Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Excel - Odnawianie pliku szychtownica

15 Lip 2013 19:40 1179 5
 • Poziom 23  
  Witam
  Jestem w trakcie odnawiania mojego starego pliku 'Szychtownica' i miałbym kilka pytań z tym związanych. W pliku mam komórki w których mam rozwijane listy za pomocą 'Poprawności danych'. Czy jest możliwość aby w tych rozwijanych listach można było w jakiś sposób zapodać jaka list ma się tam wyświetlić? Chodzi o to że na chwilę obecną mam 6 list pracowników i chciałbym żeby jakimś sposobem zapodać jaka lista ma zostać włączona dla danych komórek. Czy jest taka możliwość?
 • Poziom 23  
  Dzięki kolego, o to właśnie mi chodziło. Chociaż przyznam że już kiedyś przeglądałem ten temat ale o nim zapomniałem

  Dodano po 12 [minuty]:

  A czy w komórce która ma rozwijaną listę za pomocą poprawności danych można jako listę rozwijaną zadać wszystkie zakresy które zaczynają się w nazwie od słowa 'nam'? Dokładniej, mam listy pracowników których zakresy nazywają się: 'namKierownik1', 'namKierownik2', 'namKierownik3', 'namKierownik4', 'namKierownik5', 'namKierownik6' i chciałbym aby te nazwy wyskoczyły automatycznie w liście rozwijanej, i jeśli zostanie dodany inny zakres którego nazwa też zaczyna się od nazwy 'nam' to też zostanie dodana do listy?
 • Pomocny post
  Poziom 33  
  Dzień dobry,
  Wszystko zależy od tego jak będzie skonstruowane odwołanie. W podanym przez Pana przykładzie nazwy list rozpoczynają się od "namKierownik" i dalej jest numer. Więc ten numer jest wyróżnikiem listy. Trzeba go umieścić w wybranej komórce i nazwać np. "nr" albo posługiwać się adresem tej komórki.
  Teraz tworzy Pan w Menedżerze nazw formułę =ADR.POŚR("namKierownik"&nr) i nadaje jej nazwę np. "wybór". W procedurze poprawności danych wpisuje Pan jako nazwę listy =wybór i teraz aktywna jest lista o numerze wpisanym do komórki "nr".
 • Poziom 23  
  Dzięki. Jeśli chodzi o nazwy zakresów to wszystkie je łączy to że zaczynają się od słowa 'nam' a dalej to są nazwiska a to co podałem powyżej to tylko przykład. Pomyślałem o innym rozwiązaniu. Dodałem okno UserForm które będzie mi służyć do ustawiania opcji i między innymi dodałem okno ComboBox i mam pytanie, jakim kodem po inicjalizacji okna UserForm wywołam w ComboBox listę wszystkich zakresów które zaczynają się słowem 'nam'?
 • Poziom 33  
  Jeśli chodzi o obsługę formantów, to nie jestem tak biegły, żeby Panu od razu odpowiedzieć, może ktoś inny pomoże. Natomiast to co ja proponowałem można zmodyfikować tworząc listę nazwisk jako jedną listę rozwijaną i wynik wyboru wykorzystać do skonstruowania nazwy listy, czyli np. ma Pan listę osób nazwaną lista_osób i komórkę z tą listą, która ma nazwę wybr_osoba. Dalej używa Pan formuły =ADR.POŚR("nam"&wybr_osoba).