Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

tracer sierra - Wymiana potencjometru w kierownicy do gier

njan1234567890 15 Jul 2013 02:23 1986 3
    njan1234567890
    Level 8  
    Zauważyłem, że pedały zaczęły szwankować w mojej kierownicy. Początkowo myślałem, że to sterownik, ale błąd pokazywał się na kilku pc. Po rozebraniu przystawki z pedałami, moim oczom ukazały się dwa potencjometry za 2,20 zł z allegro. Pomyślałem, że wlutuję sobie nowe, niestety potencjometry mają kąt obrotu 180 stopni! Nie mogę nigdzie takich kupić.

Macie jakieś proste i tanie rozwiązanie tego problemu?

Sam myślałem nad zwiększeniem zębatki lub dołożeniem pośredniej lub ustawieniem czułości w programie do kierownicy, niestety czułość ustawia się jedną dla pedałów i kierownicy. Znacie jakiś program gdzie można modyfikować ustawienie czułości osobno dla wszystkich elementów?

Proszę o pomoc
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
    Gunslinger
    Level 30  
    CleanerPR czyni cuda. Może pomoże.
    njan1234567890
    Level 8  
    Testowałem na kilku komputerach z win xp oraz win 7. To raczej wina potencjometrów. Kiedyś do słuchawek dałem potencjometr 500k a powinno być 100 ohm i miałem regulacje tylko przy końcu skali. Może zastosować większy potencjometr w kierownicy dla takiego efektu?
    Gunslinger
    Level 30  
    CleanerPR to nie program. To tak zwany "szprej". Usuwa tlenki z potencjometrów. Potrafi je doprowadzić do stanu jak przy nowości. 10zł puszka to więcej niż potencjometr, ale przyda się. Bo raz to w słuchawkach trzeszczy potencjometr. Psiknąć raz i po problemie.