Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Junkers ZSE 24-3 MFK z zasob - Piec nie zawsze zapala ; kod EA

15 Lip 2013 10:12 2880 2
  • Poziom 2  
    Witam
    Temat dotyczy zestawu Junkers ZSE 24-3-MFK + zasobnik ST-120.
    Od kilku dni mam problem przy podgrzewaniu wody w zasobniku :
    - piec zapala lecz po krótkim czasie gaśnie ( zanim temp w obwodzie grzewczym dojdzie do 90stC ), próbuje znowu zapalić ( iskra przeskakuje ) ale palnik się nie zapala i po chwili wyskakuje kod EA ; po skasowaniu alarmu sytuacja się powtarza.
    - jeżeli natomiast odczekam z 10 min ( wszystko ostygnie ? ) to zapali bez problemu i raz powtarza się historia jak wyżej a innym razem grzeje prawidłowo aż nagrzeje wodę w zasobniku.
    Przeczyściłem komorę palnika gazowego odkurzaczem oraz elektrody papierem ściernym ale sytuacja się powtarza.
    Reasumując raz piec działa poprawnie a następnie kilka razy z rzędu zacina się ( brak powtarzalności albo jest coś zepsute albo działa )
    Co to może być, czy sprawa jest banalna czy poważna
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Specjalista - systemy grzewcze
    Oprócz odkurzania warto również wyjąć i umyć nagrzewnicę (uszczelki 3/4" obowiązkowo do wymiany)....Inne przyczyny to armatura gazowa albo płyta główna.
  • Poziom 2  
    Nagrzewnicę wyczyściłem na sucho (wg mnie jest bardzo czysta), czy mycie wodą i zmiana uszczelek ma wpływ na sprawy/ zależności elektryczne ? .
    Na razie radzę sobie w ten sposób ze 3 razy dziennie włączam piec, po normalnym nagrzaniu i wyłączeniu palników wyłączam go elektrycznie.
    Chcę go poobserwować gdy cały dzień będę w domu ( poprzednio zdarzyło się że w czasie wyświetlania EA piec dziwnie się trząsł i wibrował ) aby piec sam poprawnie pracował cały dzień