie.

1
  • #10 15 Lip 2013 19:01
    userar
    Poziom 7  

1. dwa razy udało mi się bez problemu wyjąć żarówkę tymi szczypcami a za trzecim razem pękła.
    2. Za druciki mogę złapać ale to nic nie da bo druciki są cieńsze od włosa i kruche a ta końcówka siedzi tam twardo więc .....
    tam jest zbyt mało miejsca żeby trzon żarówki od wewnątrz złapać

Dodano po 2 [godziny] 24 [minuty]:

rzeczywiście po analizie budowy tej żarówki doszedłem do wniosku że da się ją za nóżki wyjąć. Nowa sztywna pęseta i po wielu próbach wyszła

0