Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
IGE-XAOIGE-XAO
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

- renualt clio II 1.2 8v 2000r. nie odpala silnik - diagnoza ECU

15 Lip 2013 11:17 2694 2
 • Poziom 2  
  Witam,

  Posiadam Renualt clio 1.2 8v z 2000r. ECU sagem safir 2 35 pins, moduł w kabinie od strony kierowcy BMT N2.


  1. Od jakiegoś czasu mam problem z swoją cliówką, przeczesałem całe forum, lecz nie mogłem znaleść żadnej informacji na ten temat. Problem polega na tym, że w momenicie przekręcenia kluczyka pojawiają się kontroliki na liczniku - stop, servo, abs, (przy czym abs'u moja cliówka nigdy nie widziała), nie chcą zgasnąć w skrajnej pozycji kluczyka w stacyjce, silnik nie odpala, dodam, że w momencie przekręcenia kluczyka do pozycji odpalenia nie słychać, żeby pompa się pod tylnym siedzeniem się załączyła. Po wypięciu wtyki z ECU, efekt jest ten sam.


  2.Po ruszeniu kablami które wychodzą z tył za skrzynką bezpiecznikowej w kabinie od strony kierowcy samochód odpalił tzn. kontrolka STOP, świeciła nadal, niezależnie od tego czy ręczny jest zaciągniety czy nie. Cliówka zachowywała się dziwnie pracowała tak jakby chodziła tylko na 3 garach, podczas przejażdzki, okazało się że samochód jest bardzo osłabiony, ponadto zegar od obrotomierza i prędkościomierza stał w miejscu, kontrolka od STOP'u świeciła w dalszym ciągu podczas przejazdu.

  W tym momencie samochód jednak całkowicie odmówił posłuszeństwa, czyli wrócił do stanu z punktu 1.

  Sprawdziłem przekaźniki (oporności cewek, oraz przejście styków biernych) tych na madule BMT N2 oraz znajdujące się w komorze silnika, są dwa, jeden odpowiada za prace wentylatora chłodnicy, drugi to funkcja silnika (ze styku roboczego przekaźnika ,,30'' (czerwona żyła) podaje +12V na ECU pin 18).


  Pozdrawiam
 • IGE-XAOIGE-XAO
 • Poziom 30  
  jeśli ruszyłeś kablami i zagadał więc trzeba szukać przyczyny tam - w wiązce i złączkach...
 • Poziom 2  
  Bardzo bym prosił, jeśli ktoś posiada, schemat elektryczny wtyczek wraz z kabelkami i przekaźnikami do modułu BMT N2, oraz do ECU SAGEM SAFIR II 35 pinów.

  Dodano po 4 [minuty]:

  wojta6s6 napisał:
  Bardzo bym prosił, jeśli ktoś posiada, schemat elektryczny wtyczek wraz z kabelkami i przekaźnikami do modułu BMT N2, oraz do ECU SAGEM SAFIR II 35 pinów.


  Ponadto prosiłbym jeszcze o ogólny, oryginalny schemat elektryczny do cliówki II przed liftem 1.2 8v.