Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

KIA PICANTO FL '09 - Podłączenie świateł dziennych z automatem świateł mijania

14 Lip 2013 20:32 11121 11
  • Poziom 8  
    Witam wszystkich forumowiczów.
    Mam oto taki dzisiaj problem gdyż stałem się posiadaczem takiego jak w temacie samochodu i chcąc nie chcąc być oszczędniejszym i przy okazji ładniejszym na drodze postawiłem sobie za zadanie zamontowanie pary świateł LED.
    Niestety już po kupnie spostrzegłem się,że trochę nie pomyślałem o tym że samochodzik ma automatyczne włączanie świateł wraz z chwilą zapalenia silnika-w skład tych świateł wchodzą światła pozycyjne i mijania z przodu i tak samo tylne z podświetleniem tablicy rejestracyjnej,a pokrętło przy kole kierownicy służy tylko do świateł na postoju lub do czegoś czego ja nie wiem, bo np. w czasie jazdy gdy się przekręci tym pokrętłem to zapala się oświetlenie licznika i pokręteł itp. w każdym bądź razie z tym pokrętłem nie mam problemów ale główny problem to instalacja tych światłem LED. Prosiłbym abyście wskazali mi drogę do rozwiązania podłączenia tych świateł gdyż nie wiem od czego zacząć by czegoś nie popsuć,dodam tylko że mam w autku wiązkę przewodów- bodajże 5 ich jest które są schowane pod atrapą włącznika halogenów (nie ma ich na wyposażeniu), jeśli dobrze rozumuję to powinna ta wiązka do nich służyć. Moją ostatnią prośbą jest to aby nie niszczyć plastików zakładając jakieś przełączniki które potrzebują przewiercania plastików itd... wszystko w środku ma pozostać w duże mierze oryginalne. Przegłądałem różne tematy na Elektrodzie ale nie dość że ich było mało to opisywały inne pojazdy tak więc z góry dziękuję temu kto mi pomoże.
  • Poziom 28  
    Sprawdź czy nie masz opcji wyłączenia automatu świateł przez dołożenie brakującego bezpiecznika. Wtedy masz już normalnie włączane i podłączenie LED jest proste. Mają gasnąć po włączeniu postojówek.
  • Poziom 8  
    Aha rozumiem sprawdzę to w najbliższym czasie i dam odpowiedź na forum.
  • Poziom 8  
    Sprawa wygląda tak,że w puszce jest kilka miejsc pustych i żeby nie popsuć czegoś przesyłam jej zdjęcie abyście mi powiedzieli który to bezpiecznik KIA PICANTO FL '09 - Podłączenie świateł dziennych z automatem świateł mijania może być.
  • Poziom 28  
    Witam. Nie ma tu żadnego wolnego miejsca ( styki muszą być z obu stron) Kia Ceed ma ten bezpiecznik nie pod maską a po lewej stronie nad nogami kierowcy. Jest ostatni u dołu po lewej stronie. Pozdrawiam.
  • Poziom 8  
    Hmm czyli rozumieć mam że nie da się tutaj niczego zrobić aby powrócić do tradycyjnego włączania świateł za pomocą pokrętła a nie automatycznego właczania.
  • Poziom 20  
    oczywiscie ze można to ominąć ale bez schematów ciężko...
  • Poziom 8  
    Jeśli ktoś ma ten schemat i wieł jak to podłaczyć to proszę odpowiedzieć vo bez schematu chyba mi nikt nie pomoże widze :(
  • Poziom 20  
    po pierwsze zobacz jeszcze skrzynke bezpieczników po kierownicą - wyłączenie funkcji DRL moze działać na wyciągnięcie jakiegoś bezpiecznika...
    ale sięgając pamięcią do czasów ASO kia coś mi się wydaje ze w PICANTO był problem z wył.DRL ale moge się mylic... :|

aha zgodnie z przepisem świetła do jazdy dziennej (twoje LEDY) mogą swiecic sie ze swiatłami pozycyjnymi przód/tył ale muszą wyłączac sie po włączeniu mijania....

ostatecznością byłoby odcięcie przekażnikami tego co ci przeszkadza oczywiscie zgodnie z logiką i przepisami

no moze jest jeszcze kilka innych koncepcji na to autko nawet bez schematów ale niestety bez konkretnego doświadczenia z instalacjami samochodowymi nawet nie pisze o nich bo szkody bedzie wiecej niz tej oszczędności na prądzie <=> paliwie
  • Poziom 8  
    Tak więc dziękuję za konkretniejszą odpowiedź postaram się to sprawdzić, ale proszę aby też te osoby które coś więcej wiedzą by się wypowiadały jesli moga na ten temat ;)

Dodano po 1 [godziny] 8 [minuty]:

i jeszcze taka mała pomoc odemnie
  • Pomocny post
    Poziom 22  
    Sprawdź co będzie jak bezpiecznik DRL wyciagniesz.
  • Poziom 8  
    Wyciągniecie bezpiecznika DRL świetnie się sprawdziło, niestety gdy juz przyszło do montażu świateł okazało się że w miejsce halogenów nie pójdzie zamontować LED-ow ponieważ otwory sa zrobione na łuku zderzaka przez co światla nie oswietlaly by drogi tylko pobocze. Jedyne co można wstawić w te otwory to oryginalne halogeny. Dziękuję za cenne odpowiedzi które okazały sie skuteczne, niestety rzeczywistosć jak zwykle okazała sie być inna.