Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Netia - przeniesienie usługi do nowej lokalizacji

15 Lip 2013 11:49 2835 2
 • Poziom 11  
  Witam
  Posiadam telefon stacjonarny w TP S.A. (obecnie Orange) oraz internet Netii na uwolnionej pętli abonenckiej.
  1 sierpnia przeprowadzam się do nowego lokalu 50 m od obecnego. W chwili obecnej w nowej lokalizacji nie ma aktywnych usług telekomunikacyjnych. Zostały one wyłączone po śmierci poprzednich właścicieli 2 lata temu.
  Wystąpiłem do tepsy o przeniesienie nr do nowej lokalizacji - wniosek przyjęty bez problemu. Jestem umówiony z technikiem na 31 lipca.
  Problemem jest natomiast przeniesienie usługi internetu netii gdyż na infolinii twierdzą że nie mogą przenieść samej usługi internetowej, że wcześniej muszę mieć także telefon od netii.

  Proszę o informację czy możliwe jest przeniesienie samej usługi internetowej bez przechodzenia z telefonem do netii?
  Czy po przeniesieniu telefonu do nowej lokalizacji internet netii będzie dalej świadczony na starej linii czy też "automatycznie" zostanie przeniesiony do nowej lokalizacji lub może zupełnie wyłączony.
  Pozdrawiam
 • VIP Zasłużony dla elektroda
  Teoretycznie po przeniesieniu linii Net powinie działać po staremu.
 • Poziom 11  
  Niestety totalna porażka Netii. Firma nie potrafiła albo nie chciała uzyskać od TP/Orange id łączą w nowej lokalizacji. Efekt na wyraźne nasze żądanie pod groźbą wysłania oficjalnego pisma do UKE Netia odstąpiła od umowy z jej winy. Ale Netia i tak blokowała łącze do 2 października. Obecnie mam już założony VDSL i śmiga aż miło. Tak więc temat do zamknięcia.