Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nagłośnienie do 2000zł (max 2500)

15 Lip 2013 08:54 1146 3
  • Poziom 8  
    Witam

Noszę się z zamiarem kupna zestawu audio do mojego salonu widocznym na załączonym obrazku. Myślałem o zakupie Yamaha PianoCraft, ale zostałem szybko sprowadzony na ziemię że lepiej jakiś amplituner + głośniki.

Udałem się do MM i tak sprzedawca zaproponował mi Yamahe rx-v473 + głośniki MAGNAT SUPREME 200.

Moja znajomość sprzętu audio jet na poziomie przedszkola, ale co fajne w tym Amplitunerze to to że ma podłączenie do netu (radio internetowe + sterowanie z Androida). Wiem że to dodatki niewpływające na jakość muzyki ale jak dla mnie fajny dodatek.

Zestawu będę używał do ogólnych zastosowań: muzyka, filmy, tv.

Ze względu na rozstawienie TV jak i wewnętrznych oporów, nie mam potrzeby zestawu kina domowego 5.1 a już na pewno 7.1 7.2 :)
    Myślałem o amplitunerze + dwa głośniki.

Proszę o pomoc i poradę
  • Poziom 14  
    Uważa, powinneś się mocno zastanowić czy potrzebujesz amplitunera, szczególnie jeżeli masz zamiar zostać przy 2.0. Są lepsze sposoby na podłączenie swojego zestawu RTV do internetu, począwszy od Smart TV, poprzez Rasberry Pi, a skończywszy na komputerze mini ITX.
  • Poziom 8  
    W sumie to raspberry Pi mam. Leży sobie całkiem nie używane ostatnio.

Dodano po 3 [godziny] 9 [minuty]:

Myślałem też o Yamaha PianoCraft 840
  • Poziom 24  
    Na pewno nie bierz pod uwagę żadnego amplitunera do kina, może będą opcje multimedialne ale dźwięk zdecydowanie gorszy od nawet tańszego sprzętu dwukanałowego. Z tych dwóch wybrałbym Pianocraft, choć może być nieco zbyt mały na taki metraż. Można złożyć coś większego na kolumnach podłogowych.