Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

LG-dekoder-Samsung - Jak podłączyć zestaw.

Skoren_19 15 Lip 2013 17:47 2214 12
  • #1 15 Lip 2013 17:47
    Skoren_19
    Poziom 16  

Witam serdecznie.

Dzisiaj zakupiłem zestaw kina domowego Samsung HT-E355 i chciałem podłączyć go wraz z dekoderem HD6000 oraz telewizorem LGM227WDP. Chciałbym aby podczas ogladania TV z dekodera dzwięk był obsługiwany przez kino domowe.

TV LG dostępne we/wy:
    2xEuro
    1xHDMI
    1xKomponent In ( chincz)
    1xJack Audio In ( RGB/DV)
    1x Optical Digital audio out

Dekoder
    1xHDMI
    1xEuro
    1x S/PDIF out

Kino domowe
    1xHDMI
    1xVideo out chincz
    2xAudio in chinch

Pozdrawiam

0 12
  • #2 15 Lip 2013 18:20
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

Z tych wszystkich danych wynika, ze tylko przez euro to wszystko podłączysz (video), i dodatkowo jeszcze przez kabel euro-6 chinch (audio).
    Oczywiście będzie to dźwięk tylko w stereo, o jakimkolwiek KD uzyskanym z tunera, czy tv możesz zapomnieć.

0
  • #3 15 Lip 2013 18:28
    Skoren_19
    Poziom 16  

Czyli dekoder łącze z kinem tylko chincz`ami odpowiedzialnymi za dzwięk, natomiast obraz dekoder z TV resztą chincz`y ?

0
  • #4 15 Lip 2013 19:05
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

Skoren_19 napisał:
    Czyli dekoder łącze z kinem tylko chincz`ami odpowiedzialnymi za dzwięk

Tak.
    Skoren_19 napisał:
    natomiast obraz dekoder z TV resztą chincz`y ?

Nie.
    Obraz z dekodera puszczasz kablem HDMI do tv.
    Obraz i dźwięk z HDMI będziesz miał na tv cyfrowy, a dekoder z euro złącza przez cinche poda dźwięk stereo do KD.

0
  • #5 15 Lip 2013 19:21
    Skoren_19
    Poziom 16  

Okey, a utrudniając sobie sprawe tzn. dołaczając do tego zestawu XBOX tak zeby dzwięk z gier był na kinie? Zapewne nie obejdzie się bez przełączania kabli?

XBOX ma 1xHDMI i 1xzłącza łączące x`a z tv za pomocą chincz. Dodam pudelkowe kable z XBOXA uniemożliwiają używanie jednoczesnie obu typów połaczeń.

0
  • #6 15 Lip 2013 19:43
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

Skoren_19 napisał:
    Okey, a utrudniając sobie sprawe

Ehh, ci Ziemianie :) .
    Skoren_19 napisał:
    dołaczając do tego zestawu XBOX tak zeby dzwięk z gier był na kinie?

Dźwięk i tak będzie tylko stereo, TYLKO!.
    Skoren_19 napisał:
    Zapewne nie obejdzie się bez przełączania kabli?

Niestety, ale miej świadomość, że prędzej czy później od takiego działania coś siądzie!
    Można kupić przejściówki, ale większość tych kabli to "kibel", i zawsze coś buczy, charczy, dźwięk jest przytłumiony.
    Skoren_19 napisał:
    XBOX ma 1xHDMI i 1xzłącza łączące x`a z tv za pomocą chincz

Najlepiej daj fotkę tyłu konsoli tu na forum, to łatwiej będzie coś doradzić
    Skoren_19 napisał:
    Dodam pudelkowe kable z XBOXA uniemożliwiają używanie jednoczesnie obu typów połaczeń

Nie mam takiej konsoli, ale z dużą dozą celności podpowiedzi można stwierdzić, że to nie jest wina tych kabli, tak jest zbudowana konsola.
    Tak jak z dekoderami dawnej N, korzystałeś z HDMI, to obrazu na euro nie było, a jak działało euro, to znowu HDMI nie działało.

0
  • #8 15 Lip 2013 21:35
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

Skoren_19 napisał:
    Chodzi o to oznaczone AV port, wtyczka tego przewodu od strony TV jest zakonczona trzema chinczami

Ale znowu podałeś, że na tych oryginalnych kablach od konsoli nic z tym co Cię interesuje nie działa.
    Współczesny sprzęt działa już praktycznie tylko po HDMI z obrazem, a dźwięk idzie po SPDiF albo optycznie, i teraz jak jeden sprzęt ma na wyjściu "to", to znowu inny sprzęt na wejściu nie ma "tego" i za Chiny Ludowe już nie idzie tego połączyć.....
    Konsola ma wyjście optyczne SPDiF, a znowu dekoder ma wyjście dźwięku prądowo po coaxialu, jedyne co przychodzi mi do głowy by to działało jak Ty oczekujesz i bez przekładania kabli to FiiO D3, ma na wejściu dźwięku i optyka (konsola) i coaxiala (dekoder), a dźwięk z tego wychodzi na 2 chinche pod KD.

0
  • #9 15 Lip 2013 21:49
    Skoren_19
    Poziom 16  

Czyli reasumując :)
    Kupuje FiiO D3 podłączam do niego optyke z X`a oraz coaxial z dekodera, wyjscia RCA podłączam do kina domowego. Przy takiej konfiguracji, obraz z konsoli leci na TV po HDMI a z dekodera po Euro, lub na odwrót ?

1
  • Pomocny post
    #10 15 Lip 2013 22:11
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

Skoren_19 napisał:
    Kupuje FiiO D3 podłączam do niego optyke z X`a oraz coaxial z dekodera, wyjscia RCA podłączam do kina domowego. Przy takiej konfiguracji, obraz z konsoli leci na TV po HDMI a z dekodera po Euro

Dokładnie.
    Skoren_19 napisał:
    lub na odwrót

No to już całkowicie zależy od Ciebie, zależnie czego (konsola czy dekoder) więcej używasz.
    Jeśli konsole, to ją daj pod HDMI, jeśli natomiast dekoder to jego pod HDMI.
    Z dźwiękiem w FiiO D3 niczego nie przestawiasz, tak jak napisałeś wyżej w swojej propozycji podłączenia dźwięku.

0
  • #11 15 Lip 2013 22:24
    Skoren_19
    Poziom 16  

Czesciej jednak TV jest uzywany w celach ogladania programow komercyjnych :D. To może zaś troche utrudnie, a mianowice:

Swojego czasu widziałem w sklepie "dziwną", jak dla mnie przelotkę z dwóch HDMI na jedno. Tutaj nasuwa mi sie pytanie, do osób bardziej znających temat jak wygladą sprawa z priorytetem wyświetlania obrazu ( nie zauwazylem zadnego przełącznika ) przy wykorzytaniu takiego rozwiazania? A dokładniej przytaczając mój przykład:

Do jednego wejscia HDMI podłączam za pomocą takiej przelotki Xboxa i dekoder.

Dziś spotkałem sie również ze switch`em do HDMI, który przełacza pomiędzy obrazami, wiec ten typ rozwiazania jest dla mnie jasny :)

Pozdrawiam

0
  • #12 15 Lip 2013 22:38
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

Skoren_19 napisał:
    Swojego czasu widziałem w sklepie "dziwną", jak dla mnie przelotkę z dwóch HDMI na jedno. Tutaj nasuwa mi sie pytanie, do osób bardziej znających temat jak wygladą sprawa z priorytetem wyświetlania obrazu ( nie zauwazylem zadnego przełącznika )

Priorytet ma to urządzenie które włączysz jako pierwsze do prądu, by przełączyć na to drugie urządzenie MUSISZ wyłączyć z prądu to co nie chcesz by było używane, i dopiero wtedy podłączasz to drugie urządzenie do prądu i zadziała.
    Tutaj chodzi o to, że i konsola i dekoder na porcie HDMI maja zabezpieczenia HDCP, i inaczej by działało tego nie przeskoczysz, by zabezpieczony sygnał HDCP z jednego urządzenia przestał być "widoczny" dla tv to musisz je wyłączyć z prądu, a załączając to drugie urządzenie ono dopiero PO włączeniu generuje swój klucz HDCP i tv rozpozna to jako oddzielne urządzenie.
    Skoren_19 napisał:
    Dziś spotkałem sie również ze switch`em do HDMI, który przełacza pomiędzy obrazami, wiec ten typ rozwiazania jest dla mnie jasny

I to rozwiązanie zalecam,
    wtedy co, kiedy podłączysz do prądu, co pierwsze uruchomisz nie ma znaczenia, nie ma potrzeby wyłączania czegokolwiek z prądu by działało drugie urządzenie.

0
  • #13 20 Lip 2013 23:30
    Skoren_19
    Poziom 16  

Dziękuję serdecznie za pomoc, temat można uznać za zamkniety :)

Pozdraiwm

0