Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Kinzo 24l - Zakup używanego kompresora - na co zwrócić uwagę?

filroman 15 Jul 2013 18:53 3771 4
    filroman
    Level 8  
    Witam, poluję ostatnio na kompresor do zastosowań domowych (czyszczenie maszyn, pompowanie kół, ew. proste malowanie ciśnieniowe).
    Uznałem, że potrzebuję urządzenia jednofazowego o pojemności ok. 24l i tutaj napatoczył się znajomy, który posiada taki właśnie kompresor na sprzedaż (od nowości używany przez niego) - Kinzo 24l, 8bar,nastawne ciśnienie, 1100W, 230V.

Teraz pytania: jaka jest różnica użytkowa pomiędzy olejowym a suchym kompresorem? - osobiście kierowałem się ku suchemu, ale jak cena okazyjna, to sami wiecie...
    Czy jest jakiś aspekt, na który trzeba zwrócić szczególną uwagę przy zakupie takiej używanej zabawki, żeby później nie pluć sobie w brodę z naprawami?
    Wiem na pewno, że zawory utrzymują ciśnienie bardzo ładnie, natomiast przy dłuższym użytkowaniu dało się czuć woń oleju w powietrzu (czy to normalne?).

Pozdrawiam, i dziękuję za pomoc
    Fi.
    k-sierra
    Level 21  
    Witaj.
    Z różnymi kompresorami miałem styczność i nigdy nie było czuć oleju.
    Nigdzie wycieków nie ma ? Jeśli cena okazyjna a kompresor nie pracuje niepokojąco głośno to można wziąć.
    Zdajesz sobie sprawę że taki kompresor kosztuje 250zł nowy ?
    Krzysztof Reszka
    Moderator of Electrical engineering
    Bo Kinzo to nie mercedes i przy słabszym wykonaniu (pierścienie)jak podłożysz rękę pod wylot to może być czuć .Dla takiego użytkowania za 50 dych bym brał.
    filroman
    Level 8  
    No fakt sprzęt nie jest jakiś wyszukany, głównie nęci mnie ew. cena i pewne źródło.
    Patrzyłem na allegro i znalazłem odwadniacze/odolejacze- czy to załatwi temat ulatywania oleju?

Oglądałem kompresor z lewej i z prawej- jedyne ślady oleju to te przy wlewie, poza tym pracuje normalnie jak mu presostat każe...

Dzięki za info w sprawie ceny, będę wiedział od ilu się targować B-)
    k-sierra
    Level 21  
    filroman wrote:
    odwadniacze/odolejacze- czy to załatwi temat ulatywania oleju?

Służy to do 'wyłapywania' oleju/wody z powietrza wychodzącego, głównie przydatne przy malowaniu. Co się stanie jak kropelka oleju/wody pójdzie w lakier to chyba wiadomo :)