Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Samsunq Q530 - kopia danych z dysku OEM

15 Lip 2013 17:58 1020 7
  • Poziom 7  
    Witam
    Mam problem z Q530-tka a mianowicie wczoraj żywot stracił dysk twardy, a na laptopie była partycja z kopia systemu która instaluje sie przez recover solution z poziomu BIOS-U(?) ( system, sterowniki i różne inne dodatki w grywane przez firmę samsung) sprzęt juz niestety gwarancji nie posiada. Czy jest możliwość by któryś z użytkowników tego laptopa podesłał kopie danych z dysku OEM ( nie wiem jak wygląda to ze str. prawnej) lub czy gdzieś można to pobrać, a może zanieść sprzęt do serwisu jako naprawa odpłatna? tylko czy jest to możliwe i jaki koszt mniej więcej?
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Spec od komputerów
    Próbowałeś odzyskać partycję recovery ? Co się dyskiem stało ? BIOS go widzi ?
  • Poziom 7  
    raz już laptop był w serwisie (jeszcze była gwarancja) były bad sektory sie okazalo ze zrobili formata postawili od nowa OEM i wsadzili ten sam dysk partycja OEM jest ale uzywajac jej poprzes recover mam tylko kursor i czarne tło nic nie moge zrobic tylko pomachac sobie kursorem. Aktualnie dorwalem windowsa ze zrodla X ale nie wykrywa mi karty wifi sterownikow wogole nie moge zainstalowac karte graficzna wykrywa jako standardowa VGA. Ogolnie system mi sie udalo dopiero postawic z nosnika usb lecz nie bylo mozna go uzywac gdyz juz chyba kalkulator szybciej dziala, dopiero pozniej udalo sie zainstalowac z plyty.
    P.s dzialajacy w maire system udalo mi sie dopiero ostawic gdy sformatowalem obie partycje i utworzylem od nowa partycje.
  • Spec od komputerów
    Podaj SMART dysku. Jeżeli były badsektory i laptop był na gwarancji to powinni dysk wymienić a nie formatować. Partycję recovery prawdopodobnie usunąłeś. Za mało informacji co z dyskiem robiłeś. Dziwne ,że nie zrobiłeś kopi partycji recovery lub przynajmniej plików obrazu oryginalnego systemu.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 7  
    Partycja jest gdyz mowie ze z niej prubowalem postawic system ale mam tylko czarne tlo kursor i nic zrobic nie moge. Usunac jej nie moglem gdyz formatujac dysk jej nie widze i podlaczajac dysk pod inny komputer poprzez USB tez nie widze tej partycji
  • Spec od komputerów
    SMART dysku podaj bo może już nie ma sensu nic z tym dyskiem kombinować. Jeżeli masz pliki obrazu na recovery nie uszkodzone to można ręcznie przywrócić oryginalny system.
    Podaj fotkę z zarządzania dyskami.
  • Poziom 7  
    Dopbra a teraz zachowam sie jak rasowa blondynka rozwin temat SMART jak to zrobic:)
  • Poziom 7  
    zakup nowego dysku, oryginalny uszkodzony