Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Rozbudowa stereo do systemu wielokanałowego

redlar 14 Lip 2013 21:23 1464 8
  • #3 15 Lip 2013 00:45
    redlar
    Poziom 9  

Ja nie wybieram miedzy kinem domowym a stereo. Chce swoje stereo rozbudować o dzwięk wielokanałowy. I nie wiem czy rozglądać się za dekoderem czy amplitunerem. Co było by lepsze w takim wypadku. Miałem yamahe dsp e390 i nie była jakościowo rewelacyjna. Budżet nie jest niczym ograniczony. I mam kolejne pytanie jakie kolumny by przypasowały do tego stereo. Lubie dynamiczny dzwięk. Wszystko to jest w specjalnie przygotowanym pokoju 30mk. Filmy oglądam tylko i wyłacznie z laptopa.

0
  • #4 23 Lip 2013 13:45
    szczupak99
    Poziom 15  

Witam
    Jako amplituner mogę ci polecić Yamaha RX-A2020.

Cytat:
    to świetny amplituner w kinie domowym i bardzo dobry w stereo - ale uwaga - w porównaniu z innymi amplitunerami kina domowego

Pozdrawiam ;)

0
  • #5 23 Lip 2013 18:52
    Pablo1964
    Moderator

redlar napisał:
    I mam kolejne pytanie jakie kolumny by przypasowały do tego stereo. Lubie dynamiczny dzwięk.
    To jest najpoważniejszy problem, gdyż dla spójności dźwięku w kinie wszystkie kolumny powinny pochodzić z jednej serii. Musisz znaleźć najbardziej zbliżone brzmieniowo, słabsze satelity i kolumnę centralną.
    redlar napisał:
    czy lepiej zastosować dekoder dsp czy może osobny amplituner 5.0 podłączyć.
    Stawiam na amplituner. Różnicy w dźwięku na tym sprzęcie nie usłyszysz a będziesz mógł odbierać programy radiowe. Ważne, żeby amplituner dysponował wyjściami pre-out kanałów frontowych.

0
  • #6 25 Lip 2013 09:19
    redlar
    Poziom 9  

A później podłączyć osobno wzmacniacz i amplituner pod zewnetrzą karte dzwiekową w laptopie?

0
  • #7 26 Lip 2013 10:03
    Pablo1964
    Moderator

Nie. Podłączasz tylko amplituner do wyjścia cyfrowego.

0
  • #8 26 Lip 2013 10:55
    redlar
    Poziom 9  

A jak będę mieć podłączone kolumny frontowe z palladiuma?

0
  • #9 27 Lip 2013 08:40
    Pablo1964
    Moderator

Wyjścia pre-out kanałów frontowych amplitunera należy podłączyć do wejścia wzmacniacza. Kolumny frontowe podłączasz jak dotąd, do wzmacniacza.

0