Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Saeco Talea - Kawa leci przerywanym strumieniem

15 Lip 2013 12:10 2718 6
  • Poziom 28  
    Witam
    Mam problem z ekspresem Saeco Talea. Otorz kawa leci ale przerywanym strumieniem. Wymieniłem pompę, podmieniłem zaparzacz, podmieniłem system SBS z podobnego modelu i nic. Strumień przerywa mocniej lub mniej w zależności jak jest SBS ustawiony. Rozbierałem elektrozawór wewnątrz ekspresu, który jest przed zaparzaczem - wygląda na ok, sprężynki są cale. Co możne jeszcze powodować przerywany strumień kawy? Dodam ze nic nie jest zapchane a pompa sprawna
    [3.12.2020, webinar] Zagadnienia pomiarowe w nowoczesnej inżynierii materiałowej. Zarejestruj się
  • Poziom 20  
    Sprawdz oringi na trzpieniu bojlera, to ten element który łączy blok zaparzający z bojlerem. Są na nim 2 czerwone oringi. To że pompa jest sprawna "bo pompuje" to nic nie znaczy najczęściej uszkodzenie objawia się jak robimy mocną kawe z " 3 ziaren" i zamiast napoju ekspres wyrzuca suche fusy. Tu jest tak samo pompa nie jest już w stanie wytwarzać jednolitego ciśnienia przez cały proces parzenia i robi to skokowo, wiec radze zakup nowej pompy bo używaną nie warto z resztą używaną to już masz.
  • Poziom 28  
    oringi sa ok, nic nie przepuszczaja podczas robienia kaw, pampa jest tez ok, zreszta podmienialem ja z inna - zajmuje sie naprawa ekspresów i mogę nawet sprawdzic jakie pompa daje ciśnienie, wiec tu nie ma kwestii ale ten problem jest dla mnie zagadka
  • Poziom 20  
    Jeśli masz pewność że pompa jest OK na 100% to podmień zawór bezpieczeństwa ten za pompą.
  • Poziom 28  
    za pompa nie ma zaworu bezpieczeństwa, tam jest prosto do bojlera
  • Poziom 2  
    Mam podobny problem czy udało się odnaleźć rozwiązanie?
  • Poziom 10  
    Witam miałem podobny problem z talea touch plus i też podmieniłem wszystkie elementy. Zawory, SBS, pompę itd. W koncu podmieniłem płytę zasilająca bo wyczytałem że mogą być winne 2 tranzystory sterujące praca pompy. Pomogło. Jest jeszcze jeden problem w tym ekspresie mianowicie nie reaguje on na regulację SBS cały czas leci tak samo na 2 różnych SBS-ach