Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Tablet Prestigio gubi zasięg WiFi

15 Lip 2013 15:34 9297 12
  • Poziom 6  
    Kupiłam 4 miesiące temu tableta. Internet działał sprawnie.
    W tym miesiącu kupiłam routera (musiałam) -od tego czasu nie mogę wchodzić w Internet... Tablet gubi zasięg WiFi. Co zrobić, żeby wszystko działało jak należy?:?:
  • Poziom 6  
    Ja mam tak, że nawet jak jestem kilka metrów od routera, to tak jest, i tak samo jak jestem 20 centymetrów od niego...

Dodano po 44 [sekundy]:

czyli jak dalej i bliżej
  • Pomocny post
    Poziom 39  
    Sprawdź, czy w otoczeniu nie ma innych sieci wifi nadających na tym samym kanale, to może być przyczyna.
  • Poziom 6  
    mam jakieś 2 sieci WiFi, ale myślę, że nie nadają...
    Ale nwm.... chyba tak jest.... nie umiem tego sprawdzić
  • Poziom 39  
    Na komputerze z karta wifi zainstaluj jakikolwiek program do diagnostyki wifi (lub na tablecie). Następnie sprawdź jak to jest u Ciebie z pokryciem sieci i wzajemnymi zakłóceniami. Możesz też mieč router, który będzie gryzł się z urządzeniem ( ostatnio zakupiłem router tp-linka, który z pc, laptopami, ipadem działał bez zarzutu, a na urządzeniach z androidem cały czas łączył i rozłączał się)
  • Poziom 6  
    Myślę, żeby kupić inny router, bo ten to właśnie jakoś zakłóca...
  • Poziom 8  
    Być może kupiłaś zbyt Stary lub zbyt nowy router, routery nadają w wielu rożnych standardach i może twój Tablet nie obsługuje standardu na którym nadaje twój router, tak samo jest kiedy np mamy stary router i nowy komputer ze słabszym odbiornikiem, router nadaje w standardzie b a komp odbiera w standardzie n. Sprawdź jakiego standardu używa twój router i jakiego standardu używa twój Tablet, jeśli są zgodne to tablet lub router (lub oba) sa uszkodzone, jeśli nie to wystarczy zmienić router. :D

powodzenia w wojowaniu z WIFI
  • Poziom 6  
    Dzięki ;) Ale nadal są te zakłócenia... nic nie pomogło... Może jeszcze raz spróbuję, ale nwm czy mi się uda. Lecz napiszę, czy coś pomogło, czy jest nie ;*
  • Poziom 6  
    Dzięki za odp., wszystko już działa.
    Trzeba było trochę pozmieniać ustawienia wifi :)
  • Poziom 6  
    * Ustawienia Wifi i Routera
  • Poziom 15  
    Podepnę się pod temat nie chcę zakładać nowego.

Kupiłem synowi tablet Prestigio i nie mogę na nim korzystać z neta. W opcjach Wifi pokazuje mi że jest połączone a strony nie chcą się otwierać. Zmieniałem już praktycznie wszystko, kanały, standard z g na b, wyłączyłem filtr mac-adresów i w końcu zupełnie odblokowałem sieć. Efekt zawsze jest ten sam, albo max co mogę uzyskać to po wpisaniu adresu do przeglądarki otworzy mi się strona ale już nic więcej otworzyć nie mogę, przeglądarka "zamarza" i mieli...
    Fakt, już przed zakupem czytałem że Prestigio ma problemy z zasięgiem Wifi i tak jest bo 1m od routera mam siłę sygnału 40% a za jedną żelbetową ścianą mam 25%.
    Proszę o pomoc brak mi już pomysłów co i jak mogę jeszcze sprawdzić/zmienić.

Router mam ASUS WL530g-V2. Inne urządzenia pracują dobrze stacjonarny PC po kablu, laptop przez Wifi, telefony też spoko. Wiem, że najłatwiej by było postawić diagnozę tablet uszkodzony, ale w sklepie sprawdzałem i działa...