Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

MFC-215c - drukarka Brother po zacięciu papieru

becia7899 14 Lip 2013 20:33 5940 13
  • #1 14 Lip 2013 20:33
    becia7899
    Poziom 9  

witam mam problem z drukarką marki Brother MFC-215C

otóż gdy chciałam wydrukować dokument w tej drukarce , to papier mi się zaciął wyciągnęłam a tam pisze tak : Papierstau co w jęz niemieckim znacz: zacięcie nt się [oder zablokowanie nt ] papieru odłączyłam od prądu gdy się uruchamia dalej to wyskakuję chcę spróbować wydrukować ponownie i dalej tak pisze proszę kogoś kompetentnego o pomoc .

0 13
  • Pomocny post
    #2 14 Lip 2013 20:49
    laki_17
    Poziom 17  

Słyszałem coś o specjalnych kodach do drukarek służące do ich resetu. Może to by pomogło.
    odpowiedź z postu dotyczącego tej drukarki marek216:
    "Popatrzeć czy jakiś strzępek nie został, posprawdzać cały tor papieru i dokładniej czujniki na nim."

0
  • #3 15 Lip 2013 16:27
    becia7899
    Poziom 9  

jak zresetować drukarkę brother MFC-215 C gdyż drukarka jest ustawiona na język niemiecki i nie wiem co mam ustawić i jak ew... ten reset nie wiem jak też zrobić myślę i myślę i doszłam do wniosku że może ten reset drukarki pomoże bo cały czas mi pisze papierstau jest wszystko ok ale ciagle ten komunikat .proszę o pomoc i porady

0
  • #4 15 Lip 2013 18:28
    laki_17
    Poziom 17  

http://welcome.solutions.brother.com/BSC/publ...3.html?reg=eu&c=de&lang=de&prod=dcp185c_eu_as
    Proszę przejrzeć ten artykuł. Może coś pomoże. Wprawdzie nie pisze nic o resecie ale pisze o dokładnym przejrzeniu drukarki. Inny model ale jest to bardzo zbliżone.
    Przeszukałem forum i niestety znalazłem posty o nierozwiązanym problemie.
    http://welcome.solutions.brother.com/BSC/publ....html?reg=as&c=as_ot&lang=en&prod=mfc210c_all

0
  • #5 15 Lip 2013 19:01
    becia7899
    Poziom 9  

teraz zaczęła mi niby drukarka drukować i chcę ale coś ją blokuje

0
  • #6 16 Lip 2013 10:01
    becia7899
    Poziom 9  

Jak mogę zmienić język? jest teraz na wyświetlaczu język niemiecki , a tam jest dodatkowo angielski chyba tylko te dwa jak to ustawić .?

0
  • #7 16 Lip 2013 12:40
    laki_17
    Poziom 17  

Proszę spróbować według instrukcji kolegi zbisul:

"Należy postępować zgodnie z poniższymi instrukcjami, aby zmienić język na angielski.
    1. Wyłącz urządzenie z zasilania.
    2. Hold w przycisk MENU (na niemieckiej drukarce Menu/Eing).
    3. Włącz urządzenie przytrzymując przycisk menu
    4. Konserwacja powinna wyjść na ekranie i światła powinny migać.
    5. Wprowadź numery 74 i naciśnij Mono Start.
    6. Wpisz 0004 i naciśnij Mono Start.
    7. "KONSERWACJA" pojawi się ponownie na ekranie.
    8. Wpisz 99 dla zapamiętania.
    Masz teraz w języku angielskim. Very Happy"

Jest to wprawdzie do innej drukarki ale z tej samej serii MFC.

0
  • #8 16 Lip 2013 14:30
    becia7899
    Poziom 9  

laki_17 pomogło a teraz co mam zrobić by drukowała bo w niemieckim pisało papierstau a teraz pisze paper jam czyli jest jakieś zacięcie chyba tak jak by się papier zaciął .

Dodano po 27 [minuty]:

dzięki :)

Dodano po 31 [minuty]:

a co zrobić jeśli wyświetla się komunikat o tym zacięciu i nic nie idzie nawet ani skanowanie ani drukowanie ,jest tam taki pasek może to suwak który idzie do przodu i do tyłu to chodzi tylko po po trzech może 4 i nic dalej pisze tylko na końcu zacięcie .

0
  • #9 16 Lip 2013 15:34
    endriuf
    Spec od drukarek

Trzeba rozebrać drukarkę i sprawdzić czy np. encoder karetki nie jest brudny, lub nie jest brudny czujnik w karetce głowicy.

0
  • #10 16 Lip 2013 18:59
    becia7899
    Poziom 9  

aha no to będę próbowała dzięki za pomoc endriuf

Dodano po 2 [godziny] 59 [minuty]:

jak wygląda ta głowica bym mogła ją przeczyścić .?I ten enkoder karetki gdzie to się znajduje

0
  • #11 17 Lip 2013 10:09
    becia7899
    Poziom 9  

a jak przywrócić system do stanu fabrycznego w drukarce brother MFC-215C?

0
  • #12 17 Lip 2013 16:20
    becia7899
    Poziom 9  

Mnie też zastanawia dlaczego w tej drukarce ciągle bez przerwy pisze paper jam! skoro nic nie ma !! ,ani żadnego kawałka papieru nie ma :/. a pisze w jęz ang open back cover then remove paper jam! po polsku to brzmi tak otworzyć tylną pokrywę, a następnie wyjmij zacięty papier.! Co robić z tym ?

2
  • #13 17 Lip 2013 21:49
    marek216

Poziom 43  

becia7899 napisał:
    Mnie też zastanawia dlaczego w tej drukarce ciągle bez przerwy pisze paper jam! skoro nic nie ma !! ,ani żadnego kawałka papieru nie ma :/. a pisze w jęz ang open back cover then remove paper jam! po polsku to brzmi tak otworzyć tylną pokrywę, a następnie wyjmij zacięty papier.! Co robić z tym ?

Dla maszyny awaria czujnika to również utknięcie.

0
  • #14 18 Lip 2013 14:28
    Erni90

Poziom 20  

Czujnik mógł się uszkodzić lub zablokować w jakiejś pozycji dlatego też pokazuje zacięcie, można spróbować wyczyścić też taki bezbarwny pasek który idzie przez całą szerokość drukarki i zahacza o głowicę

0