Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Fibaro Fibaro
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Citroen Berlingo - Berlingo przegrzewa się i wentylatory nie włączają się.

wdzsebastian 14 Lip 2013 23:36 3633 8
  • #1 14 Lip 2013 23:36
    wdzsebastian
    Poziom 6  

Witam.
    Otóż mam problem z moim Citroenem Berlingo 2.0 HDI 2000 rok. Samochód przegrzewa się, temperatura dochodzi do 95-100 stopni, a wentylatory nie włączają się nadal, Gdy odpiołem przewody od czujnika temperatury to wentylatory zaczęły działać na najwyższych obrotach, jednak po ponownym podłączeniu nadal nie działają.. Dodam jeszcze, że samochód posiada klimatyzacje i po włączeniu jej nawet na dłuższy czas wentylatory też się nie załączają...
    Proszę o pomoc..

• Fibaro
  • #2 14 Lip 2013 23:54
    Skwantowany
    Poziom 19  

Skoro po podłączeniu do czujnika nie działa, po odłączeniu od czujnika włącza, to wskazuje na uszkodzenia czujnika.

• Fibaro
  • #3 15 Lip 2013 00:10
    SQ9MEM
    Poziom 28  

A jakaś diagnostyka była ? Testy elementów wykonawczych i odczyt tego co widzi ECU ?

• Fibaro
  • #4 15 Lip 2013 06:40
    kybernetes
    Poziom 39  

wdzsebastian napisał:
    temperatura dochodzi do 95-100 stopni, a wentylatory nie włączają

wdzsebastian napisał:
    Gdy odpiołem przewody od czujnika temperatury to wentylatory zaczęły działać na najwyższych obrotach

Skwantowany napisał:
    Skoro po podłączeniu do czujnika nie działa, po odłączeniu od czujnika włącza, to wskazuje na uszkodzenia czujnika.

Nie wskazuje!
    Przy temp. 95-100°C, nie załączają się najwyższe obroty natomiast załączają się po odpięciu czujnika - tak wiec w tych funkcjach układ jest sprawny. Niesprawność polega na tym, że nie załączają się niskie obroty (temp. zał. 97°C).
    Najprawdopodobniej na tym, bo może wdzsebastian nie zagrzał go nawet do tej temperatury?

• #5 15 Lip 2013 09:10
    766630
    Usunięty  
  • #6 15 Lip 2013 15:33
    wdzsebastian
    Poziom 6  

kybernetes napisał:
    wdzsebastian napisał:
    temperatura dochodzi do 95-100 stopni, a wentylatory nie włączają

wdzsebastian napisał:
    Gdy odpiołem przewody od czujnika temperatury to wentylatory zaczęły działać na najwyższych obrotach

Skwantowany napisał:

Nie wskazuje!
    Przy temp. 95-100°C, nie załączają się najwyższe obroty natomiast załączają się po odpięciu czujnika - tak wiec w tych funkcjach układ jest sprawny. Niesprawność polega na tym, że nie załączają się niskie obroty (temp. zał. 97°C).
    Najprawdopodobniej na tym, bo może wdzsebastian nie zagrzał go nawet do tej temperatury?

Odpowiadając na te pytanie, zagrzałem do temperatury 97-98 stopni - sprawdzane było poprzez podłączenie do komputera i nadal wentylatory się nie włączają. Byłem już z nim u elektryka, posprawdzał według niego wszystko, a wentylatory jak nie działały tak nie działają..

• #7 15 Lip 2013 15:39
    766630
    Usunięty  
  • #8 15 Lip 2013 19:28
    wdzsebastian
    Poziom 6  

georgesgr napisał:
    wdzsebastian napisał:
    ...sprawdzane było poprzez podłączenie do komputera...

Jakie sa wyniki testu elementow wykonawczych?

Tzn. O co dokłądnie chodzi?

• #9 15 Lip 2013 19:39
    kybernetes
    Poziom 39  

Dokładnie chodzi o to czy działa poprzez test i jak działa.

TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo